Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama (Sms ve İnternetten)

Ziraat Bankası müşterilerine sunulan dijital hizmetler dahilinde tüm hesap işlemleri online olarak yapılabiliyor. Mevduat hesabı bakiye sorgulama, kredi kartı bakiye sorgulama veya ek kart bakiye sorgulama gibi işlemlerin tamamı, internet bankacılığı üzerinden yapılabilir.

Mobil bankacılık sistemleri dahilinde bireysel bankacılık işlemleri için de olanaklar sunuluyor. Ziraat Bankası hesap bakiyesi sorgulama işlemi sms ve internetten nasıl yapılır? İşlemler ücrete tabii midir? Tüm detaylar için okumaya devam edin.

SMS Bankacılığı İle Bakiye Sorgulama

Ziraat Bankası’nda hesabı bulunan tüm banka müşterileri, SMS ile ek hesap veya ana hesap bakiyelerini öğrenebilirler. Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemleri için 4747 numaralı servis üzerinden hizmet veriliyor.

Hesap bakiyesini SMS ile öğrenmek için sisteme kayıtlı telefon numarası üzerinden işlem yapılır. Bankaya tanımlanmış cep telefonu ile;

 • BAKIYE yazarak 4747’ye SMS gönderilmesi yeterlidir.

Banka müşterisinin tüm hesaplarına ait bakiye bilgisi iletilmektedir. SMS ile bakiye sorgulama işleminde ilk 10 hesap bilgileri, mesaj olarak iletilir. Şayet tek bir hesaba ait bakiye bilgisi öğrenilmek istendiğinde, ek hesap numarası girilerek bilgi edinilebilir. Ek hesap bakiye sorgulama işlemleri için;

 • BAKIYE boşluk (hesap no) yazılarak 4747’ye

Mesaj gönderilmelidir. SMS ile ek hesap bakiye sorgulama işlemlerinde, yalnızca belirtilen hesaba ait bakiye bilgisi sunulur.

Ziraat Bankası SMS ile hesap bakiyesi öğrenme işlemlerinde farklı bir alternatif sunuyor. Müşteri numarası ile bakiye bilgisi edinmek veya bankaya kayıtlı farklı müşteri numaraları üzerinden bakiye öğrenmek için;

 • BAKIYE boşluk (müşteri numarası) yazılarak 4747’ye

SMS gönderilerek işlem yapılabilir. 4747 SMS bankacılığı sisteminde, Ziraat Bankası tarafından herhangi bir ücretlendirme yapılmamaktadır. Ancak banka müşterisinin gönderdiği SMS dahilinde, kullanılan operatör tarifesinde 1 SMS ücretlendirme yapılır.

Ziraat Bankası OGS Bakiyesi Sorgulama

Ziraat Bankası bakiye sorgulama işlemleri dahilinde OGS etiketleri için de SMS hizmetleri sunuluyor. Banka müşterileri 4747 SMS hattını kullanarak, OGS etiketlerinde bulunan bakiyelerin bilgisini edinebilirler. Bu servisten yararlanmak için;

 • OGSBAK boşluk (Plaka numarası) yazarak 4747’ye

SMS iletilmesi yeterlidir. Ancak mesajda belirtilen plaka numarasının, arada boşluk bırakmadan yazılması gereklidir. SMS ile OGS etiketi bakiye öğrenme hizmeti 1 SMS ile ücretlendirilmekte, Ziraat Bankası tarafından herhangi bir ücret tahsil edilmemektedir.

Ziraat Bankası İnternetten Bakiye Öğrenme

İnternet bankacılığı sistemini kullanarak, hesap bakiyesi öğrenmek isteyen banka müşterileri dijital platformlardan işlem yapabilirler. Masa üstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tablet cihazlar ve akıllı telefonların tamamından Ziraat Bankası sistemine giriş yapılarak, hesap bakiyesi öğrenilebilir.

İnternet bankacılığı girişleri için öncelikle şifre edinilmelidir. Müşteri numarası girilerek veya telefon bankacılığı üzerinden, internet bankacılığı şifresi kolaylıkla alınabilir. Sonrasında; www.ziraatbank.com.tr web sitesi üzerinden giriş yapılabilir.

‘’Bireysel’’ sekmesini seçerek, hesap işlemleri veya ek hesap işlemlerine dair online işlem yapabilir, internetten bakiye bilgisi öğrenebilirsiniz. Hesap bakiyesi sorgulama için ayrıca ‘’Dijital Bankacılık’’ butonuna tıklayarak, açılan sayfadan ‘’Hesap Sorgulama’’ işlem menüsüyle bakiye öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Dijital Bankacılık İşlemleri

Mobil cihazlardan veya çeşitli platformlardan Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı sistemine giriş yaparak, tüm hesaplarınız için bakiye bilgisi edinebilirsiniz. Giriş sayfası sağ üst kısımda bulunan ‘’Dijital Bankacılık’’ sekmesi üzerinden ‘’İnternet Bankacılığı’’ ve ‘’Mobil Bankacılık’’ sayfalarına erişim sağlanabilir.

İnternet bankacılığı menüsünde Bireysel / Kurumsal seçeneklerine tıklayarak işlem yapabilirsiniz. Ziraat Bankası internet bankacılığı şifresi veya müşteri numarası ile hesap bakiyesi, hesap kartı bakiyesi, kredi kartı veya ek hesap bakiye bilgileri öğrenilebilir. İnternet bankacılığı/ Bireysel sayfasından;

 • Hesap Hareketleri (Vadesiz/ Vadesiz Altın/ Vadeli/ Birikimli/ Dönem Ödemeli)
 • Hesap adı tanımla (Vadeli/ Vadesiz)
 • Açık- Kapalı Hesap Filtresi
 • Hesap Aç- Hesap Kapat (Vadesiz/ Vadesiz Altın/ Vadeli/ Birikimli/ Dönem Ödemeli)
 • Hesaplar/ Çek/ Senet/ POS
 • Hesaplar/ Saklama/ Saklama Hesap Bilgileri
 • Bankkart Yenileme/ Hesap Sorgulama/ Hesap Bağlama

Gibi işlemlerin tamamı sunuluyor. Ana hesap, ek hesap veya banka kartı hesap öğrenme sekmelerine tıklayarak, hızlı ve kolay şekilde işlem yapabilirsiniz.

Mobil Bank Sistemiyle Hesap Bakiyesi Öğrenme

Akıllı cihazlar için sunulan mobil uygulamalar sayesinde kolay şekilde hesap bakiyesi öğrenilebilir. IOS ve Android işletimli tüm akıllı cihazlardan ‘’Ziraat Mobil’’ uygulaması indirilerek, ücretsiz şekilde kullanım sağlanabilir.

İnternet erişimi olan tüm cihazlardan Ziraat Mobil sistemine giriş yapılmaktadır. T.C kimlik numarası/ müşteri numarası girilerek, şifre belirlenir. Tek kullanımlık SMS ile mobil bankacılık sistemine giriş yapılabilir.

Ana menüde sunulan tüm hesap bilgilerine tıklanarak, ek hesaplar ve ek kartların bakiye bilgileri öğrenilebilir. Ayrıca internet bankacılığı dahilinde hesaplar arasında dijital transfer yapılabilmektedir.

Yorum yapın