Yapı Kredi Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama (Sms ve İnternetten)

Yapı Kredi müşterileri için internet bankacılığı ve SMS bankacılığı sistemlerinden hesap bakiyesi sorgulama hizmeti sunuluyor. İnternet bankacılığına girişler için öncelikle şifre alınması gereklidir. Alınan şifre ile www.yapikredi.com.tr web sayfasına giriş yapılarak, hesap bilgileri ve ek hesap bakiyeleri öğrenilebilir.

Yapı Kredi SMS İle Bakiye Sorgulama

Yapı Kredi Bankası bakiye sorgulama işlemleri için SMS bankacılığı ile hizmet vermiyor. Bakiye sorgulama işlemleri için internet bankacılığı, telefon bankacılığı veya mobil bank sistemleri kullanılarak, bakiye sorgulama işlemi yapılabilir.

Yapı Kredi Play TLCard kullanan müşteriler için SMS ile bakiye sorgulama hizmeti bulunmaktadır. TLCard sahipleri için 4440 nolu SMS hattından bakiye öğrenme işlemi yapılabilir. Akıllı Asistan uygulaması kullanarak yapılan SMS hizmetleri için bankacılık sistemleri üzerinden talimat oluşturulması gereklidir. Sonrasında;

  • BKHESAP boşluk (Banka hesap kartının son 4 rakamı) yazılarak 4440

SMS servisine iletilebilir. Gençlere yönelik öğrenci kartı olarak sunulan Play TLcard için SMS ücreti tahsil edilmemektedir. Ancak kullanılan operatör ve tarifeye göre 1 SMS ücretlendirilmesi yapılır.

Yapı Kredi İnternet Şubesinden Bakiye Öğrenme

Yapı Kredi Bankası internet şubesi üzerinden işlem yapmak veya bakiye bilgisi öğrenmek için şifre ile giriş yapılabilir. Resmi web sayfasına giriş yapıldıktan sonra ‘’Bireysel Bankacılık’’ sekmesi seçilerek, tüm bankacılık işlemleri sağlanabilir. Hızlı işlem yapmak için sayfanın sağ üst köşesinde bulunan ‘’İnternet Bankacılığı’’ menüsüne tıklamak yeterlidir.

Bireysel İnternet Şubesi sayfasında;

  • C Kimlik numarası veya kullanıcı kodu
  • İnternet ve mobil şube şifresi

Bilgileri girilerek işlem yapılabilir. Ekranın hemen sağ kısmında ‘’İnternet Şifresi Al’’ sekmesi bulunur. Şayet daha önce internet şifresi almamış iseniz, bu kısımdan hızlı şifre oluşturabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra işlem menüsünde bulunan ‘’Hesaplarım’’ başlığından tüm hesapları görüntüleyebilir, bakiyesin öğrenmek istediğiniz hesaba tıklayarak bakiye bilgisi edinebilirsiniz.

İnternet Şubesi Şifrenizi Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığı sisteminden yeni şifre alabilir, şifrenizi unuttuysanız hemen yenisini oluşturabilirsiniz. İşlem menüsünde sunulan ‘’Şifre AL/ Şifremi Unuttum’’ sekmesine tıklayarak, tek kullanımlık şifre alabilirsiniz. Yapı Kredi kullanıcı kodu olmayan veya kodu unutan banka müşterileri, kimlik numarası ile sisteme giriş yapabilirler. Bakiye bilgisi öğrenmek veya diğer bankacılık işlemlerini yapmak için Yapı Kredi tek kullanımlık şifre zorunludur. Hesap güvenliğinin sağlanması için sunulan bu uygulama, bankaya tanımlanan cep telefonu numarası üzerinden sağlanır. Akıllı Şifre almak veya detaylı bilgi edinmek için Yapı Kredi İnternet Şubesine giriş yapılabilir.

Yorum yapın