fbpx
SGK

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama (TC ile ve İsimden)

Dijital platformlardan hızlı ve kolay şekilde yapılabilen hizmet dökümü işlemleri, e-Devlet sistemi sayesinde tek tıkla incelenebilir. 2019 SSK hizmet dökümü almak için SGK web sitesine giriş yapmak veya e-devlet sistemine giriş yapmak yeterlidir.

T.C kimlik numarası ile doğrudan sunulan 4A ve 4B hizmet dökümleri, online inceleme veya döküm alma yöntemiyle alınabilir.

SGK Hizmet Döküm Sorgulama

www.e-sgk.gov.tr web sistemine giriş yaparak T.C kimlik numarası ile SGK bilgilerine erişim sağlanabilir. SGK sistemine kayıtlı olan sigortalı çalışanlar ve Bağ-Kur’lu çalışanların hizmet dökümleri ve tüm çalışma bilgileri online olarak sunuluyor.

e-Devlet sistemine giriş yaparak, hizmet dökümü alınabilir. E-devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak SGK kategorisinden online sorgulama yapılmaktadır. 4A hizmet dökümü ve 4B hizmet dökümü sorgulama işlemleri, online olarak yapılabiliyor.

İLGİLİ  Sosyal Güvenli Kurumu (SGK) SMS Bilgilendirme Kayıt Sistemi

E-devlet şifresi olmayanlar ise PTT şubelerinden şifre alabilirler. 2 TL karşılığında verilen e-devlet şifreleri ile internet üzerinden giriş yapılmaktadır. Mobil uygulaması bulunan e-devlet sisteminden tüm SGK ve Bağkur işlemleri, sorgulamaları online olarak yapılmaktadır.

E-Devlet Sisteminde SSK Hizmet Dökümü

E-devlet sistemine giriş yaparak SSK işlemleri, dijital olarak görüntülenmektedir. Online sistem üzerinden sigorta prim ödemeleri ve ödeme günleri görüntülenebilir. Sigortalı çalışanın toplam çalışma gün sayısı ve aylık çalışma gün sayısı sunulmaktadır.

E-Devlet Giriş SSK Hizmet Dökümü

Kayıtlı çalışanın, şirket bilgileri ve sigorta başlangıç tarihi ile tüm çalıştığı kurumların bilgisi verilmektedir. SGK online sisteminde ayrıca, ay ve senelere göre sigorta prim detayları sunulmaktadır.

e-devlet sisteminde SGK’lı çalışanların 4A, 4B ve 4C hizmet dökümleri alınabilir. SSK dökümleri 4A sekmesinde, Bağ- Kur hizmet dökümleri 4B ve Emekli Sandığı hizmet dökümleri 4C sekmesinden incelenebilir.

İLGİLİ  SGK İşveren Borç Sorgulama

SGK Hizmet Dökümü Ne İçin Kullanılır?

İş başvurularından bankacılık işlemlerine ve vize işlemlerine dek pek çok alanda kullanılan hizmet dökümleri, SGK borç sorgulama için de kullanılmaktadır. Emeklilik hesaplamasının yapılması için hizmet dökümü alınmaktadır.

Emeklilik maaşı sorgulama ve maaş hesaplama işlemleri, kıdem hesaplama işlemleri, vize başvuru ve işlemlerinde kullanılmaktadır. SGK hizmet dökümleri ayrıca ikramiye hesaplama işlemlerinde de kullanılmaktadır.

4A (SSK) Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

SSK hizmet dökümü almak için e-devlet sistemine giriş yapmak gereklidir. E-devlet şifresi kullanılarak masa üstü bilgisayarlardan veya mobil uygulamadan direkt olarak giriş yapılabilir. E-Devlet sisteminde ana sayfada sunulan 4A hizmet dökümü sekmesine tıklayarak, online hizmet dökümüne erişim sağlanabilir.

4A SGK Hizmet Dökümü

e-devlet sisteminde SSK hizmet dökümü almak için;

  • https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu web adresine giriş yapılır.
  • Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayın.
  • 4A Özet Hizmet Dökümü sekmesine ve ardından 4A Detaylı Hizmet Dökümü butonlarından dilediğinizi seçin ve tıklayın.
İLGİLİ  Sigorta için Gerekli Evraklar

4A Özet Hizmet Dökümü kategorisinden güncel 6 aylık döküm sunulmaktadır. 4A Detaylı Hizmet Dökümü bölümündeyse sigorta başlangıç günü ve sonrasındaki tüm hizmet dökümleri detaylı olarak sunulur.

SSK Hizmet Dökümü sorgulama işleminde sunulan ek bilgiler arasında; sigorta kolu, sigorta statüsü, sicil numarası, isim ve meslek kodu bilgileri bulunmaktadır. Ayrıca; işyeri numarası, ünite, dönem, BK/ B/ DK bilgileri, tür ve gün, işe giriş tarihi bilgileri ile E.K/ Basamak Değeri/ Ek Gösterge, çıkış tarihi be eksik gün bilgi bölümleri sunulmaktadır.

4B (SSK) Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

4B hizmet dökümü bilgilerine erişmek için ise https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tescil-ve-hizmet-dokumu web adresine giriş yapılmalıdır. E-devlet sistemi üzerinden tek tıkla tüm içeriklere erişim sağlayabilir, Bağkur hizmet dökümü detaylarını alabilirsiniz.

4B SGK Hizmet Dökümü

Emekli Sandığı hizmet dökümü detayları yine e-devlet sistemi üzerinden erişime açıktır. T.C kimlik numarası veya mobil imza gibi seçenekler ile sisteme giriş yapılabilir.

Etiket
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 Kişi oy verdi Ortalama puan: 5,00.

Loading...

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close