ING Bank Swift Kodu – BIC Kodu

Bankacılık hizmetlerinde yurt dışından gelen veya yurt dışına gönderilen havale işlemlerinde SWIFT denilir. SWIFT işlemlerinin yapılabilmesi içinse ING Bank SWIFT BIC kodu girilir. BIC kodu, banka tanımlama kodu olarak bilinmektedir. Hangi ülkeye transfer yapılacağı ve banka şube kodu gibi bilgilerin yer aldığı bir hesap kodlama sistemidir.

ING Bank Swıft işlemleri hem banka şubelerinden hem internet şubesi sisteminden yapılıyor. Dijital bankacılık sisteminde daha cazip fiyatlarla yapılan SWIFT işlemleri, hızlı ve kolay kullanım sunuyor.

ING Bank Dijital SWIFT İşlemleri

Aynı gün valörlü işlem seçenekleriyle ING Bank SWIFT işlemleri yapılabilir. Üstelik çapraz kur özelliğiyle yani Cross Currency sistemiyle, cazip işlem avantajı sunuluyor. ING Bank bireysel müşterileri herhangi bir farklı hesap açmaya gerek olmadan, Türk Lirası hesaplarından; EUR, USD ve GBP transferleri yapabilirler.

Sistem ayrıca düzenli SWIFT talimatı seçeneği sunuyor. İnternet şubesinden yapılan ileri gün valörlü YP transferlerinde her işlem başına 36,75 TL işlem ücreti tahsil ediliyor. Bu uygulama düzenli yabancı para transferlerinde geçerlidir.

ING Bank aynı gün valörlü giden YP işlemlerinde ise 80 TL tahsilat sağlıyor. ING Bank SWIFT BIC kodu: INGBTRIS olarak belirtilmektedir. Hem banka şubelerinden hem ING dijital sisteminden SWIFT işlemleri yapılabilir.

ING Bank Şubelerinden SWIFT İşlemi

ING Bank şubelerinden yapılan YP işlemlerinde, gönderim tutarına bağlı olarak işlem ücreti tahsil edilmektedir. Banka dışı gönderilerde BSMV dahil ücretlerle, 150 TL ile 600 TL arasında SWIFT ücreti tahsil ediliyor. Düzenli giden YP transferleri için belirlenen bu tutarda, işlem sonrası herhangi muhabir masrafları için tahsilat sağlanmaktadır.

ING Bank şubeden yapılan SWIFT işlemlerinde, aynı gün valörlü giden YP transferleri işlem başına 150 TL ile 600 TL arasında işlem ücreti tahsil ediliyor. İşlem sonrasında, işleme ilişkin doğabilecek muhabir masrafları müşteri hesaplarından tahsil edilmektedir. Banka dışından gelen yabancı para transferlerinde ise 50 TL ile 400 TL arasında, %0,4 oranında işlem ücreti tahsil edilmektedir.

ING Bank SWIFT Kodu, INGBTRIS ile yabancı para transferleri yapılabilir. SWIFT işlemlerinin nasıl yapılacağına dair ve gönderi BIC kodları ile alakalı tüm bilgiler www.ingbank.com.tr sisteminden sunuluyor.

ING Bank İletişim

ING Bank SWIFT BIC kodu bilgileri, SWIFT işlemleri, ürün ve hizmet ücretlerine dair bilgi edinmek için bankanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Mobil bank sistemiyle yurt dışı giden ve gelen havale işlemleri, çok daha kolay şekilde gerçekleştirilebilir. ING Bank mobil bankacılık sistemi için IOS ve Android uyumlu akıllı cihazlardan kullanım sağlayabilirsiniz. ING Bank müşteri hizmetleri bölümünde tüm bankacılık işlemlerine dair bilgi portalları sunuluyor.

Yorum yapın