Halk Bankası Hesap İşletim Ücreti

Halkbank hesap işletim ücreti 2019 tarifelerinde, 60 TL olarak belirlenmiştir. 3 aylık periyotlarda tahsil edilen yıllık hesap işletim ücreti; 15 TL olmak üzere 4 defa tahsil ediliyor. Halk Bankası hesap işletim ücreti, aylık 5 TL olarak belirlenmiştir.

Döviz hesabı bulunanlar, vadesiz Türk Lirası hesabı bulunanlar ve hesap işletim ücretinden muaf olan hesaplar, detaylarıyla makalede yer alıyor.

Halkbank Hesap İşletim Ücreti 2019

www.halkbank.com.tr web sitesinde hesap işletim ücretine dair bilgilendirmeler yer almaktadır. Bireysel banka müşterilerinden yılda bir kez ve tüm hesaplar için 1 defa tahsil edilmektedir.

TL vadesiz mevduat hesabı bulunmayan ve döviz hesabı kullanan banka müşterileri için, TL hesap işletim ücretlerinin eşdeğerinden tahsilat yapılmaktadır. Halk bankası tüzel kişilerden hesap işletim ücretini ayrı ayrı tahsil etmektedir. Tüm hesaplardan ve tüm para birimi türlerinden işletim ücreti tahsil edilmektedir.

Halk Bankası hesap işletim ücretleri, yıllık olarak 4 periyotta tahsil edilmektedir. Bankanın resmi internet sayfasında tüm bankacılık işlemleri ve ürünlere dair fiyat listesi sunuluyor. Banka şubelerinden yapılan işlem ücretleri, internet sistemleri veya telefon bankacılığı menüsünden yapılan işlem ücretlerine dair detaylı bilgi sunuluyor.

Halk Bankası Hesap İşletim Ücreti Alınmayan Hesaplar

Halk Bankası müşterilerine sunulan prosedürler dahilinde bazı hesap türlerinden hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Hesap işletim ücretinden muaf olan hesap türleri şu şekildedir;

  • Maaşlarını Halk Bankası’ndan alanlar
  • Kurum hesapları
  • Otomatik ödeme talimatı veren hesaplar
  • Dğzenli ödeme talimatı olan hesaplar
  • BES tahsilat hesapları
  • Öğrenci hesapları
  • Bireysel kredi ödemesi yapılan hesaplar
  • SGK’dan emekli olan ve maaşlarını Halk Bankası’ndan alanlar

HİÜ (hesap işletim ücreti) muaf olan hesap türleridir. Ayrıca vergi dairelerine ait Halk Bankası hesaplarından ve TOKI gayrimenkul hesaplarından da hesap işletim ücretleri tahsil edilmemektedir.

Halk Bankası hesap işletim ücretinden muafiyet sağlayan hesap türleri arasında; TOKİ Kooperatif Hesapları, Birikimli Mevduat Hesapları, Birikimli Altın Hesapları yer alıyor. Ayrıca tüm bloke ve depozito hesaplarından, birikim amaçlı açılan kumbara hesaplarından tahsilat yapılmamaktadır.

Halk Bankası özel müşterilerine, verimlilikleri dahilinde hesap işletim ücretlerinden muafiyet sağlamaktadır.

Halk Bankası İşlem Ücretleri

Halk Bankası internet şubesi ve mobil bankacılık sistemlerinden yapılabilen bireysel bankacılık işlemleri ve işlem ücretleri, internet sisteminde sunuluyor. Halk Bankası telefon bankacılığı 0850 222 0 400 numaralı hatlardan 7/24 iletişim sağlamaktadır.

Halk Bankası hesap işletim ücretleri ve işlem türleri için telefon bankacılığı sisteminden erişim sağlanabilir. Halkbank ATM’lerinden hesap işletim ücretleri ve işlem ücretlendirmelerine dair bilgi menüleri sunulmaktadır.

Halk Bankası hesap işletim ücretleri, Türk Lirası ve USD, EUR, GBP gibi farklı para birimlerinden yapılan döviz hesaplarında, otomatik olarak tahsil edilmektedir. Uzun süreli aktif olmayan hesaplardan ise 180 günden sonra tahsilat yapılmamaktadır.

Yorum yapın