Sakarya Vergi Dairesi Satışa Çıkarılan Hacizli Araçlar

Sakarya Vergi Dairesi www.sakaryavdb.gov.tr resmi web sayfası üzerinden hacizli araçların satışını sunuyor. Online sistem üzerinden hacdezilmiş araçların tamamı ve tüm bilgileriyle sunuluyor. Sakarya Vergi Dairesi, amme alacağından dolayı haczedilen araçları, 6183 sayılı kanuna göre satışa sunmaktadır.

Sakarya Vergi Dairesi Satılık Araçlar

Satış tarihleri ve yerleri belirlenen hacizli araçlar, açık artırma usulü satışa sunuluyor. Satışların tamamı, peşin para ile yapılmakta olup satış sonrası herhangi bir fatura verilmemektedir. Ancak satışa dair Sakarya Vergi Dairesi tarafından hazırlanan tahsilat belgesi sunulmaktadır.

Sakarya Vergi Dairesi hacizli araçların satışlarına, katılımlar için online sistem üzerinden katılım formu doldurulması gereklidir. Online sayfada sunulan tüm araçların; marka, model ve bilgileri, nitelikleri gibi tüm detaylar sunuluyor. Bazı araçların görselleri bulunmakta ve ancak bazı araçlar için görsel bilgisi sunulmamaktadır.

Sakarya Vergi Dairesi Araç Satışları

Açık artırma usulünde yapılan hacizli araç satışlarında, belirlenen muhammen bedele göre satış yapılıyor. Ancak ilk satış işleminde muhammen bedelin %75 orandan fiyat belirlenmediğinde, satış için ikinci bir açık artırma yapılmaktadır.

Sakarya Vergi Dairesi tarafından düzenlenen satışlarda şayet açık artırma öncesinde, vergi borcunun tamamının ödenmesi halinde haciz doğrudan kaldırılır ve satış yapılmaz. Aynı durum, tüm borcun taksitlendirme veya tecil işlemleri için de geçerli olduğu, Sakarya Vergi Dairesi internet sisteminde sunuluyor.

Açık artırmaya katılmak isteyen kişilerin, kimlik belgeleri ile başvuru yapmaları gereklidir. Açık artırmalara tüzel kişiler de katılabilmekte ve ancak yetki belgelerinin aslı veya onaylı suretlerinin bulunması gereklidir. İhale öncesinde satış komisyonuna ibraz edilmesi gereklidir.

Sakarya Vergi Dairesi Araç Satış Alanları

Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi veya Sakarya Vergi Dairesi’ne bağlı diğer vergi daireleri tarafından satışa sunulan hacizli araçların, bulundukları otoparkların bilgisi online sunuluyor. İhale öncesinde araçları incelemek isteyenler için mevcut oldukları alanların adres ve konum bilgileri sunulmaktadır.

Sakarya Vergi Dairesi satışa sunulan araçların muhammen bedelleri ve her araç için maksimum açık artırma ücretlerini, web sistemi üzerinden sunuyor. Kamyon, otobüs, minibüs, binek oto, motosiklet gibi çok sayıda ve farklı türlerde motorlu araç seçenekleri bulunuyor.

Amme alacaklarından dolayı haczedilmiş araçların ihale usulü satış işlemleri için, satış tarih ve saatleri detaylı olarak belirtiliyor. Sakarya Vergi Dairesi tarafından online satış seçeneği bulunmamaktadır. Tüm satışlar, vergi dairesi tarafından belirlenen zaman ve yerde açık artırma yöntemiyle satışı yapılır. Satış işlemlerinde, otopark ücretlerini ve satış masraflarını alıcı ödemektedir.

Sakarya Vergi Dairesi tarafından satışa sunulan hacizli araçlarda, KDV uygulanmamaktadır. Web sayfasında sunulan araçların satışına katılmak isteyen vatandaşların, tüm bilgileri incelemelerinin yanı sıra araçları bulundukları alanda incelemeleri önerilmektedir. Genellikle anahtarsız veya hasarlı olarak satışa sunulan araçlar arasında lüks sınıf otolar da bulunmaktadır.

Yorum yapın