Ziraat Bankkart Combo Nedir?

Ziraat Bankası, 155 yıl kuruluş yıldönümüne özel yeni bankacılık sistemini hayata geçirdi. Bu sistem içerisinde artık müşterilerin ayrı ayrı banka kartı ve kredi kartı taşımaları ortadan kaldırıldı. Ziraat Bankkart Combo, tek bir kart içerisinde hem banka kartı hem de kredi kartı kullanılmasını sağlıyor. Kendi kredi kartı markasını oluşturan Ziraat Bankası, bu hamlesi ile müşteri sayısını oldukça kısa bir sürede yükseltmeyi başardı.

Bankkart Combo ile ilgili çalışmalar 2011 yılında başladı. Bu sistem ilk önce Ziraat Genç Kart ile denenmiş, KYK çatısı altında verilen banka kartlarına aynı zamanda kredi kartı özellikleri de tamamlanmıştı. Ziraat Bankkart Combo kullanıcıları alışveriş yaparken ödemelerini kredi kartından mı yoksa banka kartından mı yapacakları sorulacaktır. O an müsaitlik durumuna göre kart seçimi yaparak alışverişlerinizi İstediğiniz şekilde tamamlayabileceksiniz. Bankkart Combo ile ilgili ilk çalışmalar ve testler başta banka çalışanları tarafından yürütüldü. Belirli bir süre yürütülen test aşamasından sonra sistemin güvenirliği kanıtlanarak müşteri kullanımı nasıl oldu. Bankkart Combo ile ilgili diğer detaylar;

2018 yılı Aralık ayı verilerine göre ziraat Bankası üzerinden Debit Card kullanan müşteri sayısının 28 milyon olduğu açıklanmıştır. Bu sayının yaklaşık 5 milyon kadarının kredi kartı müşterisi olduğu ifade ediliyor. Bankkart Combo’nun çıkışı ile beraber kredi kartı müşteri sayısının da artması hedefleniyor. Birçok kişi gereksiz kart fazlalığı olduğundan dolayı kredi kartı kullanımını reddediyor. Ziraat Bankkart Combo, sistemi üzerinden müşterilerinden hem banka kartı hem de kredi kartı kullanılmasından dolayı güçlü bir avantaj yakalamış durumda. Kredi kartı sisteminde Maximum Kart ayrıcalıklarına sunulması, müşteriler için artı bir seçenek olarak gösteriliyor.

Bankkart Combo Özellikleri

Ziraat Bankkart Combo kullanmayı düşünen müşteriler için bu sistemin sizlere sağladığı özellik ve avantajlar hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Bankkart Combo kartınız ile herhangi bir Ziraat Bankası ATM’si üzerinden para çekebilir, sahip olduğunuz kart ile internet alışverişleri yapabilirsiniz. Anlaşmalı üye işyerleri üzerinden yapılan alışverişlerde Combolira kazanabilir, kazandığınız Comboliraları bir sonraki alışverişlerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Bankkart Combo’nun şu an için 7 adet kart seçeneği bulunmaktadır. Bunlar;

  • Bankkart Combo
  • Bankkart Combo Gold
  • Bankkart Combo Platinum
  • Bankkart Başak
  • Bankkart Genç
  • Bankart Girişimci
  • Bankkart Business

7 farklı kart türü bulan bankkart Combo, kullanım alanlarına göre farklı seçenekler sunmaktadır. Her kart seçeneğinin birbirine göre avantajları bulunmaktadır. Ziraat Bankası şubeleri üzerinde Bankkart Combo kart seçenekleri üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bankkart Combo Kumbara ve Combolira

Ziraat Bankası, yeni sistemi Bankkart Combo ile beraber 2 farklı uygulama daha getirdi. Bankkart Combo Kumbara ve Combolira sistemi, sahip olduğunuz kartlar ile alışveriş yaparken bir miktar birikim sahibi olmanızı da sağlıyor. Alışverişler sonrasında elde ettiğiniz Comboliralar, Combo Kumbara içerisinde birikerek farklı alışverişlerde indirimler alınmasını sağlıyor.

Bankkart Combo Kumbaranızda biriken liralarınızı başta A101 ve Migros gibi marketlerde harcayabilir, Shell akaryakıt istasyonunda akaryakıt indirimi olarak kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Başvurusu

Ziraat Bankkart Combo sahibi olmak istiyorsanız 4 farklı başvuru yöntemi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurular, başta ziraat Bankası şubeleri olmak üzere mobil ve internet bankacılığı, müşteri hizmetleri ve SMS üzerinden yapılabiliyor.

Yorum yapın