QNB Finansbank Swift Kodu | BIC Kodu

QNB Finansbank SWIFT işlemleri için banka şubelerinden ve dijital bankacılık sistemlerinden hizmet veriyor. Uluslararası para transferlerinde uygulanan havale sistemi olan SWIFT işlem, global hesap numaraları yani QNB Finansbank SWIFT BIC kodları ile tamamlanan işlemlerdir.

Bankaların uluslararası işlemlerinde, transferlerin güvenilir şekilde tamamlanması için kullanılan kodlar, her banka ve her banka şubesi için ayrı ayrı kullanılmaktadır. QNB Finansbank SWIFT kodu; FNNBTRIS olarak belirtilmektedir.

SWIFT İşlemleri Nasıl Yapılır?

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication olarak tanımlanan Swıft kodları, kurumu simgelemektedir. BIC kodu ise; Bank Identifier Codes olarak kullanılmakta ve banka tanımlama kodu olarak global sistemlerde kullanılmaktadır.

Yurt dışından para gönderilerinde veya yurt dışından para gönderimlerinde kullanılan Swıft kodlar, 11 karakter olarak dizayn ediliyor. Türkiye’de kullanılan SWIFT kodlar, 8 karakter olarak uygulanmaktadır.

QNB Finansbank Swift Kodu

QNB Finansbank Swıft işlemlerinde kullanılan SWIFT BIC kodu, FNNBTRIS olarak uygulanır. Ancak swıft kodların, Türkiye’de 8 karakterden daha kısa olması nedeniyle 3 karakter daha eklenmektedir. Kodun son kısmında yer alan bölge veya merkez şube kodu olarak eklenti yapılmaktadır.

Swıft kodlarında ilk 4 harf, bankayı temsil eder. Sonraki 2 harf, ülke kodunu yani TR olarak yazılır. Sonraki 2 karakter ise bölge kodu olarak yazılmaktadır. Türkiye’de yapılan Swıft işlemlerinde ekstra 3 kod eklenmekte ve şube kodu girilmektedir.

QNB Finansbank Swıft İşlemi

Uluslararası para gönderilerinde YP ile yapılan transferler için, kodların ve alıcı- göndericinin bilgileri eksiksiz olarak girilmelidir. Döviz havale olarak yurt dışından gelen para işlemi SWIFT’te;

  • Gönderenin isim, soy ismi
  • Alıcının ismi ve soy ismi
  • QNB Finansbank Swıft kodu
  • Alıcının IBAN nosu veya hesap numarası (numara bilgileri yok ise adres, T.C kimlik numarası, doğum tarihi gibi bilgilerin yazılması gereklidir)

QNB Finansbank şubelerinden veya internet şubesi sisteminden Swıft işlemleri yapılabilir. 2019 Swıft işlem ücretlerine dair bilgi almak için müşteri hizmetlerine erişim sağlanabilir.

QNB Finansbank İletişim

QNB Finansbank müşteri hizmetleri sistemi 0850 222 0 900 numaralı hattan 7/24 kesintisiz iletişim hizmeti sunuyor. SWIFT işlemleri hakkında bilgi almak, şubelere göre SWIFT BIC kodu öğrenmek veya gelen swıft işlemleri için iletişim sağlanabilir.

QNB Finansbank www.qnbfinansbank.com.tr web sitesinden 7/24 kesintisiz erişim seçeneği sunuyor. Döviz havale işlemleri için internet bankacılığı sisteminden işlem yapılabilir. Sitede ürün ve hizmet ücretlerine dair detaylı bilgiler sunulmakta, 2019 Swıft işlem ücretleri ve işlem detaylarıyla alakalı bilgiler sunuluyor.

Mobil bank sistemi kullanmak isteyen QNB Finansbank bireysel müşterileri, mobil bankacılık sekmesine tıklayarak uygulama linkine erişim sağlayabilirler. IOS, Android ve Wındows Phone işletim sistemine sahip tüm akıllı cihazlardan giriş yapılabilir veya mobil uygulama indirilerek Swıft işlemleri ve tüm bankacılık hizmetlerinden yararlanılabilir.

Yorum yapın