Yapı ve Kredi Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma

Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden kartsız işlemler menüsüyle günün her saati işlem yapılabilir. Para yatırma ve para çekme işlemleri için günlük limitler dahilinde Türk Lirası veya eşdeğeri döviz oranında işlem sağlanabilmektedir.

Yapı ve Kredi bankası kartsız para yatırma ve çekme işlemleri QR kod ile yapılabilmektedir.

QR Kod İle Para Yatırma ve Para Çekme

Yapı Kredi mobil bankacılık sistemi kullanan tüm banka müşterileri, kare kod uygulaması ile para yatırma ve çekme işlemi sağlayabilirler. Günlük 3.500 TL’ye kadar para çekme işlemi sunulan Yapı Kredi ATM’den kartsız işlem seçeneklerinde;

  • Mobil uygulamaya giriş yapılır
  • Para Yatır/ Para Çek menüsüne tıklanır
  • Menüden işlem yapılacak hesap seçilir. Yapı Kredi hesap veya kredi kartları seçilerek, para yatırma ve çekme işlemleri sağlanabilir.
  • ATM ekranında sunulan QR kod, mobil uygulamadan okutulur. Sonrasında ise mobil banktan girilen tutar, ATM’den kolaylıkla alınabilir.

Mobil uygulamadan yapılan işlemin, daha sonra kolay erişilebilir olması için ‘’seçimi hatırla’’ opsiyonuna tıklanmalıdır. Sonraki işlemlerinizde hızlı ve kolay erişim olanağı sunulur.

Yapı Kredi QR Kod İle Para Yatırma

ATM’den kartsız para yatırma işlemleri için sunulan günlük limit, 20.000 TL olarak belirlenmiştir. ATM’den para yatırma limiti hem kredi kartları hem banka hesapları için sunulmaktadır. Kare kod uygulaması ile kartsız işlem yapabilmek için, Yapı Kredi mobil bank uygulamasının kullanılıyor olması gereklidir.

Mobil menüye giriş yapılarak Para yatır/ para çek seçeneklerine tıklanır. Sonrasında işlem yapılacak hesap türü veya kredi kartı seçilir. İşlemin tamamı, mobil bank sisteminden yapılır. Yatırım yapılacak tutar bilgisi girilir ve ATM’de yer alan kare kod, mobil ekrandan taratılır.

İşlem onaylanır ve ATM’den para yatırma bölmesi açıldığından, işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Kartsız Para Yatırma ve Çekme Limitleri

2019 atmden para yatırma limiti ve para çekme limiti, Yapı Kredi internet sayfasında sunulmaktadır. Günlük limitler para yatırma işlemleri için 20 bin TL ve para çekme işlemleri 3 bin 500 TL olarak belirlenmiştir. Özel bankacılık müşterilerine 5.000 TL limit seçeneği sunuluyor. Yapı Kredi ana hesap veya ek hesap yatırım- çekim işlemleri, kredi kartı ödemeleri, nakit avans veya taksitli nakit avans gibi seçenekler sunulmaktadır.

Yapı Kredi günlük para yatırım ve çekim limitleri artırmak için telefon bankacılığı sisteminden erişim sağlanabilir. ATM’den kartsız işlem seçeneği için ayrıca T.C kimlik numarası girilerek para yatırma ve para çekme seçeneği değerlendirilebilir.

Yapı Kredi müşteri hizmetleri 444 0 444 numarası ve 0850 222 0 444 numaralı hatlar üzerinden 7/24 iletişim hizmeti sunuluyor. Kartsız işlemler için bilgileri ATM’den yapılabilen işlemler ve ATM’den para yatırma- çekme limit artırım talepleri gibi tüm konularda bilgi alımı sağlanabilir.

Yorum yapın