BankalarYapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

Yapı Kredi müşteri temsilcisine direk bağlanarak işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilir, tüm sorunlarınızı, önerilerinizi dilediğiniz gibi iletebilirsiniz. Yapı Kredi müşteri temsilcisine bağlanmak için ilk önce yapmanız gereken telefondan Yapı Kredi bankasının telefon bankacılığı numarasını  (4440444) aramanız gerekmektedir. Yapı kredi müşteri hizmetlerine veya çağrı merkezine aşağıda yazılan adımlar takip edilerek kolayca bağlanılabilir.

Arama işlemini yapıldığında, sesli yanıt sistemi menüyü okumaya başlar ve ana menü sırasıyla: Kayıp – Çalıntı İşlemleri (0), Kredi Kartı İşlemleri (1), Bankacılık İşlemleri (2),  Şifre İşlemleri için (3) ve diğer işlemlerdir.

Müşteri temsilcisine hemen bağlanmak için ana menüden yapacağınız işlemle ilgili menüyü seçmeniz gerekmektedir. Kredi Kartı (1) ya da Bankacılık İşlemleri (2) alt menüsünden biri seçilmelidir. İki seçimden herhangi birini yaptıktan sonra, tarafınıza alt seçenekler sunulmaktadır. Önemli olan ise dikkatlice dinlemeniz gerekmektedir. En son olarak ise (0)  tuşlayarak müşteri temsilcisine direk bağlanma işlem gerçekleştirilir. Tahmini bekleme süresi ortalama dört dakikadır. Fakat bu zamanın uzunluğu aradığınız zamana başka bir deyişle yoğunluğa göre değişmektedir.

Kredi Kartı İşlemleri (1) için Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine:

Ana menüden (1) tuşlaması yaptıktan sonra tarafınıza okunacak alt seçenekler;

 • Son Ekstre Bilgileriniz, Ödemeleriniz ve Ekstre Talepler (1)
 • Limit ve Güncel Bakiye Bilgileri (2)
 • Kurye Aşamasındaki Kartınızın Durumunu Öğrenmek (3)
 • Kartınızın Paro Puan Özelligini Aktif Hale Getirmek (4)
 • Ön Ödemeli Kart İşlemleri (5)
 • Ek Kart İşlemleri (6)
 • Kredi Kartınızın İnternet Alışveriş Yetkilendirme İşlemleri (7)
 • Müşteri Temsilcisine Bağlanmak (0)

Bankacılık İşlemleri (2) için Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerine:

Ana menüden (2) tuşlaması yaptıktan sonra tarafınıza okunacak alt seçenekler;

 • Vadesiz Hesap Bilgileriniz (1)
 • Yatırım, Hisse Senedi İşlemleriniz ve Piyasa Bilgileri (2)
 • Para Transferleri ve Fatura Ödemeleriniz (3)
 • Kurye Aşamasındaki Kartınızın Durumunu Öğrenmek (4)
 • Banka Kartınızın İnternet Alışveriş Yetkilendirme İşlemleri (5)
 • Tuşlamanız Gereken Müşteri Temsilcisi (0)

Telefon Bankacılığında Neler İstenmektedir?

Ana menüde işlemlere devam etmek için bankaya kayıtlı farklı bir numaradan arama yapılıyorsa Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası istenecektir. Bu sebeple kimlik numarasını arayan kişi yanında bulundurması gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası’na ait Telefon Bankacılığı işlemleri yer ve zaman kısıtlaması olmadan yedi gün yirmidört saat telefonla arayarak ulaşılabilir.

Yapı Kredi Bankası’na kayıtlı bulunan telefon numarasından Müşteri Hizmetleri numarasının aranmasıyla, herhangi bir ek tuşlama yapmadan seçimlerinize ait işlemler ile ilgili menülere kolalıkla ulaşabilir, işlemleri vakit kaybetmeden yapılabilir. Eğer bankaya kayıtlı bir numara değilse TC kimlik numarasını, banka ya da kredi kartı numarasını tuşlayarak işlemler kolaylıkla yapılabilir.

Kayıt Olmadığı Durumlarda Ne Yapılır?

Telefon bankacılığı işlemlerinde herhangi bir kayıt yok ise; en yakın Yapı Kredi Bankası şubesine gidip başvuru yapılabilir. Ayrıca İnternet Bankacılığı kullanılıyor ise internet şubesinden de telefon bankacılığı başvurusu gerçekleşebilir.

Telefon bankacılığı banka müşterilerinin neredeyse büyün işlemleri yapmasına olanak sağlıyor.

Kart Çalınır ya da Kaybolursa?

Kredi kartı ya da banka kartı kayıplarında ve çalınmaları gibi durumlarda internet bankacılığı yerine telefon bankacılığı kullanılabilir. Kredi Kartı çalınma ve kaybolma durumlarında müşteri temsilcisine ulaşmak yerine doğrudan ana menüden ilgili seçeneği tuşlayarak kart rahatlıkla ve güvenle kapatilabilir.

Bu gibi acil durumlar dışında bankanızın müşteri temsilcisine bağlanarak, diğer bankacılık işlemlerinizi yapmayı tercih edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir