Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartı hesap kesim tarihi, kullanıcılar tarafından belirlenen bir tarihtir. O tarihe kadar kredi kartı kullanıcıları harcamalarını ödemeleri gerekmektedir. Eğer harcamalarınızı hesap kesim tarihinden sonra öderseniz, harcamalarınıza faiz eklenir ve faiziyle birlikte ödemek zorunda kalırsınız. O yüzden hesap kesim tarihinizi sizin için sorun haline dönüştürmeyecek bir günü seçmelisiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Olmalıdır?

Kredi kartınızın hesap kesim tarihini kullanıcılar tarafından belirlendiğinden bahsetmiştik. Peki bu kesim tarihi nasıl olmalıdır bir de ona bakalım. Kredi kartı başvurusu yaparken banka personelleri sizin için en uygun günü sorduklarında kartınızın kesim gününü maaşınıza göre ayarlamalısınız. Yani, kesim tarihini aldığınız maaş günü doğrultusunda belirleseniz ödemenizi geciktirmezsiniz.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Her banka için hesap kesim tarihini değiştirmek farklılık gösterebilmektedir. Hangi bankaların değiştirme işlemleri nasıl olduğuna bakmadan önce ilk olarak bir kaç seçeneklere bakalım.

  1. Ilk olarak direk bankanızın şubesine giderek bu istediğinizi banka personellerine bildirebilirsiniz.
  2. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kesim tarihini istediğiniz güne ayarlayarak bildirmektir.
  3. Bankanızın internet sitesinden giriş yaparak da online bir şekilde isteğinizi iletebilirsiniz.
  4. Son olarak da ATM ‘den de işleminizi yapabilmektesiniz.

Diğer bankarın hesap kesim tarihinin nasıl değiştireleceğine bakalım.

Akbank Axess Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Akbank kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştrimek için bir kaç adımları takip etmeniz gerekmektedir. Ilk yapmanız gereken şey akbank direky sayfasına giriş yapmaktır. Daha sonra hesap kesim tarihini değiştirmek istediğiniz kartınızı şeçtikten sonra ekstre kısmına tıklayıın ve ordan da istediğiniz günü seçerek hesap kesim tarihini değiştirebilirsiniz. Ayrıca Akbank Müşteri Hizmetleri telefon numarasını arayarak hesap kesim tarihini değiştireblirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Garanti bankası bonus kredi kartının hesap kesim tarihini değiştirmek içinse internet bankacılığı veya cep şubesini kullanarak yapabilirsiniz. Internek bankacılığına girdikten sonra bir kaç adımı takip etmelisiniz. Ilk adım kart veya kredi kartı kısmını seçmektir. Daha sonra bilgilerinizi girerek ödeme bilgileri kısmından hangi tarih sizin için uygunsa seçebilirsiniz. Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri telefon numarasından hesap kesim tarihlerinde değişiklik yapabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Iş bankasında da yapacağımız işlem diğer bankalar gibi oldukça basittir. Ilk olarak internet bankacılığına giriş yapmalısınız. Daha sonra  ana ekrandaki kartlarım sonrasında kart işlemlerim ve hesap kesim tarihi değiştirme adımlarını takip ederek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası Müşteri hizmetleri telefon numarasını çevirerek hesap kesip tarihinde değişiklik yapabilirsiniz.

Yorum yapın