Sim Kart Değişikliğinde Bloke Kaldırma

Sim kart bloke kaldırma işlemi, bankacılık sektörünün 2016 yılı sonrasında uyguladığı bir yöntemdir. 4,5G mobil iletişim teknolojilerinin kullanılmaya başlaması ile oluşan kısa süreli bir sorunun düzeltilmesi için bankalar tarafında uygulanan bir yöntemdir.

Mobil bankacılık sistemleri ve internet bankacılığı uygulamalarını kullanan kişilerin, çeşitli işlemlerine SIM kart uyum sorunu düzeltilmektedir.

Sim Kart Bloke Kaldırma

3G mobil kullanan ve mobil bankacılık uygulamalarına kayıt olan banka müşterileri, 4,5G kullanımına geçerken, çeşitli ayarlamaların yapılması gereklidir. Banka veri tabanında kayıtlı olan 3G Sim karta sahip mobil telefonlar, işlem esnasında bloke olmaktadır. Ancak bloke işlemi hızlı şekilde kaldırılarak, sistemde kayıtlı olan telefon numarası 4,5G mobil kullanımına senkronize edilmektedir.

ATM’lerden kolaylıkla yapılabilen sim kart bloke kaldırma işlemi, tek kullanımlık şifre ile sağlanır. Bloke kaldırma işlemi sonrasında 4,5G kayıtlı mobil hat üzerinden, internet bankacılığı ve mobil bank işlemleri kolaylıkla yapılabilir.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

T.C Ziraat Bankası resmi internet sayfası üzerinde, 4,5G bloke kaldırma işlemine dair detaylar sunulmaktadır. İlk kez 4,5G mobil kullanım sağlayan banka müşterilerine, internet bankacılığı işlemlerinde tek kullanımlık şifre iletilememektedir. Sim kart uyumsuzluğu nedeniyle, sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan bloke, ATM’lerden yapılabiliyor.

Kartsız İşlemler menüsünden ‘’Mobil Bankacılık’’ bölümüne giriş yapılarak sim kart blokesi kaldırılabilir. Menüde yer alan ‘’Sim Kartı Aktifleştir’’ sekmesini kullanarak işlem sağlanabilir. Ayrıca tüm Ziraat Bankası şubelerinden ve Ziraat Müşteri Hizmetleri telefon bankacılığı sisteminden bloke kaldırılabilir.

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi

Akbank 4,5G sim blokesini kaldırmak için müşteri hizmetleri ile görüşme sağlanabilir. 444 2 525 numaralı Akbank Müşteri Hizmetleri sisteminden, sim kart bloke kaldırma talebi ile işlem gerçekleştirilir. Güvenlik kapsamında iletilen T.C kimlik numarası, anne kızlık soyadı ve çeşitli kimlik bilgileri soruları ile müşteri temsilcisi tarafından, blokaj kaldırılmaktadır.

Sim kart bloke kaldırma işlemi için tüm Akbank şubeleri hizmet veriyor. Sim kart blokesini kaldırmak için sunulan diğer bir yöntem ise ATM’leri kullanmaktır. Tüm Akbank ATM’lerinden mobil bankacılık işlem menüsü kullanılarak, Sim kart blokesi kolay şekilde kaldırılabilir.

Garanti Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Garanti Bankası sim aktifleştirme işlemlerinde, mobil ve internet sistemleri üzerinden sim kart bloke kaldırma hizmeti sunuluyor. 4,5G uyumlu mobil cihaz kullanımları, numara taşıma veya çeşitli nedenlere bağlı olarak yapılan sim kart değişikliklerinde, Garanti Cep üzerinden bloke kaldırılabilir.

Garanti İnternet sistemine giriş veya Garanti Cep sistemine giriş seçenekleri ile tek kullanımlık şifre kullanılarak işlem sağlanır. Yurt içindeki tüm Garanti Bankası şubelerinden veya müşteri hizmetlerinden erişim sağlanarak sim kart bloke işlemi sağlanabilir. Alo Garanti hattı 444 0 333 numarasından hızlı ve kolay şekilde bloke kaldırma işlemi yapılıyor

Yorum yapın