İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz Nasıl Yapılır?

Kime ait olduğunu bilmediğiniz numaralar sizi rahatsız ediyor ya da arayan numaranın kime ait olduğunu, kişinin adını ve soyadını merak ediyorsanız isimden numara sorgulama-bulma yöntemleri ile bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu konu ile alakalı birçok yol-yöntem bulunmaktadır.

İsimden Numara Sorgulama

Günümüz mobil hat kullanıcıları sahiplerinin birçok kez ulaşmak istediği bir bilgi olan isimden numara sorgulama birçok farklı yöntemle ulaşılabilir bir bilgi haline gelmiş bulunmaktadır. Bunun için ilk olarak kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numaranın operatörünüze ait olan numara sorgulama yöntemini kullanmalısınız. Tabi pratik olan bu yönetim kullanılabilmesi için de sizi arayan numaranın gizli numara olmaması gerekmektedir.

Turkcell operatör kullanıcılarının “11832”, Vodafone “11842”, Avea “11855” ve Türk Telekom Operatörü kullanıcılarının ise “11811” numaraları tuşlayarak isimden numara sorgulamaları mümkündür. Aynı zamanda Türk Telekom’un geliştirmiş olduğu TT Rehber üzerinden de bu operatörün kullanıcıları isim ve soy isimlerini yazmak suretiyle numara bilgilerine ulaşılabilmektedirler.

İsimden Numara Sorgulama Ücretsiz Nasıl Yapılır?
İsimden Numara Sorgulama

Turkcell operatör kullanıcıları için de operatör bir ayrıcalık getirmiş ve kullanıcıların “11832” servisini kullanarak bir aramada en fazla beş ayrı numara öğrenme haklarına sahip olduğunu belirtmiştir.

İsimden Numara Bulma

Eski bir arkadaşınız, akrabanız, komşunuz ya da sizin için değerli bir insanın numarasını değiştirmiş olabilir ve sizde onun yeni numarasına ulaşmak isteyebilirsiniz. Teknolojinin geliştiği ve istediğimiz birçok bilgiye ulaşabildiğimiz bu çağda isimden numara bulmak birçok yöntemle çok daha kolay hale gelmiştir. Artık sadece birkaç dakikanızı harcamak suretiyle istediğiniz numaraya ulaşmanız mümkün hale gelmiştir.

Bu yöntemlerden biri; 11833 isimden numara öğrenme rehberi servisidir. Bu servisi kullanmak gayet kolaydır. Sadece numarasına ulaşmak istediğiniz şahsın adına ve soyadına ihtiyacınız var. Aynı zamanda 11833 servisininin Android ve iOS uygulamaları mevcuttur. Dilerseniz bu uygulamayı telefonunuza indirerek rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun haricinde günümüzde kamu spotlarında ve birçok yerde gördüğümüz “118 80” Türkiye’nin ve 11860 servisleri de aynı zamanda isimden numara bulma işlemi için kullanılmaktadır. Servisi kullanma ücreti olarak ilk altmış gün boyunca sadece 1 TL belirlemiş olan “11822” servisinden de rahatlıkla istediğiniz numaraya ulaşabilirsiniz.

İsimden Ücretsiz Numara Sorgulama / Bulma

Maalesef bazen çok sevdiğimiz insanların farklı sebeplerden dolayı numaralarını bilmediğimiz fakat adını, soyadını ya da yaşadığı yer gibi bilgilerini bildiğimiz birisinin numarasını nasıl öğrenebileceğini hepimiz merak etmişizdir. İsimden numara sorgulama – bulma yöntemleri ile numarasına ulaşmak istediğimiz kişilerin numaralarına rahatlıkla erişebiliriz. Bu yöntemlerin bazıları için çok cüzi miktarlarda ücretler alınırken bazıları içinse ücretsiz hizmet verilmektedir. Bu yazımızda ücretsiz yöntemleri ayrıntısıyla irdelemek isteriz.

Pratik numara bulma yöntemlerinden birini son zamanlarda Türk Telekom operatörü geliştirdi. Türk Telekom operatörü isimden numara bulmak /sorgulamak için yepyeni bir uygulamayı operatör kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Sadece Turkcell, Avea, Vodafone gibi büyük operatörlerin değil aynı zamanda Bimcell, Petrol Ofisi PoCell, PTTCell gibi servis kullanıcılarının bağlı olduğu numaralara da ücretsiz olarak kapsamlı bir arama sonucunda rahat bir şekilde erişilmektedir. Merak ettiğiniz numaraya ulaşmak için gerekli bilgiler ise gayet kolaydır. Numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin adı, soyadı, yaşadığı şehir ve doğrulama kodu alanlarını doldurarak isimden numara sorgulama/ bulma butonuna basmanız işlemi gerçekleştirmeniz için yeterlidir. Fakat bazen aynı şehirde yaşayan birden fazla aynı isim ve soy ismi taşıyan insanlar bulunabiliyor. Bu tarz durumlarda da türk telekom operatörü sunduğu hizmette çözüm yolu sunmuş. Kapsamlı arama kısmına girerek numarasına ulaşmak istediğiniz şahsın adını, soyadını, il, ilçe, semt, mahalle gibi detaylı bilgiler girilerek bu karmaşıklık kolaylıkla aşılabilir. Türk Telekom operatörü tarafından sağlanan bu hizmet tamamen ücretsiz ve herkese açık bir hizmettir.

Yorum yapın