İstanbul Vergi Dairesi Satışa Çıkarılan Hacizli Araçlar

İstanbul Vergi Dairesi hacizli araç satış sistemi sunuyor. Devlete borcu olanlardan tahsil edilmek üzere haczedilen araçlar ve gayrimenkuller online sistem üzerinden sunuluyor. Ancak satışlar internet üzerinden değil, vergi dairesinin araç satış salonlarında yapılmaktadır.

www.ivdb.gov.tr web adresinde sunulan hacizli araçların satışı ve hacizli gayrimenkullerin satışı linklerine tıklanarak, satışta olan tüm taşınmazlar incelenebilir.

İstanbul Vergi Dairesi Araç Satış Sistemi

İstanbul’un farklı ilçelerinde bulunan hacizli araçların satışı için online sistem üzerinden detaylı araç bilgileri sunuluyor. Araç satın almak isteyen kişiler, tespit ettiği araçların bilgilerini inceleyerek bulundukları otopark alanlarında değerlendirebilirler. Satın almak isteyen kişiler ise İstanbul Vergi Dairesi tarafından belirlenen tarih ve saatte açık artırmaya katılarak, satın alım işlemi sağlayabilirler.

İstanbul Vergi Dairesi satılık araçları, Güneşli Vergi Dairesi, Tuzla Vergi Dairesi ve çeşitli ilçelerin vergi dairelerinden yapılmaktadır. İstanbul il içi veya il dışı araç satış listeleri, vergi daire online menüsünde sunuluyor. Verilen linklere tıklanarak, şehir içindeki araçlar ve şehir dışındaki araçların satış listeleri değerlendirilebilir.

Ayrıca vergi dairesince satışa sunulan yat ve kotralar da bulunmaktadır. Menkul satış ilanları, pazarlık usulüyle satışa sunulan araç listeleri, ortak satış deposundan satışa sunulan araçların listeleri sunuluyor.

Ayrıca online menüde, İhale Katılım Formu sunuluyor. Satın almak isteyen kişilerin ihale katılım formunu doldurmaları gereklidir.

İstanbul Vergi Dairesi Gayrimenkul Satış Sistemi

Menkul satışları İstanbul Vergi Dairesi internet sistemi üzerinden sunulan taşınmazlar ile yapılmaktadır. Açık artırma yöntemi veya pazarlık yöntemi ile satışa sunulan gayrimenkullerin tüm listesi dijital sistem üzerinden sunuluyor. İstanbul kent içi veya şehir dışından, farklı illerden satışa sunulan gayrimenkuller için yalnızca nakit ödemeler kabul edilmektedir.

İstanbul Vergi Dairesi tarafından satışa sunulan araç ve menkullerin satışları, belirtilen ihale tarihlerinde ve saatinde, belirlenen satış fiyatı üzerinden yapılmaktadır. İhale katılım formunu dolduran herkes, açık artırma veya pazarlık satış tekniğine katılarak fiyat teklifinde bulunabilir. Online sistemden ayrıca satış ilan panosuna direkt erişim sunulmaktadır.

İstanbul Vergi Dairesi Araç Satış Sistemi

Vergi Dairesi personelleri etik kuralları bölümü sunan İstanbul Vergi Dairesi, satış usulleri, ihale teknikleri ve mevzuatlara göre bilgilendirme sunmaktadır. Tüm satışların yönetmeliklere göre yapıldığı ve ilgili yönetmeliklerin sunumu, online sistem üzerinden yapılmaktadır.

Etik kurallar çerçevesinde yapılan hacizli araç satışlarında, belirlenen ihale tarih ve saati, belirlenen fiyat seçeneklerine göre açık artırma yönteminde faaliyet sunulmaktadır. İhaleye katılmak isteyenlerin form ile başvuruları sağlanmalı ve satış işleminde sunulan evrak masrafları, otopark ücretleri, alıcı tarafından karşılanmalıdır.

İstanbul Vergi Dairesi internet sayfasına giriş yapılarak, gayrimenkuller, araçlar, yat ve kotlara görüntülenebilir. Belirlenen ihale tarihlerine göre katılım sağlamak için tüm araçların ilan detayları incelenebilir veya bulundukları otoparklardan görülebilir.

Yorum yapın