fbpx
Ek İş İlanlarıPara Kazanma

İnternetten Para Kazanma Yolları

Orta sınıf, burjuvazi, fakir ve düşük seviyeli gariban sınıf fark etmeksizin her kesimden insan için günümüzde artık tüm unsur ve yaşam standardı para ve iktisadî değerlerle belirlenmektedir. Doğru bilgilerin yanı sıra yanlış, abartılı yahut kandırmaca veriler de piyasada dolaşmaktadır. Öyle bir hal almıştır ki dünya, artık ihtiyaç sahibi, muhtaç kişilerin üzerinden bile gelir elde etme, birilerinin duygu, inanç veya arayışlarını dahi kullanarak gelire dönüştürmenin yolları geliştirilmiştir. Kariyer sitelerinden, ilan platformlarına ve benzer işlerle gelir elde edenlerden iş ahlakı olmayan işçilere kadar aynı insanî sorunlar söz konusudur. Dolayısıyla insanların doğru ve sağlıklı bilgiye, adil ve ahlaklı rehberlere ihtiyacı var. Durum buyken, denenmiş ve alanında uzman birçok kişinin gözlemleri neticesinde derlenmiş bir takım işler vardır ki, gerçek manada para kazanmaya ve gerçekçi asıl maksatları gün yüzüne çıkarmaya yardımcıdır.

Bilindiği üzere Bilgisunar (İnternet) platformlarından, bahsi geçen bu sanal alemden çokça reklam, yazı ve söylence duyulup, okunmuştur. Kuşkusuz İnternetten gelir elde etmeye ilişkin neredeyse birçok kaynak, bireye rehberlik sunmaktan ziyade “para kazanma” terimcesi altında kitap, ürün vb. pazarlamaya yönelik geliştirilmiştir. Öyle ki, birçok site dahi sırf bu alanda, “para kazanma” kelimelerine yönelik arama motorlarında ilk sıraları kapmak için bu tür yazılara yer vermektedir. Eğitim, kitap, veri, ürün vb. fark etmeksizin saçma veya mantıklı tümünden ziyade bir gerçeklik vardır. Para kazanmanın da bir değeri, ahlak unsurları bulunur. Bu ilkeler dahilinde konunun ele alınması mühimdir. Anket doldurmak, tıklama bankası (clickbank) yoluyla para kazanmak gibi yollarla doğru, sağlıklı para kazanmak mümkün değildir. “İnternetten Para Kazanmak” başlıklı arama motorlarında ilk sıraları kapan sitelerin büyük kısmında ilk maddede “Anket Doldurmak” gibi yöntemler bulunuyor. Bunlardan ziyade sağlıklı ve denenerek gerçekten etik biçimde para kazanmaya yardımcı asıl unsur ve işler aşağıda özenle derlenmiştir.

Öncelikle bilinmelidir ki, iş ve alan ne olursa olsun internetten para kazanmanın temelinde üç önemli ilke yer alır.

 • Özveri ve Özgünlük,
 • Kararlılık ve Süreklilik,
 • Yaratıcılık ve Öncülük

Garanti olabilecek 30 sağlıklı mühim madde ile İnternetten Para Kazanma yolları ele alınmıştır. Bunlar hâli ve açıklamasıyla şöyledir;

 1. Blog Yazmak: İnternet üzerinden sağlıklı, etik ve garanti para kazanmanın en etkili birinci yolu blog yazmaktır. Öyle ki, bloglardan elde edilen kâr sayesinde beyaz yakalı veya mavi yakalı fark etmez daimi çalışılan işler bile bırakılabilmektedir. Ancak ilk başlarda bu işlemin kolay ve büyük ölçekte gelir sağlayacağı yanılgısına asla düşmemek gerekiyor. En önemli unsur özgün, yaratıcı ve planlı içeriklerin girilmesi, kalıcı takipçiler elde edilmesidir. Ücretsiz ve kolay biçimde blog sitesi açılabilmektedir. Ayrıca tüm içeriklerin bizzat girilmesi de gerekmez. Konuk yazarlar veya daimi gönüllü yazarlarca da içerikler oluşturulabilmektedir.
 2. Youtube: Son dönemlerin en bilinen ve popüler olan sosyal video ağlarından birisi Youtube olup, ciddi oranda gelir elde edilebilen platformlardandır. İlginç, merak uyandıran veya bilgilendirici fark etmez herhangi bir konuda özgün ve doğal bir video hazırlanması yeterli olup, Google Ads. Reklamları sayesinde para kazanılabilmektedir. Oyun veya ürün tanıtımlarından, ilave seçeneklere kadar çeşitli video yayınlama, hazırlama alanları bulunur. Önemli olan devrine uyum sağlıyor olabilecek videolarla ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Yeri geldiğinde kısa, yeri geldiğinde uzun süreli videoları organize etmek gerekir.
 3. Web Site (Bilgi Ağı Sitesi) Yapmak: Kurum, kuruluş veya bireylere İnternet üzerinden site kurarak da para kazanmak mümkündür. İlla kodlama veya yazılım bilmeye de artık gerek yok. WordPress, uNet, Dropal ve Joomla gibi hazır içerik yönetim (CMS) sistemleriyle de siteler hazırlanabilmektedir. Kuaför, emlak, forum, fotoğrafçılık, nakliye, haber, e-ticaret ve blog gibi bin bir çeşit site türü ve sektörü mevcuttur.
 4. Instegram: Takipçinin önemli olduğu sosyal platformlardan birisidir. Instegram’da “Influencer” olarak paylaşımda bulunan hesaplar asıl para kazananlardır ki, 3500 lira gelir elde edenler bulunuyor. Viral reklamlarla para kazanılmaktadır. Ayrıca ürün satışı ve tanıtımıyla da ilaveten para kazanılabilmektedir.
 5. Alan Adı Alım ve Satımı: Tabi ki, www.google.com, www.edevlet.com gibi site adlarının maddi bir karşılığı ve bedeli vardır. Ortalama 35 – 40 TL olup, genellikle dolar endeksli işlemektedir. Satın alınan bir isim, dünya genelinde tescillenir ve kimse artık kullanamaz. Alınan birçok alan adı satışa sunulabilmekte ve olurunun üzerinde paralar kazandırabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki, günümüzde artık rağbet görmemeye başlamıştır. Çoğu kurum veya firma hiç alınmamış isimleri yaratıcılığını kullanarak özgünce oluşturma ve yapma yoluna gidiyor. Yine de hala satın alan birey ve kurumlar bulunmaktadır. İlerleyen yıllarda belki tamamen rağbeti yok olacak, belki de çareler tükeneceğinden yine büyük rağbet görecek bir iş sahası olacaktır.
 6. Niş Blog Açmak: Kapsamlı blog olmayıp, bilindik bloglardan da bir nebze farklı olan blog türüdür. Tek bir alan, tek bir konu ve tek bir yazı içeren bloglardır. Bir tek konuyu temel alan bloglardır. Mesela; “WordPress Kurulumu” adıyla açılmış bir niş blog ve yalnızca bir adet blog yazısı yazılması, bahsi geçen konuda lider olmaya adaydır. İlgili olduğu alandaki reklamlarla gelir elde edilebilmektedir.
 7. Udemy: Belli bir bilgi ve birikim sahibi olanlar için ideal bir platformdur. Video dersler çekerek Udemy üzerinden para kazanmak mümkündür ki, çekilen eğitim videoları ücret karşılığı satılabilmektedir.
 8. Upwork: Freelancer (Bağımsız) çalışmak isteyenlerin kolayca iş ve proje bulabileceği platformlardandır. Farklı konularda, özellikle dijital iş sahasında iç verenle iş alan kişileri bir araya getiren sosyal iş platformudur. Bazı örnek işler; Türkçe bilen Chat uygulaması test edecek kişi, Mobil oyunlara Türkçe içerik yazabilecek kişi, Türkçe veya farklı dilde seslendirme yapacak kişi vb. iş türleri arasındadır.
 9. Backlink Satışı: Bir siteden farklı bir siteye yönlendirme maksatlı verilen bağlantılara Backlink denilmektedir. SEO temelinde bir sitenin farklı sitelerden bağlantı alması şarttır. Bunun içinde kurum ve birçok kişi backlink değeri yüksek sitelere para ödeyerek bu işlemi sağlatmaktadır. Örneğin gezi ve turizm sektörü ile ilgili bir blog veya site sahibi olan kişiye çok sayıda otel, acente, firma tarafından backlink teklifi gelecektir.
 10. Fiverr: Dijital üretimlerin satışa sunulduğu en kıymetli platformlardan sadece bir tanesidir. Animasyon, video introsu, logo tasarımı, afiş tasarımı, çeviri, reklam ve pazarlama, sanat ve eğlence gibi birçok konuda yapılabilecek üretimler için ideal alan Fiverr’dır. Orta seviye İngilizce ile bu siteden para kazanmak çok kolaydır. Yaratıcılık ve özveri paranın katlanmasını sağlayacaktır. Adeta yeteneklerin satışa sunulmasına yardımcı olan sitedir.
 11. Viator: İleri düzey yabancı dil bilenler için turistik aktivite ve turlara yönelik rehberlik hizmetiyle para kazanılabilmektedir. Viator buna imkân tanıyor. Turistler, sistem üzerinden tur ve hizmeti satın alır, hizmet sonrası turistler onay verdiklerinde ödeme rehbere sağlanır.
 12. Yazarlık: Yazı yazarak da para kazanılabilmektedir. Ancak en başından bilinmelidir ki, adeta makale çöplüğü Türkiye’yi kaplamış durumdadır. Çok düşük ücret karşılığında pek de kaliteli olmayan yazılar yazılmakta ve platformlarda yayınlanmaktadır. Araştırmadan, özgünlük ve SEO değerlerine aldırmadan düzinelerce yazı yazılmakta ve yayına sokulmaktadır. 1 Hafta sıkı çalışmayla 100 TL gibi trajikomik paralar kazanılabilmektedir. Ancak yabancı dil ile Türkçenin bütünleştirilebildiği bir saha yakalanabilirse ve bir sektörün baş tacı olunabilirse gerçekten iyi paralar kazanılabilmektedir. Ayda 2000 TL gibi paralar garanti denilebilir. Ama bunun için iyi birikim, referans ve yabancı dil ile sektörsek odaklı içerik hazırlanması önem az ediyor.
 13. Fotoğraf Satışı: Fotoğraf çekmeyi seven, tutku haline getiren her birey İnternetten para kazanabilir. iStockPhoto, Shutterstock gibi sitelerden fotoğraflar satışa sunulabilmektedir.
 14. Stock Music – Stock Video: Müzik, video, seslendirme ve benzeri eylemlerle de İnternetten para kazanılabilmektedir. Öyle ki, ciddi paralar söz konusudur. Dili olmayan, her dil ve kültüre hitap eden müzikler, dünyanın her yerinde satış pazarına sahiptir. Audiojungle gibi platformlardan üretimi ve satışı mümkündür. Gülme sesi, bebek sesi, kalabalık çığlığı, cihaz ve trafik sesleri, doğa sesleri gibi daha akla gelemeyecek türlü sesler kaydedilerek satışa sunulmaktadır. Dahası çizgi filmlere, uygulamalar ve benzer unsurlara menü, düğme ses efektleri, gelecekçi sesler, oyun sesleri gibi üretimler de yapılabilmektedir. Daha benzer yolla para kazanılabilecek birçok platform vardır.
 15. Bireysel Site Kurma: Teknik bilgi gerektirmeden bireysel site açılabilmektedir. Hazır içerik yönetim (CMS) sistemleriyle site hazırlanabiliyor. Kurulacak siteyle reklam, satış, tanıtım vb. yöntemlerle site üzerinden para kazanılabiliyor.
 16. AirBNB: Ev, oda vb. potansiyel varlıkların kiralanabileceği bir alan ki, dünya çapında işlek biçimde çalışan sistemdir. Konaklama ve ağırlama sektörüne ek seçenek olarak doğmuş hizmetlerdendir. AirBNB sitesinden konaklama isteyenlere sağlayıcılı yaparak da para kazanmak mümkündür.
 17. Amazon Mechanical Turk: Amazon’un robotlara yaptıramadığı işleri çaresizce insanlara belli ücret karşılığı yaptırmaktadır. Orta seviye veya altı yabancı dil bilgisi bu iş için yeterli olacaktır. Mturk.com sitesi üzerinden Amazon, yapılacak iş listesini sunmaktadır. Örneğin “Extract purchased items from a shopping receipt” adıyla bir iş görevi bulunuyor ve bu iş kapsamında satın alınan ürünlerin alışveriş fişinden ayrılması istenmekte. Belirtildiği şekilde kod, toplam tutar ve birim fiyatlar girilip, iş yapılmalıdır. Bu tarz işler yapılarak para kazanmak da mümkündür.
 18. Fiverr Aracılığı: Birçok kişi İngilizcesi olmadığından bu platformdan bihaber. Dolayısıyla bu platformda bulunan ürünler Türkçe R10, wmaraci, bionluk, instegram gibi platformlarda satılabilmektedir. Söz konusu platform üzerinden ürün ithal edilip, yerel pazarda satışa sunulabilir.
 19. Satış Ortaklığı: Birçok şirket ve marka ürünlerinin yahut hizmetlerinin pazarlanmasında satış ortaklığı sistemini (affiliate marketing) kullanmaktadır. Bu yöntemin ise geniş kitle, dolaylı pazarlama ve maliyetsiz Pazar sahibi olma gibi avantajları bulunuyor. Doğrudan satış ortaklığından elde edilen payla beraber ürünün mevcut piyasası veya fiyatından üst oranda komisyonla da satışı ve bu alanda da gelir elde edilmesi mümkündür. Temel çalışma mantığı, belli oranda ürün satışına bir miktar ödeme garantisi bulunur. Ürünlerin mevcut fiyatının üzerindeki satış kârı ise satıcıya aittir. Blog, sosyal platform, e-ticaret sitesi veya video temelli satış ortaklığı yapılmaktadır.
 20. Oyun Skin Alım ve Satımı: Oyunlarda bulunan silah, teçhizat vb. materyallere skin denilmekte olup, bu ürünler birçok oyunda parayla satılmakta ve bir bedel karşılı elde edilebilmektedir. Ciddi kayranları bulunan oyunlarda skin satışı iyi paralar kazandırmaktadır.
 21. Tercümanlık: Profesyonel bir çeviri yeteneği, dil bilgisi olan kişiler için İnternetten para kazanmanın en etkin yolu çevirmenliktir. Akademik personeller ve öğrenciler için bulunmak fırsatlardandır. Upwork, Freelancer, Proz, Peopleperhour, Fiverr, Guru, Bionluk, SadeceON gibi birçok Freelance (Bağımsız) iş ilanı ve projeleri bulunan site mevcuttur. Bu platformlarda çok sayıda farklı dillerde çeviri talep edilmektedir. Korece, Hintçe, İngilizce, Almanca, Rusça ve Arapça gibi birçok dilde çeviriler yapılabilmekte ve çeviri başı kural dâhilinde veya metin başı özel fiyatlandırma kapsamında paralar kazanılabilmektedir.
 22. Freelancer (Serbest Çalışma): Yetenek ve bilgi-birikim dâhilinde serbestçe yapılacak işleri ifade etmektedir. Bağımsız yazarlık, mühendislik, danışmanlık, webmaster, tasarımcı, fotoğrafçı daha bir sürü alan ve meslekte serbest çalışma düzenidir. Serbest olarak kişi kendi işini yaparak da para kazanabilmektedir ki, online reklamcılık da bunlara benzer yöntemle işlemektedir.
 23. Online Reklamcılık ve Ajanslık: Google Adwords gibi benzer sistemlerde online reklamcılık hizmeti ve ajanslıkla da para kazanılabilmektedir. Bireylere, kurum ve kuruluşlara ücret karşılığında reklamcılık, tanıtım hizmetleri sunulmaktadır. Birçok firma Google gibi arama motorlarında ilk sırada yer almak, sitelerdeki reklam alanlarında görünmek için paralar ödüyor ve bunu profesyonelce yapan ajanslara ilave ücretler ödüyor. Serbest olarak çevrim içi reklam ajanslığı yaparak da para kazanmak mümkündür.
 24. Çevirim İçi Ticaret: Çevrim içi e-ticaret platformlarında ürün satışı yaparak da para kazanmak mümkündür. Ebay, gittigidiyor, letgo, N11 gibi siteler başlıcalar arasındadır. Sıfır veya ikinci el birçok ürün satışıyla ek gelir elde etmek olasıdır.
 25. Tv: Oyuncuların canlı olarak oyunlarını oynarken yayınladıkları yayın platformudur. İzlenim oranınca para kazandıran ağlardandır. Ünlü yayıncılar Türkiye’de 50 bin lira dolayında para kazanmaktadır. İki türlü para kazanımı söz konusudur;
  1. Yayın izleyenlerin bağışları,
  2. Yayın esnasında sohbet paneli bulunduğundan ve belli ilkelerde özgürlük, avantaj ve ayrıcalıklar dâhilinde yayıncı kanalına aylık abonelik tarzında 5 dolar ödeme yapılmaktadır. İzleyiciler tarafından aylık ödeme yapılır ve tutar yayıncıya aktarılmaktadır.
İLGİLİ  Samsun Ek İş İlanları

Oyuncuların yanı sıra müzik, ressamlık, talk show gibi etkinlik yayınları yapanlarda mevcuttur.

 1. Fiverr Yerlisi Bionluk: Fiverr platformunun Türkçe mantığında işleyen sitedir. Kişi bireysel yetilerince serbest çalışan olarak ürün ve hizmetlerini pazarlar. Video çekmek, eğitim, ayırmaç tasarım gibi bin bir çeşit alanda geniş seçenekler mevcuttur.
 2. SadeceON: Serbest çalışanlar için ek seçeneklerden birisidir. Yerli alanda başarılı platformlardandır ve iş almak için ideal ağdır. Para kazanmak, iş kapmak için bulunmaz bir alandır.
 3. E-Kitap Yazarlığı & Editörlük: Birçok meslek erbabı veya firma konusunda bir eser, bir ürün ortaya koymak zorunda kalıyor. Ancak gerek zaman, gerek bilgi ve beceri hususunda uzmanlara ihtiyaç duyuyor. Bu doğrultuda ise özellikle edebiyat mezunlarına iş düşüyor. Bir alanda e-kitap hazırlamak veya hazırlanmış bir kitap veya metnin düzeltilmesi işi de para kazandırmaktadır. Mühendislikle ilgili bir mühendisin notları derlenip, e-kitap haline dönüştürülmekte ve bu kitap karşılığı ücretler alınabilmektedir. Dergi editörlüğü, çevrimiçi haber editörlüğü vb. işlerde bu kapsamda değerlendirilmektedir. Bunların haricinde belli konularda özgünce e-kitaplar hazırlayarak çevrimiçi platformlarda satarak da para kazanmak mümkündür.
 4. Müşteri Temsilciliği: Bazı firmalar nadir veya seyrek iş rutininden kaynaklı olarak bünyesinde daimi personel çalıştırmaz. Çünkü en az asgari ücretle ve sigortalı çalıştırmak zorundadır ki, yemek ve yol gibi yan haklar da söz konusudur. Günde 2, 3 veya en fazla 6, 7 iş – talep söz konusu olan iş sahalarında dışarından her an hazır vaziyette olabilecek kişilere ihtiyaç duyarlar. Evden çevrimiçi destek sağlayabilecek müşteri temsilcileri arayan firmaların birçoğu Kariyer.net, yenibiriş, eleman.net gibi kariyer sitelerinde ilan vermektedir. Gelen müşteri çağrıları veya mailleri yanıtlanmakta, benzer hizmetlerle destek sağlanmaktadır. Bu sayede düzenlik aylık gelir elde etmek mümkündür. Örnek vermek gerekirse, bir sigorta veya yol yardım firmasında serbest çalışan olarak müşteri temsilcisi olunduğunda uçak bileti, otel vb. taleplerine evden destek vererek, müşterilere Whatsapp veya sosyal medya üzerinden yanıtlar vererek destek olunabilmektedir. Bu işler için firma aylık maaş şeklinde para öder. Bazı firmalar iş başına da ödeme yapabilmektedir.
 5. Danışmanlık: Deneyim ve bilgi her zaman önemli olmuştur. Birçok kişi de belli konularda danışmanlığa ihtiyaç duyar. Uzmanlık alanına göre internetten danışmanlık hizmetleri verilebilmektedir ki, bu yolla da gerçekten kalıcı ve iyi paralar kazanılabilmektedir. Sınav ve Üniversite hazırlık için danışmanlık, yaşam koçluğu, Yurtdışında okumaya yönelik danışmanlıklar, oyunlarla veya programlarla ilgili danışmanlık vb. yaparak para kazanılabilmektedir.
İLGİLİ  Mersin Ek İş İlanları

Yalanlara Kanmayın!

Unutulmamalıdır ki, İnternetten dahi olsa para kazanmak için belli bir sermaye ki, bu tecrübe, bilgi, zaman, yetenek vb. varlıklardır, gerekmektedir. Bahsedilen ve maddelerle açıklanan yöntemler haricinde e-posta okuyarak, anket doldurarak, site gezere, bağlantı tıklayarak vb. şekilde para kazanılması uydurulmuş bir safsatadan öte bir şey değildir. Olsa bile ciddi ve çabaya değecek bir ücret kazanmak imkânsızdır. Dolayısıyla bu tarz hayallere kapılmamak ve yalanlara kanmamak gerekli. Boş yere vakit de öldürmeye ne hacet. Ayrıca para kazanmayı kesin vaden site, veri, kişi ve platformlardan MUTLAKA uzak durulmalıdır. Kimse çaba ve emeksiz, bedelsiz para vermez.

Velhasılıkelam; Bilgi ağı sanal âleminde iş kurarak, hizmet veya ürün sunarak para kazanılabilir. Lakin emeksiz, yatırımsız ve bilgi, yetenek dahi olsa sermayesiz para kazanılmaz. Yenilikçi, güncel ve yaratıcı olanlar daimi para kazanmaya devam edecektir. Diğer kişiler kazansalar bile bu geçicidir. Bir anda kimse İnternetten zengin olmamıştır. Olamaz da. Zaman, çaba, özveri ve başarı bunu ancak sağlayacaktır. Gerçekçi olunmalıdır.

İLGİLİ  Antalya Ek İş İlanları

Tavsiye: Bir işe girişmeyi düşünenler, kendilerine uygun alanı iyi belirlemeli ve evvela o alanda yer edinmelidirler. Akabinde gelir kazanmak zaten mümkün olacaktır.

Etiket
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 16 Kişi oy verdi Ortalama puan: 3,50.

Loading...

İlgili Makaleler

375 Yorumlar

 1. EVDE KUTU KATLAMA İŞİ İLE EVDE PAKETLEME TÜRÜ BÜTÜN İŞLERİ TALİBİM. İLGİLENİR VE YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. BURSA / İNEGÖL

  1. Bende sabun paketleme işi istiyorum uygunsa tabi Ankara Mamak Akdere artık gönderin iş bize anca reklam veriyorsunuz ama dönüş yok

 2. İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum akşamları yapabileceğim ek bir iş arıyorum Yardımcı olursanız sevinirim

 3. Ankara eryamanda ikamet ediyorum üniversite mezunu ev hanımıyım evde ek iş arıyorum her türlü ise elim yatkındır geri dönüş yaparsanız sevinirim çok ihtiyacım var işe

  1. Avon ve farmasi yapmak isterseniz satış karları çok güzel yardımcı olabilirim 1 parfümden en az 20 tl kar elde ediyosunuz her ikisindende yardımcı olurum karlı bir iş hediyeleri güzel denemenizi tavsiye ederim

 4. Bu işe çok ihtiyacın var eşim rahatsız olduğu için çalışamıyor 4 kişilik kardeşlerimle grubumuz var sizden ricam dönüş yaparsanız sevinirim zeytinburnu istanbul

 5. Merhaba babam rahatsız olduğu için çalışamıyor bu yüzden eve katkıda bulunmak istiyoruz 5 kişiyiz Ankara Sincan’da evde her türlü paketleme işi yaparız. İş hızlı ve düzenli yapılır. Bu işe ihtiyacımız var geri dönüş yaparsanız seviniriz…

 6. mrb uzun zamandır iş arıyorum biliyosunuz çok yere başvuru yaptım artık bi geri dönüş sağlarsanız çok memnun olucam paketleme istiyorum 😊

 7. Ankara karapurcek te oturuyorum.okadar çok yorum yazdım ki paketleme işlerine ama bir tane dönüş yapılmadı ama belki olur diye yine yazıyorum IHTIYACIM VAR LÜTFEN

 8. Merhaba evde her türlü paketleme işi yapabikirim elim hizlidir lutfen geri dönüş yaparsaniz cok sevinirim evde is yapmaya ihtiyacim var
  KÜTAHYA MERKEZ

 9. İstanbul beykoz evde iki kisiyiz daha önce paketleme isi yaptık ise ihtiyacımız var yardimlarjnjjzj bekliykrum

 10. Eskişehir de yaşıyorum çocuklardan dolayı dışarı işlerine gidemiyorum evim kira zor durumdayım eve verilen paketleme işlerine ihtiyacım var yardımcı olursanız memnun olurum

 11. EVDE KUTU KATLAMA FERMUAR VE SÜNGER PAKETLEME GIBI IŞLERE TALIBIM ACIL IŞE IHTIYACIM VAR LÜTFEN ANKARA DA IKAMET EDIYORUM.

 12. Istanbul esenyurtta oturuyorum. Evde tütün sarma işi ile ilgileniyorum. Geri dönüş yapın çok rica ediyorum..

 13. Ankara mamakta oturuyorum ev hanımıyım hertürlü paketleme işlerini yapabilirim dönüş yaparsanız sevinirim

 14. Uşak Banazda oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum bu kaçıncı başvuruşum artık bilmiyorum lütfen dönüş yapar mısınız artık

 15. Merhaba İstanbul da yaşıyorum elimden her iş gelir evime paketleme işi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba teşekkürler

 16. su balonu paketleme isine cok ihtiyacim var iki cocugum var esime destek olmak isiyorum acil donus yaparsaniz sevinirim alti ay oncede basvuru yaptim donmediniz donerseniz iyi olur

 17. Adım Şerife aktaş. Bursa Osmangazi de oturuyorum. Yaşım 33. 1 çocuğum var ortaokula gidiyor. Paketleme işi yapmak istiyorum ihtiyacım var. Rahatlıkla yapabilirim. Lütfen dönüş yapın

 18. Adım Şerife aktaş. Bursa Osmangazi de oturuyorum. Yaşım 33. 1 çocuğum var ortaokula gidiyor. Paketleme işi yapmak istiyorum ihtiyacım var. Rahatlıkla yapabilirim. Lütfen dönüş yapın

 19. Van’dan yaziyorum evime esime destek olmak istiyorum kutulama, paketleme ve buket isleri elimden gelir. Artik bizede donus yapin bizde is almak istiyoruz

 20. Her turlu paketleme işi icin 5 kişilik bir ekibimiz var Ankara Etimesgutta lütfen dönüş yapin ihtiyacımız var

 21. Paketleme işi yapmak istiyorum Ankara etimesgut lütfen geri dönüş yapar mısınız her paylaşımınıza başvuru yapıyoruz ama her hangi bi sonuç alamıyoruz

 22. Bu işe çok ihtiyacın var eşim rahatsız olduğu için çalışamıyor 4 kişilik kardeşlerimle grubumuz var sizden ricam dönüş yaparsanız sevinirim

 23. Evde paketleme isi yapmak istiyorum yardimci olun lutfen nereye basvuru yapacagimi bilmiyorum yonlendirin beni bu ise ihtiyacam var yardimci olun lutfen

 24. geri dönüş yapmicagini reklamları neden yayınlayıp insanlara umut veriyorsunuz.paketleme isini gercekten veriyorsaniz talibim

 25. Yardımcı olur musunuz Mersin’de yaşıyorum size ulaşabilmek için ne yapmalıyım tüm ilanlara başvuruyorum dönüş olmuyor

 26. EVden paketleme işi yapmak istiyorum dönüş yaparsanız çok sevineceğim teşekkürler Ayfer ankaradan yazıyorum kendi aracım var çalışmam lazım

 27. istanbul eyup acil donus yaparsaniz sevinirim haftalik ucretle paketleme isi istiyorum iki cocugum cok ihtiyacim var esime destek olmak istiyorum cok acil donus bekliyorum

 28. Bende paketleme isi istiyorum ama nerden kayit yapicaz sadece reklam veriyosunuz ve basvurun diyosunuz basvuracak yer yok ki

 29. Merhaba ankarada yasıyırum 28 yasında bir cocuk annesiyim onun ihtiyaclarını karsılamak için bu işi yapmak istiyorum lütfen geri dönüş yapın

 30. Mrb kolay gelsin bende is almak istiyorum okula giden cocugum var yardimci olursaniz sevinirim ihtiyacim var donus yapmanizi dilerim

 31. Ankaradayım sabun paketleme işini yapmam istiyorum tek olarakta grup olarakta çalışabilirim lütfen yardımcı olurmusun

 32. Ankaradayım paketleme işlerinizden almak evimde yapmak istiyorum tek te grup olarakta alabilirim lütfen dönüş yaparsanız sevinirim

 33. Kütahya merkezde oturuyorum uzun zamandır başvuru yapıyorum lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim elim çabuktur verdiğiniz sayının fazlasını yaparım bu işe ihtiyacımda var

 34. Küçük bebeğim var durumu. İyi değil evde paket lene ne iş olursa yaparım lütfen dönüş yapın çorum merkez

 35. İzmir Bornovada oturuyorum paketleme işi yapmak istiyorum. 3 çocuk annesiyim ve bu işe çok ihtiyacım var. Dönüş yaparsanız sevinirim.

 36. ya ben de 48 yaşındayım çok ihtiyacım var işi ne olursa yaparım Yeter ki evde şey olsun lütfen bana da yardımcı olur musunuz

 37. Kütahya merkezde oturuyorum bu işi yapmak istiyorum elim çabuktur verdiğiniz sayının fazlasinida yaparım geri dönüş yaparsanız memnun olurum ekipte kurarım lütfen geri dönüş yapin

 38. Mrb evde paketleme isi istiyirum isterseniz ekip halindede calisabiliriz genis bi ekbim var geri donusbyaoarsaniz sevinirim sanliurfa merkez

 39. Selam ben bebek kıyafetlerini süsleme işi yapmak istiyorum Konya’da yaşıyorum işe çok ihtiyacım var lütfen bana geri dönüş yapın

 40. Konya meramda oturuyorum bu işe ihtiyacım var zamanında teslim ederim lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim

 41. Merhaba,

  Manisa Turgutluda oturuyorum ekibim var ve ek işe ihtiyacımız var lütfen olumlu/olumsuz dönüş yaparmısınız.

 42. Merhaba ısrarla birkez daha yazıyorum her türlü paketleme işi yapabilirim gerçekten çok ihtiyacım var geri dönerse iz çok sevinirim

 43. Ankara karapurcekte hikamet ediyoruz paketleme isi nikah sekeri isi yapmak istiyoruz cok ihtiyacimiz var lutfen bi donus yapin verdiniz isleri itinayla yapar gununde teslim ederiz

 44. Eskişehir’de yaşıyorum çocuklardan dolayı dışarı işlerine gidemiyorum evim kira zor durumda yım eve verilen nikah şekeri paketleme işine ihtiyacım var yardımcı olursanız memnun olurum

 45. Merhaba . Nikah sekeri paketleme isi almak istiyorum . Elim yatkındır …. urunleri istediginiz vakit teslime yetistirirm.dönüş yaparsaniz memnun olurum.

 46. ben evde manda iş istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz bartin eski eminler köyüyu dönüş yaparsanız sevinirim lütfen bu numaradan ulaşabilirsiniz 05061618845

 47. EVDE KUTU KATLAMA İŞİ İLE EVDE PAKETLEME MONTAJ YADA TASARIM GİBİ BÜTÜN İŞLERİ TALİBİM. + AYNI AİLEDEN 4 KİŞİ OLARAKTA TALİBİZ. EKİP İŞLERİ VARSA VEYA TEK KİŞİ OLARAK BİZİ FİRMALARA YÖNLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. SAYGILARIMLA BURSA / İNEGÖL

 48. selam izmit kocaelinde oturuyorum bu işe cok ihtiyacımvar evde ne iş olsa yaparım sürekli evde olan biriyim

 49. Ankara da ikamet ediyorum paketleme işi istiyorum daha önce buna benzer işler yaptım 5 kişilik ekibim var tecrübeliyiz mesajımı dikkate alırsanız sevinirim

 50. Merhaba bende ist zeytinbunuda oturuyorum bende evde paketleme isi istiyorum cok ihtiyacim var donus yaparmiz

 51. Isparta merkez de oturuyorum adım Sibel bende paketleme işi yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun lütfen

 52. Diyarbakır merkezde oturuyorum gerçekten çok ihtiyacım var bu işe yardımcı olursanız çok sevinirim

 53. Kütahya merkezde oturuyorum hep yazıyorum ama dönen yok inşallah bu sefer dönüş olur ekibim var hızlı ve temiz çalışırız

 54. Kütahya merkezde oturuyorum bu işi yapmak istiyorum elim hızlıdır isterseniz ekipte kurabilirim hazırda var inşallah dönüş yaparsınız

 55. Merhaba kütahya merkezde oturuyorum ev hanımıyım bu işi yapmak istiyorum elim çabuktur verdiğiniz sayının fazlasını yaparım

 56. Kütahya merkezde oturuyorum bu işi yapmak istiyorum elim çabuktur verdiğiniz sayının fazlasını yaparım ihtiyacım var geri dönüş yaparsanız çok sevinirim

 57. Bu işe ihtiyacım var zamanında teslim ederim lütfen geri dönüş yaparsanız sevinirim konya meramda oturuyorum

 58. evde galoş paketi iş istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz bartin eski eminler köyüyu dönüş yaparsanız sevinirim lütfen 05061618845

 59. Bu işe çok ihtiyacın var eşim rahatsız olduğu için çalışamıyor 4 kişilik kardeşlerimle grubumuz var sizden ricam dönüş yaparsanız sevinirim zeytinburnu istanbul 2 çocuk okutuyorum çalışmaya ihtiyacın var

 60. Mrb adım kubra kayserı melikgazıde oturuyrm evde her turlu paketleme işi yaparım küçük bebegım var dısarıda calısamıyrm

 61. Mrblar bende evde paketleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim diyarbakır merkezde oturuyorum

 62. evde iş istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz bartin eski eminler köyüyu dönüş yaparsanız sevinirim numaram dan ulaşabilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim 05061618845

 63. Merhaba ben menekşe konyadayım elimden her iş gelir bütün işlere talibim çok zor durumdayız lütfen yardım edin

 64. MERHABA KONYA MERKEZDE YAŞIYORUM 2 ÇOCUK ANNESİYİM ÇOK ZOR DURUMDAYIZ ELIMDEN HER İŞ GELİR YARDIM EDİN LÜTFEN

 65. Mrblar bende evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim çok ihtiyacım var diyarbakır merkezde oturuyorum

 66. Mrblar bende evde paketleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 67. İki küçük çocuklarim var ve eşime destek olmak istiyorum aydın ceştepe de oturuyorum geri dönüş olursa sevinirim

 68. Küçük çocuğum olduğu için çalışamıyorum 23 yaşındayım paketleme kurulama gibi bütün işleri yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 69. evde leblebi paketi iş istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz bartin eski eminler köyüy lutfen dönüş yaparsanız sevinirim numaram dan ulaşabilirsiniz yardımcı olursanız sevinirim 05061618845

 70. evde tokaiş istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz bartin eski eminler köyüyu dönüş yaparsanız sevinirim bu numaradan benim 05061618845

 71. Merhaba daha once defalarca basvuru yapmıştım ben hatay aktepede oturuyorum.bi evde paketleme işini yapmak istiyorum.

 72. ALLAH için dönüş yapin kalabalığız paketleme işi istiyoruz ANKARA KEÇİÖREN dönüş yaparsaniz seviniriz

 73. Merhaba kütahya merkezde oturuyorum ev hanımıyım bu işi yapmak istiyorum elim çabuktur verdiğiniz sayının fazlasını yaparım ihtiyacım var geri dönüş yaparsanız çok sevinirim

 74. Bende paketleme işinden yararlanmak istiyorum zor durumdayız ihtiyacımız var yardımcı olursanız sevinirim ankara mamak saimekadinda oturuyoruz bu işi yapabiliriz

 75. Paketleme işi yapmak istiyorum lütfen acil dönüş yapar mısınız Uşak Banaz bu kaçıncı başvurmuşum inşallah bu defa dönüş yaparsınız.

 76. İZMİRDE OTURUYORUM DUŞ JELİ PAKETLEME İSTİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM BANA DÖNÜŞ YAPARSANIZ ÇOK SEVİNİRİM UZUN ZAMANDIR BEKLİYORUM HER TÜRLÜ PAKETLEME İŞIDE YAPABİLİRİM ÇOK İHTİYACIM VAR MUTLAKTA SİZDEN HABER BEKLİYO RUM

 77. Evde halhal paketleme işi istiyorum. Verilen süre içerisinde istenilen miktarı kısa süre içerisinde tamamlayıp teslim edebilmekteyim. Yanıtlarınızı bekliyorum.

 78. Evde paketleme işi yapmak istiyorum. Bursa / İnegöl de oturuyorum. Hangi çeşit paketleme olursa olsun. Kendim ve evde 4 kişi olarak yapabiliriz..İş disiplin ve düzeni konusunda hiç şüpheniz olmasın…

 79. Mrblar bende evde iş yapmak istiyorum çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim diyarbakır merkezde oturuyorum

 80. BİLİYORUM HERZAMANKİ GİBİ DÖNÜŞ YAPMAYACAKSINIZ AMA BENDE YAZMAKTAN BIKMAYACAĞIM BU İŞE ÇOK İHTİYACIM VAR MUTLAKA YAPMAK İSTİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM BANA LÜTFEN DÖNÜŞ YAPIN YAKLAŞIK 4 SENEDİR SİZE YAZIYORUM AMA HALA DÖNÜŞ YAPAN YOK BEN SİZDEN BİR İŞ ALSAM KAÇ TANE ARKADAŞIMDA BEKLİYOR SİZDEN İŞ ALMAK İÇİN LÜTFEN ARTIK DÖNÜŞ YAPIN BU İŞE İHTİYACIM OLMASA BUKADAR YAZMAZDIM İNŞALLAH DÖNÜŞ YAPARSINIZ

 81. İstanbul/Beylikdüzünde oturuyorum. Her türlü paketleme işini yaparım. Olumlu dönüşünüzü bekliyorum. İyi çalışmalar.

 82. Bu işi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz Çekmeköy de oturuyorum yardımcı olursanız sevinirim hayırlı günler….

 83. Lütfen olumlu yada olumsuz dönüş yaparsınız sevinirim aileme destek olmak için bu işe çok ihtiyacım var teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close