İzmir Vergi Dairesi Satışa Çıkarılan Hacizli Araçlar

İzmir Vergi Dairesi tarafından satışa çıkarılan araçlar, devlete olan borçları nedeniyle gayrimenkullerine haciz konulan araçlardır. Çeşitli devlet borçlarını ödeyemeyen vatandaşların araç, arsa, ticari bina ya da konutları gibi taşınmazları haczedilerek, Vergi Dairesi kanalıyla satışa sunulmaktadır.

İzmir Vergi Dairesi internet sayfasından; Hacizli Menkul/ Gayrimenkul ve Menkul Satışları bölümüne tıklanarak, satışta olan tüm araçların listesi incelenebilir.

İzmir Vergi Dairesi Satılık Araçlar

Farklı markalar ve modellerden çok sayıda araç seçeneği bulunuyor. Devlet borçlarını ödemeyenlere konulan hacizler ile alınan araçların, nakite dönüştürülerek borçların kapatılması sağlanmaktadır. Muhammen bedeli sunulan araçlar, online sistem üzerinden satışa sunuluyor.

İhale yöntemiyle satılan araçlar, belirlenen ihale tarihlerine göre belirlenen satış fiyatı ve maksimum fiyat tekliflerine göre sunuluyor. Araçların bulunduğu il ve ilçeleri online sistemden sunuluyor.

Araç satışlarında KDV bedeli uygulanmamakta olup, alım- satım işlemi İzmir Vergi Dairesi ile yapılmaktadır. Yalnızca peşin ödeme kabul edilerek yapılan araç satış işlemleri; www.izmirvdb.gov.tr sisteminden erişime sunuluyor.

İzmir Vergi Dairesi Satılık Gayrimenkuller

İzmir Vergi Dairesi dijital adresinden, hacizli araç ve hacizli gayrimenkuller satışa sunulmaktadır. Gerçek değerlerinden çok daha ekonomik olarak ve ihale usulüyle satışa sunulan taşınmazlar arasında arsalar, yazlıklar, konutlar, bina, han veya ticari yapılar bulunuyor. Devlete olan borçlarını ödemeyenlerden haciz ile alınan taşınmazlar, online sistem üzerinden satışa sunuluyor.

Gayrimenkullerin fotoğrafları, bulundukları il ve ilçe bilgileri, metrekare ölçüleri, kat ve oda sayıları, yakıt tipleri gibi tüm emlak bilgileri sunulmaktadır. Ayrıca gayrimenkulleri görmek isteyenler için adres ve iletişim bilgileri internet sisteminden sunuluyor.

İzmir Vergi Dairesi Araç Satış Sistemi

İzmir Vergi Dairesi, ilçe müdürlüklerine göre araç satışı sunuyor. İnternet sitesinde detaylı olarak sunulan araç bilgileri, belirtilen tarih ve saatte açık artırma usulünde satışa sunuluyor. Araç satışları yalnızca peşin para ile yapılmaktadır. İhalenin tarihinde ve açık artırma alanında satışa katılan kişiler, teklif vererek satın alım sağlayabilirler.

İzmir Vergi Dairesi araç satışları için bilgilendirme sunarak, satış yöntemlerini belirtir. Satışa çıkarılan araçların satılmaması veya verilen tekliflerin, muhammen bedelin %75 altında kalması gibi durumlarda satış yapılmamaktadır. Söz konusu aracın yeniden satışa sunumu yapılır.

Araç bilgilerinin sunulduğu internet sisteminde ayrıca, belirtilen bilgilerin farklılık oluşturabileceği belirtilmektedir. Araçların bakım, hasar veya durum bilgilerine dair İzmir Vergi Dairesi, araçların görülmesini ve bulundukları otopark alanlarında değerlendirilmesini tavsiye eder.

İhaleye katılmak isteyen kişilerin, vergi dairesi satış alanlarına ve belirtilen açık artırma tarihlerine göre katılmaları gereklidir. İhaleden 30 dakika önceye kadar başvuru sağlanabilir. Araç satışları için başvuru formları sunulmaktadır. İzmir Vergi Dairesi araç satışlarına herkes katılabilmektedir.

Tüm araçlar, yeni eklenenler ve filtreleme seçenekleri ile online sistemi, İzmir Vergi Dairesi web adresinden sunuluyor.

Yorum yapın