Ziraat İnternet Bankacılığı Giriş ve Şifre Alma

Ziraat İnternet Bankacılığı Giriş ve Şifre Alma
Ziraat İnternet Bankacılığı Giriş ve Şifre Alma

Türkiye’de hizmet veren en eski bankalar arasında yer almakta olan Ziraat Bankası artık internet bankacılığı hizmeti ile şube ve müşteri temsilcilerine ihtiyacınız kalmadan tüm bankacılık işlemlerini anlık olarak gerçekleştirmenizi sağlıyor. İnternet üzerinden hem bireysel, hem de kurumsal banka hesabına sahip olan kişiler internet şubesi aracılığı ile işlemlerini gerçekleştirebilmekte. Ziraat internet bankacılığı giriş yapma ve diğer işlemler ile ilgili bilgileri sizlere sunmak istiyoruz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası tarafından sunulmakta olan ürün ve hizmetleri kullanıyorsanız internet şubesini kullanarak işlem gerçekleştirebilirsiniz. Ancak ilk kez Ziraat Bankası internet bankacılığı kullanacak olan kişiler öncelikle hizmet veya ürünlerini internete açmalılar. Bu işlemi gerçekleştirmek için https://bireysel.ziraatbank.com.tr/ adresine girdikten sonra alt bölümde yer alan “ Dijital Müşterimiz Olmak için Hemen Başvur “ butonuna tıklayarak kart bilgileriniz ve kişisel bilgileriniz ile ilgili alanları doldurup Ziraat internet bankacılığı şifresi oluşturmalısınız.

Telefon ile Ziraat İnternet Bankacılığı Açmak

Ziraat Bankası dijital bankacılık hizmetlerinden yararlanmak isteyenler şifre ve diğer işlemleri ile birlikte kullanmakta oldukları hesapları internete açmak için telefon üzerinden başvuru gerçekleştirebilir. Bunun için Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 00 00 aranmalıdır. Telefon üzerinden müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmede birkaç kişisel bilgi ve doğrulama işleminin ardından Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş şifresi alma işleminiz tamamlanır ve SMS olarak şifreniz sizlere bildirilir.

Ziraat İnternet Bankacılığı Giriş Yapmak

https://bireysel.ziraatbank.com.tr/ adresini kullanarak Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Burada yer almakta olan menülerden öncelikle bireysel ve kurumsal seçeneğini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bireysel Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş işlemlerini gerçekleştirirken T.C. Kimlik Numarası veya Müşteri Numarası ile birlikte bir önceki adımda anlatarak oluşturduğumuz şifreyi kullanıyoruz. Kurumsal Ziraat Bankası internet bankacılığı giriş işleminde ise sadece müşteri numarası geçerlidir. Burada müşteri numarası ile birlikte banka tarafından size tanımlanan kullanıcı adınızı girmelisiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Yenileme Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası müşterileri internet bankacılığı üzerinden tüm işlemlerini online gerçekleştirir iken bu alana giriş için kullanmakta olduğunuz şifreyi unutmanız durumunda kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Bunun için bireysel veya kurumsal adımlarında yer almakta olan “ Şifremi Unuttum “ butonu yeterli olacaktır.

Şifremi Unuttum alanına tıkladıktan sonra karşınıza gelecek olan 3 aşamalı sekmeleri doğru ve eksiksiz olarak doldurmalısınız. Doldurduktan sonra SMS ile Ziraat Bankası yeni şifre bilgileri tarafınıza ulaşacaktır.

Yorum yapın