TEB Hesap Bakiyesi Sorgulama (Sms ve İnternetten)

TEB hesap bakiyesi görüntüleme işlemleri için dijital sistemler veya SMS bankacılığı ile hizmet veriyor. Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerine özel hizmetlerden yararlanmak için kayıtlı cep telefonu üzerinden işlem yapılır.

CEPTE TEB uygulaması bankanın SMS servisi olarak sunuluyor. Banka hesap bakiyesi ve kredi kartı bakiye sorgulama işlemlerinde CEPTE TEB kaydıyla işlem yapılabilir.

TEB Sms İle Bakiye Sorgulama

Sisteme kayıtlı cep numarası ile CEPTETEB bakiye sorgulama işlemi yapılabilir. TEB 4766 SMS servisi ile kısa mesaj göndererek, güncel bakiye bilgisi edinebilirsiniz. Ancak öncelikle banka sistemine talimat vermek ve cep telefonu numarası kayıt etmek gereklidir. SMS hizmetlerinden yararlanmak için 0850 200 0 666 TEB Telefon Şubesi ile görüşme sağlanabilir. Online hizmetlerden yararlanarak, CEPTETEB talimatı oluşturulabilir.

SMS ile bakiye öğrenmek için; BAKIYE yazarak 4766 numarasına göndermeniz yeterlidir. Kredi kartı bakiyesi öğrenmek içinse; BAKIYE bir boşluk ve kredi kartının son 4 hanesi girilmelidir. Ardından 4766’ya kısa mesaj göndererek, güncel bakiye bilgisi edinebilirsiniz.

TEB İnternetten Bakiye Sorgulama

TEB müşterilerine özel dijital bankacılık sistemleriyle, tüm bankacılık işlemleri daha hızlı ve daha kolay yapılabilir. www.teb.com.tr web adresine giriş yaparak; internet şubesi, mobil bankacılık sistemi, SMS bankacılığı veya telefon bankacılığı gibi opsiyonların tamamından yararlanabilirsiniz.

TEB internetten bakiye sorgulama için ‘’İnternet Bankacılığı’’ sekmesine tıklayın. Yerleşik bilgisayar sistemlerinden veya mobil cihazlardan girişler ile internet platformundan yararlanılabilir. Öncelikle İnternet Bankacılığı şifrenizi oluşturun ve belirlediğiniz şifre ile direkt olarak giriş yapın.

TEB İnternet Şubesi için iki farklı seçenek sunuluyor. Kullanıcı Kodu ile giriş veya TCKN ile giriş sistemlerini kullanarak, internet şubesinden tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz.

T.C kimlik numarası ve sistemde hızlı şekilde oluşturabileceğiniz şifre ile giriş yapın. Ana menüde bulunan ‘’Hesaplar’’ sekmesinden, ana hesap, ek hesap bölümlerini seçin. Dilediğiniz hesaba ait bakiye sorgulama işlemi yapabilir, ‘’Kartlar’’ bölümünden kredi kartları veya ek kartlara erişim sağlayabilirsiniz. Güncel bakiye bilgileri, dönem içi hareketler ve hesap özetleri gibi bilgilere dijital olarak erişebilirsiniz.

TEB İnternet Şubesi ile;

 • Hesaplarım
 • Para Transferleri
 • Kredi Kartları
 • Ödeme İşlemleri
 • Yatırım İşlemleri
 • Sigorta ve Emeklilik
 • Güvenlik Ayarları

Bölümlerine giriş yaparak hesap işlemleri, transferler veya bakiye sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. İnternet şubesinden ayrıca;

 • Kaynak Hesap
 • Marifetli Hesap
 • Yeni Hesap Açma/ Kapama
 • Kapalı Hesaplar

Butonlarından tüm hesap işlemlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Mobil Bank İle Bakiye Sorgulama

TEB mobil bankacılık sistemleriyle, bakiye öğrenme hizmeti sunuyor. Tüm bankacılık işlemlerinin pratik bir menüde sunulduğu mobil bank ile 7/24 işlem yapabilirsiniz. CEPTETEB Mobil için internet şubesi kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilir.

CEPTETEB mobilde; hesap ve hesap detayları gözlem, fatura ödeme, çek işlemleri sunuluyor. Mobil bank ile bakiye sorgulama için tüm cep telefonlarından uygulama indirilebilir. 4663 SMS servisine “CEPTETEB” yazın ve gönderin.

Gelen linke tıklayarak AppStore ve Google Play Store’lardan “CEPTETEB” mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Aynı menüde sunulan QR kod ile mobil cihazlarınıza uygulamayı indirebilirsiniz. Şifre oluşturmak için tek kullanımlık mesaj ile işlem yapabilirsiniz. Oluşturduğunuz şifre ile mobil bank sistemine giriş yapabilir, hesap ve kredi kartı bakiye inceleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın