Parsel Sorgulama 2019 (Tüm Yöntemler)

Artık gün içerisinde devlet dairelerinde gerçekleştirmekte olduğunuz tüm işlemleri internet siteleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gerek kurumların kendi bünyelerinde, gerekse de E-Devlet sistemi üzerinden sağlanan kolaylıklardan biri de parsel sorgulama işlemi. Parsel sorgulama 2019 yılında artık Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sitesi ve E-Devlet internet sitesi üzerinden herkes tarafından gerçekleştirebilecek. TKGM parsel sorgulama ve bu alanda gerçekleştirebileceğiniz kontrol işlemleri ile ilgili detaylar ise şu şekilde;

Tapu Kadastro Parsel Sorgulama Sistemi

Yenilenen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden artık herkes sorgulama işlemlerini online olarak gerçekleştirebilecek. Belediyeler ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne gitmenize gerek kalmadan istediğiniz her an parsel sorgulama ve diğer sorgulama seçeneklerini gerçekleştirebilirsiniz. Tapu Kadastro parsel sorgulama sistemi anlık olarak güncel verileri ücretsiz olarak sunmaktadır.

TKGM Tapu Parsel Sorgulama

Tapu parsel sorgulama işlemini gerçekleştirmek için bulunduğunuz bölgenin belediyelerini ziyaret etmeye gerek kalmadan https://parselsorgu.tkgm.gov.tr adresine girerek özelleştirilebilir harita üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Tapu parsel sorgulama işlemini gerçekleştirir iken harita üzerinden coğrafi, adres veya analiz yöntemlerini kullanarak ilgili sorguları gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Tapu Parsel Sorgulama

Tapu parsel sorgulama E-Devlet üzerinden de gerçekleştirilebilmektedir. https://turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra T.C Kimlik bilgileriniz ile sisteme girerek Hizmetler bölümünden Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bölümüne gelmelisiniz. Burada yer almakta olan Tapu Bilgileri Sorgulama alanına tıklayarak harita servisini kullanarak tapu parsel sorgulama yapabilirsiniz.

Ada Parsel Sorgulama ( E-Devlet ve TKGM )

Gelişmiş harita ve analiz sistemine sahip olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden ada parsel sorgulama işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulamak istediğiniz ada parsel ile ilgili bilgileri harita üzerinden seçerek gerekli sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Ada parsel sorgulama e-devlet internet sitesi üzerinden de yine Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü hizmetlerinin içerisinden gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylı Parsel Sorgulama Nasıl Yapılır?

TKGM internet sitesi ve E-Devlet internet sitesi üzerinden detaylı parsel sorgulama işlemleri de gerçekleştirilebiliyor. Gelişmiş bir şekilde hazırlanan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü internet sitesinde sizlere İdari bilgilerin yanı sıra taşınmaz no, analiz, harita ve coğrafi seçeneklerini kullanarak da sorgulama yapmanız sağlanmaktadır. Detaylı parsel sorgulama işleminde girilen bilgiler doğrultusunda parsel ile ilgili tüm detaylar listelenmektedir.

TKGM ve E-Devlet sistemleri üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne ait sorgulama işlemleri arasında diğer seçenekler ise şu şekildedir;

  • Pafta parsel sorgulama
  • Cbs parsel sorgulama
  • Ada pafta parsel sorgulama
  • Megsis parsel sorgulama
Yorum yapın