TEB Marifetli Hesap

Türkiye Ekonomi Bankası, müşterilerine özel oldukça gelişmiş bir mevduat hesap türü geliştirmiş durumda. Marifetli hesap türünde müşterilerine gecelik faiz kazancı veren TEB, vade sorununu tamamen ortadan kaldırmış durumda. Artık TEB müşterileri belirledikleri vade süresince müşterilerine vade bozulmadan istedikleri kadar para yatırma ve çekme imkanı sunuyor. Hesaplarını mobil ve internet bankacılığı üzerinden oldukça güzel bir şekilde yöneten TEB müşterileri, marifetli hesap ailesine ilk katılım gösterdikleri gün 45 günlük bir hoşgeldin faizi alabiliyor.

TEB Marifetli Hesap Özellikleri

TEB marifetli hesap avantajlarının bir kısmını duyan kişiler, bu hesap türünün tüm özelliklerini merak ediyor. Marifetli hesaba ait tüm özellikler;

 • TEB, marifetli hesaba dahil olan tüm müşterilerine 45 günlük bir hoşgeldin faizi tanımlıyor. %25 olarak verilen hoşgeldin faizini alabilmek için hesabınıza minimum 2,000 TL yatırılması gerekiyor.
 • TEB müşterileri, döviz türleri üzerinden de marifetli hesap açabilirler. USD, Euro ve GBP döviz türlerinden herhangi birisi ile marifetli hesap açtırabilir, her döviz türüne uygun tanımlanan faiz oranını gecelik alabilirsiniz.
 • Marifetli hesap kullanan TEB müşterileri, vadesiz hesapları üzerinden yaptıkları Havale ve EFT işlemleri için herhangi bir ücret ödemezler.
 • Faiz uygulaması her gece 04:00 ile 05:00 arasında uygulanır. Bu saatler aralığı dışında tüm gün vadeniz bozulmadan para yatırabilir, para çekebilirsiniz.

TEB Marifetli Hesap Başvurusu

TEB Marifetli hesap başvurusunda bulunmak isteyen kişilere 2 farklı yöntem üzerinden başvuru hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Başvuru işlemi ilk olarak müşteri hizmetleri üzerinden yapılabiliyor. 0850 200 0 666 numarasını arayan kişiler TEB müşteri hizmetlerine ulaşabilirler. Marifetli hesap açtırmak için öncelikle TEB bankasına vadesiz bir banka hesabınızın bulunması gerekiyor. Müşteri hizmetlerini arayan kişiler sesli yanıt servisini geçtikten sonra önce “3” sonra “1” daha sonrasında ise “1” tuşuna basarak marifetli hesap başvurusunda bulunabilirler.

Müşteri hizmetleri dışında marifetli hesap başvurusu internet bankacılığı üzerinden de yapılabiliyor. İnternet üzerinden başvuru yapmak isteyen TEB müşterileri öncelikle internet bankacılığı şifresi edinmiş ve CEPTETEP müşterisi olması gerekiyor. En yakın TEB şubesine giderek oldukça kolay bir şekilde internet bankacılığı şifresi edinebilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş yaptığınızda karşınıza “Hesaplar” menüsü çıkacaktır. Hesaplar kısmı içerisinden oldukça kolay bir şekilde marifetli hesap başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB Marifetli Hesap Aylık Faiz Oranları

TEB marifetli hesap kullanmaya başlayan kişiler, ilk 45 günlük süreçte hoşgeldin faizi alabilirler. Bu süreç için belirlenen hoşgeldin faizi oranı %25’dir. Bu sürecin tamamlanması ile beraber standart faiz oranlarına geri dönülmektedir. Standart faiz oranları ise;

 • 0 TL ile 9,999 TL arası %8
 • 0 TL ile 49,999 TL arası %9,75
 • 0 TL ile 249,999 TL arası %20,25
 • 249,999 TL ve üzeri yatırımlar için %21,25 faiz oranı uygulanmaktadır.

TEB Marifetli Hesap Ek Faiz Kampanyası ve Şartları

TEB marifetli hesap sahipleri, aşağıda yer alan şartlara uyması durumunda ek faizler alabiliyor. Ek faiz oranı almak isteyen kişilerin uygulaması gereken adımlar;

 • Hoşgeldin faizi döneminde TEB müşterilerinin banka kartları ile en az 500 TL harcama yapmaları gerekiyor.
 • Hoşgeldin faizi dönemi bitene kadar marifetli hesap sahipleri tüm ödeme ve faturalarını ödemeleri gerekiyor.
 • Ek faiz almak isteyen kişiler, hoşgeldin faizi döneminde en az 1 kere mobil bankacılığa giriş yapması gerekiyor.
 • Ek faiz oranı almak isteyen TEB müşterileri, hoşgeldin faizi dönemindeyken kredi kartları ile en az 1 alışveriş yapması gerekiyor. Bu alışveriş tutarı tamamen tüketiciye bırakılmıştır.

Yukarıdaki şartları yerine getiren Marifetli hesap müşterileri, hoşgeldin faizi sona erdiğinde standart faiz oranına ek olarak %0,5 oranında bir faiz kazanabiliyor. Bununla beraber 45 günlük hoşgeldin faizi sona erdiğinde bir 45 günlük hoşgeldin faizi daha uygulanmaya devam ediliyor.

Yorum yapın