Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma

T.C Ziraat Bankası ATM’lerinden 7/24 para çekme ve para yatırma işlemleri yapılmaktadır. Üstelik kartlı ve kartsız işlem seçenekleri sunulmaktadır. Kartsız işlemleri, T.C kimlik numarası girilerek yapılabilen ve banka müşterilerine özel sunulan bankacılık hizmetlerinden biridir.

Ziraat Bankası Kartsız İşlemler

ATM’lerden kartsız işlem yapabilmek için; ATM ana ekranında ve alt köşede sunulan ‘’Kartsız İşlemler’’ butonuna tıklanır. Banka sisteminde kayıtlı olan cep telefonu numarası ile T.C kimlik numarası girilir. ATM sistemi tarafından tanımlanan işlem ile müşteriye özel menü sunulur.

Ziraat Bankası Bankkart’ları sunulan ekrandan, para yatırma veya para çekme işlemi yapılacak olan kart seçilir. Sonrasında kartın şifresi girilir ve SMS ile senkronizasyon sağlanır. Güvenlik formu olarak sunulan SMS sistemiyle, ATM işlemi için şifre gönderilir.

Gönderilen şifrenin doğrulaması yapılarak, hesap ve işlem seçilir. Yatırım veya çekim tutarı girilerek işlem yapılır.

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limitleri

Ziraat Bankası ATM’lerinden yapılan para yatırma işlemlerinde günlük 20.000 TL’ye kadar limit sunulmaktadır. Kartlı işlem menüsünden günlük olarak 20 bin TL’ye kadar işlem sağlanabilir.

Ziraat Bankası ATM’leri farklı sistemlerde tasarım edilmiştir. Makinelerin türüne göre tek seferde sunulan yatırım oranı sunulmaktadır. Wincor ve NCR marka Ziraat Bank ATM’lerinden tek seferde 40 adet banknot yatırılmaktadır. GRG marka bankamatiklerden ise tek seferde 200 adet banknot yatırılabilmektedir.

Ziraat Bankası kartsız para yatırma işlemlerinde de sunulan günlük limit 20.000 TL’dir. Banka sistemine kayıtlı olan cep telefonu numarası ve T.C kimlik numaraları ile kartsız yatırım işlemi yapılmaktadır.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limitleri

Kartlı işlemler dahilinde günlük, 1.500 TL’ye kadar para çekme işlemi yapılmaktadır. Daha üzerindeki çekim taleplerinde, komisyon tahsil edilmektedir. Ziraat Bankası, emekliler için herhangi bir limit kısıtlaması bulundurmamaktadır. Emeklilik maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekli vatandaşlar, diledikleri oranda para çekme işlemi yapabilmektedir.

Kartsız işlemler dahilinde ise günlük, 500 TL’ye kadar para çekme işlemi sunulmaktadır. Ziraat Bankası bireysel bankacılık sistemine kayıt olunan cep telefon numarası ile tüm Ziraat Bankası ATM’lerinden kartsız işlem sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası bankamatiklerinden ayrıca, döviz bozdurma işlemleri sunulmaktadır. 7 gün 24 saat kesintisiz olarak hem döviz yatırım- çekim işlemleri hem de döviz bozdurma işlemleri sunulmaktadır. Döviz işlemlerinde de günlük limitler; yatırımda 20 bin TL eşdeğeri döviz, çekimlerdeyse 1.500 TL eşdeğeri döviz şeklinde sunulmaktadır.

Ziraat Bankası Kartsız İşlem Başvurusu

Ziraat Bankası müşterilerine özel sunulan kartsız işlemler için, banka sistemine kayıtlı GSM numarası bulunması gereklidir. Bireysel müşterilere sunulan opsiyon ile Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapılabilir. Ayrıca; ATM’lerden ve internet bankacılığı sisteminden başvuru sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası bank kartlarını aktif olarak kullanan ve kart şifresini bilen kullanıcılar, kartsız işlem hizmetlerinden anından yararlanabilirler.

Yorum yapın