Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama (Sms ve İnternetten)

Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama (Sms ve İnternetten)
Vakıfbank Hesap Bakiyesi Sorgulama (Sms ve İnternetten)

 

Vakıfbank bakiye sorgulama işlemlerinde SMS ve internet bankacılığı sistemleriyle işlem yapılabilir. SMS servisi için talimat oluşturma yöntemiyle, tüm hesap bilgi ve işlemleri yapılabiliyor. Vakıfbank çağrı merkezleri ile iletişim sağlayarak, müşteri temsilcisine SMS talimatı verebilir, sonraki her sorgulama işlemlerinizde hızlı ve kolay şekilde bilgi edinebilirsiniz. Peki internetten bakiye nasıl sorgulanır? Detaylar için okumaya devam edin.

Vakıfbank SMS İle Bakiye Sorgulama

Vakıfbank telefon bankacılığı sistemi 0850 222 0724 numarasından, tüm bankacılık işlemleri, bakiye öğrenme ve SMS talimatları için iletişim sağlanabilir. Tüm GSM operatörleri ve sabit hatlardan erişim sağlanabilir.

Vakıfbank telefon bankacılığı sisteminden hızlı işlem yapmak için sırası ile; 3- 2 ve 1 rakamlarını tuşlayın. Bakiye sorgulama menüsüne doğrudan erişim ile mail üzerinden bilgi alınabilir. Güncel bakiye bilgileri ile son 30 güne ait hesap hareketleri, mail yordamıyla sunuluyor.

Vakıfbank telefon bankacılığı menüsünden bu kez; 3- 2 ve yine 2 tuşlayarak, hesap bakiyesi dökümünü faks ile alabilirsiniz. Ancak bu işlemler için bankaya tanımlı cep telefon numarası ile işlem yapılabilir. Ve öncesinde bankaya talimat verilmesi gereklidir.

SMS ile bakiye sorgulama işlemini doğrudan yapmak için;

  • BAKIYE yazarak 3401’e

Göndermeniz yeterlidir. Vakıfbank hesabı ve ek hesaplara dair bakiye bilgisi anında iletilmektedir. Döviz kurları, fon ve repo gibi bilgiler SMS ile talimatsız şekilde erişilebilen bilgi servisleridir. Bakiye sorgulama ve diğer işlemler için talimat gereklidir.

Vakıfbank İnternetten Bakiye Sorgulama

www.vakifbank.com.tr web sitesine giriş yaparak, bireysel veya kurumsal hesap işlemlerini yapabilir, bakiye bilgilerini öğrenebilirsiniz. Vakıfbank internet bankacılığı sistemine doğrudan erişmek için, ana sayfa üzerinden ve sağ üst kısımda bulunan ‘’İnternet Bankacılığı’’ sekmesine tıklayınız.

İnternet Bankacılığı sisteminde;

  • Bireysel / Ticari sekmesinden Bireysel’e tıklayın
  • C kimlik numarası
  • İnternet şifresi

Bilgilerini eksiksiz olarak girin. Şifre almak, bloke kaldırmak gibi işlemler için ekranın sağ kısmında yer alan menüden faydalanabilirsiniz. Şifre oluşturduktan sonra direkt olarak internet bankacılığı sistemine girebilirsiniz.

Cep Şubesi menüsünde bulunan Mevduat Hesapları bölümünden, bakiyesini öğrenmek istediğiniz hesabı seçin. Kredi kartı veya ek hesap bakiye sorgulama işlemleri de aynı menüden kolaylıkla yapılabilir. İstediğiniz hesaplara tıklayarak hem bakiye bilgilerini öğrenebilir hem de dönem içi hareketleri görüntüleyebilirsiniz.

Vakıfbank Mobil Bankacılık İle Bakiye Sorgulama

Vakifbank.com.tr adresine giriş yaparak, mobil bank uygulamasını indirebilirsiniz. Sayfanın üst kısmında bulunan ‘’mobil bankacılık’’ butonuna tıklayın. Açılan sayfada cep telefon numarası ve ekranda sunulan güvenlik kodunu girin.

AppStore ve Google Play mağazalarından direkt olarak Vakıfbank mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Girilen cep telefonu numarasına SMS onayı geldiğinde, linke tıklayarak uygulamayı doğrudan indirebilirsiniz. SMS ile işlem yapmak istemeyen banka müşterileri, aynı sayfada sunulan QR kodu kullanarak hızlı ve kolay şekilde mobil uygulamayı indirebilirler.

Vakıfbank mobil uygulama tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Kullanımları da ücretsizdir. Mobil uygulamayı indirerek tüm bankacılık işlemlerini daha hızlı yapabilirsiniz. Öncelikle şifre oluşturun ve ardından mobil banka giriş yaparak ‘’Hesaplarım’’ menüsünden tüm hesaplara ve kredi kartlarına dair bilgileri edinebilirsiniz.

Vakıfbank bakiye sorgulama işlemlerinde tüm akıllı telefonlar ve tablet cihazlardan kesintisiz erişim ve işlem olanağı sunuluyor.

Yorum yapın