Muğla Vergi Dairesi Satışa Çıkarılan Hacizli Araçlar

Muğla Vergi Dairesi tarafından satışa çıkarılan araçlar, çeşitli amme borçları nedeniyle haczedilen araçlardır. Hem Aydın Vergi Dairesi sisteminden bölgedeki hacizli araçların satışı yapılmakta hem de Muğla Vergi Dairesi tarafından hacizli araç satışları gerçekleştirilmektedir.

Muğla Vergi Dairesi internet sayfası www.mvdb.gov.tr üzerinden hizmet veriyor. Siteye giriş yapmak için internet tarayıcılarından ya da e-devlet sistemi veya GİB sisteminden erişim sağlanabilir. Ancak hacizli araçların listesi için Pdf formatındaki dosyadan erişim sağlanabilir.

Muğla Vergi Dairesi Hacizli Araç Satışları

Yat ve kotralar, gayrimenkuller ve araç çeşitlerinin tamamı, Muğla Vergi Dairesi hacizli satış sisteminden incelenebilir. Ticari araç türlerinden spor arabalara, otobüslerden kamyonet çeşitlerine, hasarsız ve yeni araçlardan eski model arabalara dek yüzlerce haczedilen araç seçeneği sunuluyor.

Çekilen araçlar veya haczedilen taşıtlar, çeşitli otoparklarda, yedimin otoparklarda ve Muğla Vergi Dairesi toplu satış alanlarında bulunuyor. İnternet sitesinde muhammen bedel ile satışa sunulan araçların, ihale öncesinden görülmesi ve incelenmesi gerektiği belirtilmektedir. Zira araçların kayıt bilgilerinde farklılık olabileceğinden ötürü, Muğla Vergi Dairesi araçların bulunduğu adres ve konum bilgileri vermektedir.

Muğla Vergi Dairesi Araç Satışı Katılım Formu

Muğla Vergi Dairesi tarafından satışa sunulan hacizli araç ve gayrimenkullerin ihalesine katılmak için öncelikle başvuru yapılması gereklidir. Başvurular için hem online sistem üzerinden katılım formu sunulmakta hem de ihale öncesi satış alanlarında form sunulmaktadır. İhaleden 30 dakika öncesinde katılım formu doldurularak, açık artırmaya katılım sağlanabilir.

Araçların satış yapılacağı yerler ve hangi vergi dairesi tarafından satışın yapıldığına dair bilgiler, internet sisteminden sunuluyor. Muğla Vergi Dairesi hacizli araçların alımları, vergi dairesi görevlileri tarafından yapılıyor. Satışlarda usulsüzlük yapılmayacağı ve vergi dairesi görevlilerinin, kanun ve mevzuatlara uygun şekilde işlem sağladıkları belirtilmektedir.

Genellikle emniyet görevlileri ile yapılan açık artırmalarda, ihaleye fesat karıştırmak veya benzeri durumların olmaması için güvenlik birimleri eşliğinde satış yapılmaktadır.

Muğla Vergi Dairesi Araç Satış Fiyatları

Açık artırma satışlarından önce, haczedilen araçlar için borç ödemesi yapıldığında ihale iptal edilir. Kamu borcu olarak ifade edilen amme borçlarının ödenmesi ile ihalede olan araçların haczi doğrudan kaldırılır ve satış yapılmaz.

Borcun tamamen ödenmesi, tecil ettirilmesi ya da taksitlendirilmesi gibi işlemlerde ihale yapılmaz. Muğla Vergi Dairesi hacizli araç satışlarında, harç ve belge masrafları ile otopark ücretleri, aracı satın alan kişiden tahsil edilir. Satışta olan araçları incelemek için Muğla Vergi Dairesi internet sayfasından giriş yapılabilir. Hem gayrimenkul satışları hem taşıt satışlarına dair detaylı bilgiler bulunuyor.

Araçların marka ve modelleri, şase özellikleri, iç ve dış sistem özelliklerinin yanı sıra bazı araçların görselleri de sunuluyor. Ayrıca hacizli olarak satışa sunulan tüm motorlu taşıtların bulundukları otopark veya diğer alanlar ile yetkili kişi bilgileri online sunuluyor.

Yorum yapın