PTT Müşteri Hizmetleri

T.C Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü, 1840 yılından bu yana hizmet veriyor. Posta Nezareti olarak kurulan PTT A.Ş posta, telefon, telgraf hizmetleriyle faaliyete başlayan kurum müşteri hizmetleriyle faaliyet gösteriyor. PTT müşteri hizmetleri, 444 1 788 numaralı hat üzerinden iletişim desteği sunuyor.

Sesli yanıt sistemi ve müşteri temsil sistemi ile günün her saati erişim sunan PTT, kargo hizmetleri, sigorta işlemleri, HGS, Ptt AVM, Ptt Cell, Ptt Kep ve PTT Bank müşteri hizmetleriyle faaliyet gösteriyor.

PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

PTT kurumu; 3 farklı tarihte bütünlüğünü tamamlamış ve günümüzdeki kapasitesine ulaşmıştır. 1840 yılında Posta, 1855 yılında Telgraf ve 1909 yılında Telefon sistemleri birleştirilerek, 2000 yılında T.C Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü kurumundan T.C Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kuruluşuna dönüştürülmüştür.

PTT Kargo müşteri hizmetleri 444 1 788 numaralı çağrı merkezinden hizmet veriyor. Yurt içi kargo ve yurt dışı kargo hizmetleriyle global faaliyetler sunan PTT, adresten teslim ve adrese teslim opsiyonları sunuyor.

Kurye talebinde bulunmak için 444 1 788 numaralı Ptt müşteri hizmetlerine erişim sağlayarak 7/24 iletişim desteği alabilirsiniz. Ayrıca ptt.gov.tr resmi web sitesinden kargo hizmetleriyle alakalı detaylı bilgi edinebilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türkiye’nin her şehrinden PTT çağrı merkezlerine 7 gün 24 saat erişim sağlanabiliyor. Tüm GSM operatörlerinden ve sabit hatlardan 444 1 788 numarasıyla müşteri temsil sistemi sunuluyor. PTT müşteri hizmetleri telefon numarası, işitme engelliler ve görme engelliler için 0312 309 59 13 hattıyla, SMS sisteminde sunuluyor.

www.ptt.gov.tr resmi web adresinden online “İletişim” sistemi, mail destek sistemi ve internet bankacılığı sistemleriyle kesintisiz iletişim sağlanıyor. ww.facebook.com/PTT.Kurumsal ve www.twitter.com/PTT.Kurumsal sosyal medya sistemlerinden dijital erişim seçenekleri sunuluyor.

PTT Bank, PTT Kargo ve PTT kurum hizmetlerinin tamamından yararlanmak için 444 1 788 numaralı müşteri hizmetlerine dilediğini her an erişim sağlayabilirsiniz. Canlı chat sistemiyle http://aloptt.gov.tr adresinden canlı erişim ağı sunuluyor. Canlı destek sistemiyle tüm hizmetler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

PTT Bank Müşteri Hizmetleri

https://pttbank.ptt.gov.tr/pttwebapproot/ipcservlet web adresinden PTT Bank sistemine erişim sağlayabilirsiniz. PTT Bank, Posta ve Telgraf Anonim Şirketi Pazarlama Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteriyor. Bilgi edinme ve iletişim için adres bilgileri şu şekildedir;

  • Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Pazarlama Dairesi Başkanlığı Şehit Teğmen Kalmaz Cad. 06101- Ulus/ ANKARA
  • Faks: +90 312 309 59 13

Ptt Bank müşteri hizmetleri 444 1 788 numaralı çağrı merkezinden faaliyet gösteriyor. Havale işlemleri, PTT Kart, PTT Matikler, hesap işlemleri, bankacılık işlemleri, tahsilat işlemleri, ödeme işlemleri, HGS, sigortacılık işlemleri ve diğer ticari işlemler için PTT Bank şubelerinden ve online bankacılık sisteminden hizmet sunuluyor.

Tüm işlemler için müşteri temsil sistemiyle görüşme sağlayabilir, canlı chat ve online iletişim sistemleriyle bilgi alabilirsiniz.

3500 üzerinde işyeri ile yurt dışına hesaplı havale sistemi sunan PTT, https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Banka.aspx web ağı üzerinden internet bankacılığı sunuyor. Mobil uygulama seçeneği ile mobil bankacılık sisteminden yararlanabilir, IOS, Windows ve Android işletim sistemlerinden 7/24 mobil bank uygulaması ile işlem yapabilirsiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri İletişim

https://www.ptt.gov.tr/Sayfalar/Iletisim/IletisimDetay.aspx#ptt_bilgi_edinme web adresinden; İletişim Bilgileri, Bilgi Edinme ve Müşteri Memnuniyeti portallarına erişim sağlayabilirsiniz. PTT müşteri hizmetleri iletişim sistemi 444 1 788 numarasından ve günün her saati erişime açık şekilde sunuluyor. Türkiye’nin her bölgesi ve her şehrinden hızlı ve kolay ulaşım seçeneğiyle IVR sistemi sunuluyor.

Sesli yanıt sistemi olarak kullanılan teknolojik santral sistemiyle, PTT işlemlerini daha hızlı yapabilir, müşteri temsilcisine doğrudan bağlanabilirsiniz. PTT Bank, PTT Kargo, Birleşik Posta, Turpex, PTT KEP, PTT Pul Müzesi, PTT AVM ve PTT Sigorta hizmetleriyle Ptt resmi web sitesi üzerinden sunum veriliyor.

PTT Sigorta, PTT Çocuk, e-PTT ve HGS hizmetlerinin tamamı için 444 1 788 numaralı çağrı merkezlerinden ve ptt.gov.tr resmi web adresinden iletişim ve erişim desteği sunuluyor. Günün her anı kesintisiz erişim ve tüm hizmet kategorilerinde müşteri memnuniyet değerlendirmeleriyle faaliyet gösteriliyor.

Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. Genel Müdürlüğü iletişimleri için mesai saatleri dahilinde 0 312 509 50 00 numaralı hattan erişim sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın