Kolay Kredi Almak icin Tavsiyeler

Aniden ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamak için nakit ihtiyacımız olabilmektedir. Plansız belirlen ihtiyaçlar nakit sıkışıklığına neden olur. Bu konuda kişilerin en büyük yardımcısı bankalardır. Bankaların vereceği kredi sayesinde düğün, eğitim, seyahat veya sağlık gibi konular için oluşan acil ihtiyaçlar kolaylıkla karşılanabilmektedir. Kredi almanın bazı şartları olduğu için herkese kredi verilmemektedir. Kredi almak isteyen ya da kolay kredi almak isteyen kişilerin yazımızın devamına da bakmasını dileriz. Kolay kredi almak isteyen kişilerin aşağıda bahsedilen tavsiyelere dikkat etmesi gerekmektedir.

Kredi Notu Durumu

Kredi almak için en önemli şart kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notu; kişinin finansal geçmişini gösteren bir dokumdur. Kredi notu düşük olan kişiler için bankalar kredi vermemekte veya ek şartlar koyabilmektedir. Kredi notunun düşmemesi için tüm ödemelerinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Kredi notunuz düşük değilse neredeyse tüm bankalardan kredi çekmeniz mümkündür.

Müşterisi Olunan Bankalar

Mevcut çalıştığınız bir banka varsa kredi almak için aynı bankayı tercih edebilirsiniz. Bankadan alınan maaş, vadeli-vadesiz hesabınızın olması demek o bankanın size kolaylıkla kredi vereceği anlamına gelmektedir.

Mevduat Birikimleriniz

Kredi verirken dikkat edilen şey bankanın size güvenebilmesidir. Eğer gelirinizi belgeleyemiyorsanız veya hiç kredi kartı kullanmıyorsanız fakat bankada bulunan hesabınız varsa buradan ilerleyebilirsiniz. Bankada bulunan hesabınız sayesinde gelir elde ediyorsanız o bankaya ait hesap cüzdanı ile diğer bankalara başvurarak kredi almanız mümkündür. Gelirinizin olduğunu bankaya ispatlarsanız banka kolaylıkla kredi verecektir. Düzenli geliri olmayan kişilerin herhangi bir bankadan kredi çekmesi pek mümkün değildir.

Kredi Kartı Kullandığınız Bankalar

Maaş ödemenizi kredi çekeceğiniz bankadan almıyorsanız veya kredi notunuz hakkında bir bilginiz yoksa; kredi kartını kullandığınız bankalar kredi çekmeniz için bir seçenektir. Kredi kartını kullandığınız bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda banka, kredi kartı borçlarınızı nasıl ödediğinizi kontrol edecektir. Eğer ödemeleriniz zamanında ve borcunuzu tam olarak ödüyorsanız banka için hiçbir sorun teşkil etmeyeceksiniz. Bankalar için bunun anlamı, kredinizi de aynı düzenle ödeyeceğinizdir. Bazı bankalar geliri olmayan fakat kredi kartı ödemelerini düzenli yapan kişilere de kredi imkanı sağlamaktadır.

Yorum yapın