KOSGEB Oto Yıkama Desteği Nasıl Alınır?

Oto yıkamacı ile ilgili faaliyetleri için KOSGEB’in desteği yeni girişimcilere müjdeli bir haber oldu. KOSGEB daha öncesinde de girişimci olanlar için 50 bin TL değerinde hibe ve 100 bin TL değerinde de geri ödeme olmayan destekler sunmuştur. Bu yazımız da size KOSGEB oto yıkama desteği nasıl alınır ondan bahsedeceğiz.
Şimdiler de  de oto yıkama destek projesi ile ve Kosgeb halı yıkama projesi 2019 benzeri yeni projeler ile esnaf olanların olacak olanların yüzünü güldürmeye devam etmektedir.

KOSGEB Oto Yıkama Destek Başvurusu için İş Planı Örneği Gerekli Mi?

Oto yıkama iş yeri açmak isteyen esnafların öncelik olarak oto yıkama iş Planı Örnekleri hazırlamaları ve de bu iş planları ile birlikte başvuruda bulunmaları gerekir. Kobi destek paketlerinden yararlanmak isteyen esnaflar bu iş planını hazırlamadıkları takdirde başvurularını tamamlamamış oluyorlar.

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Başvurusu için NACE kodları

KOSGEB yönünden sadece oto yıkamalar için destek değil, oto sanayiler de yer alan tamir ve yedek parça gibi diğer alanlarda da bu destek paketleri ile birlikte destek sağlanmaktadır. Burada sizlere bu desteklerden size bahsedeceğiz. Bu KOSGEB desteklerinden faydalanmanız için ise dükkanı açacak kişilerin NACE kodu hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmektedir. Bu sektörde hizmet vermek isteyen kişiler G kodlu NACE den yararlanacaklardır.

Kosgeb oto yıkama Nace kodu ile birlikte;

  • G kategorisinden faydalanmak isteyen kişiler;
  • motorlu araçların satış ve onarım işlemleri,
  • motorlu araç ticaretinin yapılması,
  • motorlu araçların parçaları ve aksesuarlarının satışının yapılması konularının hepsinde destek alınması mümkündür.

Bu alanlarda ister toptan ister perakende ticaret yapın, destekten her halükarda faydalanabilirsiniz.  alanında destek sağlanmaktadır. Oto yıkama iş yeri sahip olmak isteyen işyeri sahiplerine, başvuru formlarında özellikle de G-4.2 nolu Nace kodunu formlarında belirtmeleri gerekmektedir. Özellikle de bu desteğe başvuru yapmak isteyen kişilerin başvurularından önce de halı yıkama fabrikası için Kosgeb iş planları örneklerini inceledikleri zaman da, hazırlanan iş planlarının kalitesinin yükseldiği ve başvuru sonuçlarından da olumlu olma olasılığının artmıştır.

KOSGEB Oto Yıkama Desteği Başvurusu için Gerekli Şartlar Nedir?

  • 22 saatlik eğitime katılmak ve bu eğitimden sertifikası alınması zorunludur.
  • Uygulanması mümkün iş planı olması,
  • Ön başvuru yapılarak başvurudan onay alınmış olması zorunludur.
  • İşletmenin açık ve hazır halde olması,
  • Harcamaların faturalandırılmış olarak KOSGEB’e gösterilmesi gerekmektedir.

KOSGEB Oto Yıkama Başvurusu

KOSGEB tarafından yapılan kredi desteği için oto yıkama başvurusu yapmak için öncelik olarak KOSGEB girişimcilik eğitimine katılmanız zorunlu tutuluyor. Bu eğitimin ardından proje dosyası ile kuruma başvuru yapılabilmektedir. Yetkililer tarafından da oto yıkama iş planı örnekleri incelenir ve de geçerli görünür ise onaylanır. Onaylandığı zaman da başvuru sahipleri KOSGEB’den destek almaya hak kazanmış demek oluyor.

Yorum yapın