Zimmet Sorgulama 2020 – Sağlık Bakanlığı Personel ÇKYS Atama Sorgulama

Ülkemizde binlerce sağlık personeli Sağlık Bakanlığı tarafından yeni atama sonuçlarını merak ediyor. Sağlık Bakanlığı hazırlanan yeni sistemi ile artık atama işlemlerini internet sitesi üzerinden sağlık personellerine ulaştırıyor. Bu bağlamda zimmet sorgulama 2020 yılında hazırlanan sistem üzerinden online olarak gerçekleştirilebilecek ve sağlık personelleri burada isimlerini gördükleri yerde göreve başlayacaklar. Sağlık bakanlığı personel ÇKYS atama sorgulama sistemi üzerinde 3 farklı sorgulama alanı yer alıyor ve sonuçlar sadece saniyeler içerisinde karşınıza çıkıyor.

Sağlık Bakanlığı Zimmet Sorgulama

Sağlık Bakanlığı zimmet sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için https://ckysweb.saglik.gov.tr/personelgorevyeri/ adresine giriş yapmanız gerekiyor. İlgili alanları doldurarak gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemleri sonrasında görev atamalarına ulaşabilirsiniz. Sağlık personellerinin daha rahat bir şekilde bilgilerine erişmek ve ilgili takip işlemlerini gerçekleştirmek için hazırlanan ÇKYS sorgulama alanı personellerin görev yeri değişiklikleri, yeni atamalar veya zimmet durumu ile ilgili tüm bilgileri tek bir alanda sizlere sunuyor.

Sağlık Bakanlığı ÇKYS zimmet sorgulama ve personel zimmet sorgulama işlemlerini yapmak için sistemde yer almakta olan 3 farklı seçeneği kullanabilirsiniz. Adım adım ÇKYS personel görev yeri sorgulama ve diğer işlemlerin nasıl yapıldığını aktaralım.

Eski T.C Kimlik ile Zimmet Sorgulama

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ÇKYS sisteminde 3 farklı sorgulama yapabilme alanlarından ilki Eski T.C Kimlik bilgilerinizi kullanarak gerçekleştirilmektedir. İlgili seçeneği seçtikten sonra T.C Kimlik Numarası, Aile Sıra Numarası ve Cilt Numarası girişlerini gerçekleştirerek sorgulama sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

Yeni T.C Kimlik ile Zimmet Sorgulama

Yeni T.C Kimlik ile zimmet sorgulama işlemi en kolay seçenek. Eğer T.C Kimlik kartınızı yeniledi iseniz ilk seçenek değil ikinci seçeneği kullanarak sorgulama yapmanız gerekiyor. Yeni T.C Kimlik ile zimmet sorgulama bölümüne geldikten sonra sadece T.C No ve Seri No girişlerini gerçekleştirerek zimmet sorgulama yapabilirsiniz.

Yabancı Uyruk Zimmet Sorgulama

Türk vatandaşları ile birlikte yabancı uyruklu vatandaşlarda Sağlık Bakanlığı tarafından görevlendirilmektedir. Sağlık Bakanlığı ÇKYS sorgulama işlemlerini yabancı uyruk bölümünden gerçekleştirebilirler. Yabancı uyruk zimmet sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler T.C Numarası, Baba Adı ve Doğum Tarihi bilgilerini girerek sorgulama işlemini gerçekleştirebilirler.

Yorum yapın