Ziraat Bankası Satılık Araçlar

Ziraat Bankası gayrimenkul satış sistemiyle haczedilen araçların satışını, online platformdan sunuyor. Çeşitli nedenlerden ötürü haciz edilen taşıtlar, internet üzerinden açık artırma şeklinde satışa sunulmaktadır.

Ziraat Bankası araç satışlarında KDV uygulanmamaktadır. Satın alım işlemlerinde herhangi bir fatura verilmemekle birlikte, satışın ve ödemenin gerçekleştiğine dair tahsilat makbuzlarıyla işlem yapılıyor.

Ziraat Bankası Araç Satış Sistemi

Ziraat Bankası internet sitesinden giriş yapılabilir ya da doğrudan www.e-aracsatis.ziraatbank.com.tr link adresinden erişim sağlanabilir. Sisteme yalnızca üyelik kaydı oluşturularak teklif katılımı sağlanabilir. Tüm araçların sunulduğu satılık araç listelerinde, araç bilgilerine dair tüm detaylar sunulmaktadır. Ancak Ziraat Bankası e-araç satış sisteminde verilen araç bilgilerinin geçerliliği ile ilgili farklılıklar olabileceği belirtilmektedir.

Satılık araçların bulunduğu otopark adreslerinden, inceleme seçeneği sunulmaktadır. Ziraat Bankası satılık araç sistemi, Ankara, İstanbul ve İzmir’den yapılmaktadır. Online sistemde sunulan ‘’İletişim’’ butonuna tıklanarak, e-araç sistemindeki tüm araçlar ve satış işlemlerine dair detaylı bilgi alınabilir.

Ziraat Bankası Araç Satış Sistemine Kayıt İşlemi

Satılık araç sisteminden taşıt satın almak isteyen vatandaşlar, üyelik sözleşmesini okuyarak sisteme kayıt olabilirler. Üyelik girişi için ‘’Sisteme Giriş’’ butonu sunulmaktadır. Araçların satış sistemine dair tüm bilgi ve detaylar ‘’ Sözleşme’’ butonunda sunulmaktadır.

İhale şeklinde satışa sunulan araçlar, başlangıç teklifi ve maksimum teklif bilgileri ile online olarak sunulmaktadır. Açık artırmaya katılmak isteyen kişiler ‘’ihalesi devam eden araçlar’’ bölümünden giriş yaparak, belirlenen satış fiyatları dahilinde fiyat teklifi sunabilirler.

Araçların satın alım işlemleri Ziraat Bankası ile yapılmaktadır. Banka kredileri veya farklı ödeme seçenekleriyle değil yalnızca peşin ödeme seçenekleriyle satış işlemi sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası E-Araç Sistemi

Hızlı arama menüsünde, araçların bulunduğu iller ve araç türleri sunulmaktadır. Araç markası ve modeli, yılı, motor bilgileri, yakıt türü, şanzıman türü, kasa tipi, motor hacmi ve motor gücü ile fiyat sekmeleri sunulur. Filtreleme sistemi kullanılarak belirlenen kriterlerde satılık araç arama yapılabilir. Ayrıca ilan no bölümünden, saha önce değerlendirilen araçlara hızlı erişim sağlanabilir.

Ziraat Bankası e-araç sistemine üyelik ile giriş yapılarak, açık artıma yöntemi ile satın alımlar sağlanmaktadır. Yardım ve İletişim bölümleri, tüm araçların listeleri, son eklenen araçlar ve ihalesi devam eden araç sekmeleri bulunuyor. Araçların satış sistemi, banka tarafından belirlenen tarih ve saate göre sunulmaktadır. Tüm araç bilgileri ve fiyat bilgileri sunularak, online menüden ihaleye katılacak olan herkese erişim sağlanmaktadır.

Satılık araçların görselleri detaylı olarak sunulur. cephe resimleri ve iç dizaynlarına dair görseller veya hasarlı kısımlar var ise ilan fotolarında sunulur. Muhamman bedel ve ihale süresi gibi bilgilerin tamamı dijital sistem üzerinden sunuluyor. Çekim belgeli araçlar, zırhlı araçlar gibi ek bilgiler ile sunulan satılık araçların satış işlemlerinde, belge ve otopark masrafları alıcı tarafından ödenmektedir.

Yorum yapın