HSBC Hesap Bakiyesi Sorgulama (Sms ve İnternetten)

HSBC bakiye sorgulama işlemleri için 3 farklı yöntem sunuluyor. İster telefon bankacılığı ile bakiye sorgulama yapabilir, isterseniz SMS veya internetten işlem sağlayabilirsiniz. Kısa mesaj servisi ile HSBC hesap bakiyesi öğrenme veya mobil uygulama ile dilediğiniz her zaman ve dilediğiniz her yerden erişim olanağı sunuluyor. İşlem yönergeleri makalede yer alıyor.

HSBC SMS İle Bakiye Sorgulama

HSBS müşterileri, Turkcell hatlı cep telefonlarından bakiye sorgulama işlemi yapabilirler. HSBC bankası yalnızca Turkcell hat kullanan müşterilerine SMS ile bilgilendirme sunmaktadır. İşlem için kullanılan cep telefonunun, banka sisteminde kayıtlı olması gereklidir.

SMS servisinden yararlanmak için kartın son 6 rakamı yazılarak, 4477’e mesaj gönderilmelidir. HSBC SMS ile bakiye sorgulama işlemlerinde, banka kartları veya kredi kartları için bakiye bilgisi sunuyor. Gönderilen mesaj ile güncel bakiye bilgileri sunulmaktadır.

SMS bakiye sorgulama işleminde; EKSTRE yazıp bir boşluk ile kartın son 6 hanesi girilmelidir. Ardından 4477’ye gönderilerek, aktivasyona gerek olmadan bilgi edinilebilir.

HSBC İnternet Bankacılığı İle Bakiye Sorgulama

HSBC bankacılık işlemleri ve bakiye görüntüleme işlemleri için İnternet Şubesi sistemi kullanabilirsiniz. İşlemler için www.hsbc.com.tr web sayfasına giriş yapın ve üst kısımda yer alan ‘’İnternet Bankacılığı’’ butonuna tıklayın.

HSBC Bank İnternet Bankacılığı kullanıcı kodu, parola ve şifre bilgileriyle, sisteme doğrudan giriş yapılabilir. Yine internet sistemi üzerinden, şifre oluşturma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet Bankacılığı girişleri için;

  • Güvenli Anahtar
  • Mobil Güvenli Anahtar
  • SMS Tek Kullanımlık Şifre

Seçenekleri sunuluyor. Tek tıkla dilediğiniz yöntemi kullanabilir, parola ve şifrenizi hemen belirleyerek, sonraki işlemlerde de tek tıkla giriş yapabilirsiniz. Tüm bu yöntemlere ek olarak 0850 211 0 111 numarası ile HSBC müşteri temsil sistemine erişim sağlayabilir, şifre oluşturabilir ya da direkt olarak bakiye sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

HSBC Mobil Bankacılık İle Bakiye Sorgulama

HSBC internet sayfasından mobil uygulama linklerine erişebilir veya sanal mağazalardan direkt olarak uygulama kullanabilirsiniz. IOS ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletler için mobil uygulama sunuluyor.

AppStore veya Google Play mağazalarından HSBC Mobil uygulamasına tıklayarak, ücretsiz şekilde indirebilir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. İlk girişlerde şifre belirleme için kimlik numarasını kullanabilirsiniz.

Sonraki her girişlerde T.C kimlik numarası ve oluşturduğunuz şifre ile mobil bankacılık sistemini kullanabilirsiniz. Ana menüde yer alan HSBC hesap türleri veya HSBC Advantage hesapları için bakiye görüntüleme işlemleri yapabilirsiniz.

Yorum yapın