Yapı Kredi ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

2019 ATM’den para yatırma limitleri ve para çekme limitleri güncellendi. Yapı Kredi Bankası, ATM’den yapılan yatırım ve çekim işlemleri için 2019 yılı limit oranlarını belirledi. Hem kartlı işlemler hem kartsız işlemler için güncellenen limitler, vatandaşların daha kolay ve rahat işlem yapabilmesine olanak sunuyor.

Kartsız işlemler menüsünden para yatırma ve para çekme işlemlerinin yapılması için T.C kimlik numarasının girilmesi gereklidir. MASAK düzenlemelerine göre ATM’lerden işlem yapan tüm kullanıcıların, nüfus cüzdanı numaraları ile giriş yapmaları gereklidir.

Yapı Kredi ATM işlemleri ile para yatırma limiti ve para çekme limiti ne kadar? Tüm detaylar için okumaya devam edin.

Yapı Kredi ATM’den Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankası müşterileri, ATM’lerden para çekmek için günlük 3.500 TL’ye kadar işlem yapabilirler. Kamu bankalarına oranla daha yüksek sunulan günlük çekim işlemi limiti, bazı müşteriler için daha yüksek oranda sunulmaktadır. Örneğin; emekliler, çiftçiler, ticari işlemleri yüksek olanlar veya özel müşteriler için günlük para çekme limitlerinde herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır.

Yapı Kredi ATM’den para çekme limiti, normal banka müşterileri için 3.500 TL, finansal hacmi olan müşteriler için 5.000 TL’ye kadar sunulmaktadır. Emekli vatandaşlar şayet maaşlarını Yapı Kredi’den alıyorlar ise diledikleri oranda para çekme işlemi yapabilirler.

Yapı Kredi ATM’den Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi bankamatiklerinden yapılan para yatırma işlemleri için günlük limitler sunulmaktadır. 2019 para yatırma limiti, 20 bin TL olarak belirlenmiştir. Bankamatiklerin kapasiteleri doğrultusunda uygulanan para yatırma ve para çekme limitleri, belirli sayıdaki banknotlara göre belirlenmektedir.

Yapı Kredi Bankası ATM’den para yatırma işlemlerinde, günlük olarak 20.000 TL’ye kadar yatırım yapılabilir. Yatırılan banknotların tutarına göre belirleme yapılmalıdır. Örneğin 50 TL’lik banknotlar ile toplamda 400 adet yatırım yapılabilir. Aynı işlem 10 kez tekrarlanarak, günlük yatırım limiti sağlanabilir.

Yapılan para yatırma işlemlerinde 10 TL ve katları şeklinde işlem yapılabilir. Yapı Kredi bankamatiklerinde ve tüm ATM’lerde, tek seferde maksimum 40 adet banknot ile en fazla 20 bin TL’ye kadar işlem yapılmaktadır.

Yorum yapın