Gittigidiyor Müşteri Hizmetleri

GittiGidiyor bir e-ticaret sitesi olarak hizmet vermektedir. Sitede alıcılar ve satıcılar olmak üzere iki adet üye kategorisi bulunmaktadır. Alıcıları ve satıcıları bir araya getiren GittiGidiyor platformu e-ticaret olması sebebiyle telefonla ulaşılabilecek bir müşteri hizmeti sistemi sunmamaktadır.

GittiGidiyor sitesinde yaşadığınız herhangi bir problemi çözmek için resmi sitesinde girerek GittiGidiyor Yardım bölümüne girerek müşteri hizmetleri, yardım veya tüm konular başlığından yardım alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri sekmesinde alıcılara ve satıcılara ait farklı başlıklar bulunmaktadır. Buradaki başlıklara tıklayarak müşteri temsilcisine sorununuzu yazabilirsiniz. Ayrıca yine bu sekmeden üyelik işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak müşteri GittiGidiyor sitesinden müşteri hizmetleri temsilcisine yazmadan önce, sitenin size sunduğu alıcıya ulaş veya satıcıya ulaş imkanlarını kullanarak problemlerinizi birinci kişiyle çözmeye çalışmanız her zaman daha faydalı olacaktır.

GittiGidiyor Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

GittiGidiyor’a ait resmi internet sitesi, herhangi bir sorunla karşılaştığınızda yardım alabilmeniz için çeşitli seçenler barındırmaktadır. Ancak herhangi bir telefon numarası bulunmamaktadır. Bunun yerine ilk olarak resmi internet sitesindeki yardım sayfalarına tıklayarak Yanıt Merkezi’ne giriş yapabilirsiniz. Burada kullanıcıların daha hızlı yardım alabilmelerini sağlamak amacıyla konu başlıkları yer almaktadır. Bilgi almak istediğiniz konuyla ilgili başlığa tıklayarak bilgi almak istediğiniz konuyu buradan aratabilirsiniz.

GittiGidiyor yardım sayfasından giriş yapabileceğiniz bir diğer kategori müşteri hizmetleri kategorisidir. Müşterilerine en iyi şekilde yarım hizmeti sunabilmeyi amaçlar. Sorunuzun cevabını Yanıt Merkezi’nden veya Yardım Sayfalarından bulamadığınızda müşteri hizmetleri kategorisine gelerek buradan müşteri hizmetleri temsilcisi ile mesaj yoluyla irtibat kurabilirsiniz. Bu mesaj sistemi 7/24 olarak hizmet vermektedir.

Ayrıca yardım alabileceğiniz diğer bir yer Tüm Konular başlığıdır. Tüm Konular başlığından istediğiniz konuyu seçerek konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir diğer kategori Popüler Sorular başlığıdır. Kullanıcıların GittiGidiyor’a sorduğu en sık sorulardan derlenmiş bu bölümde, sizin sorunuza yakın olan başlıkları okuyarak konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bununla birlikte Hazır Hizmetler kategorisinden alım ve satım işlemlerinizle ilgili konulara ulaşım sağlayabilirsiniz.

GittiGidiyor İletişim ve Adres Bilgisi

GittiGidiyor şikayet, öneri ve sorularınızı iletebilmeniz için 7 gün 24 saat Müşteri Hizmetleri ile kullanıcılarına destek sunmaktadır. GittiGidiyor sayfasındaki yardım kategorisinden müşteri hizmetleri bölümüne gelerek hangi konuda yardıma ihtiyacınız olduğunu seçebilir ve müşteri temsilcisine mesajınızı iletebilirsiniz.

Ayrıca GittiGidiyor’un resmi internet sitesinde yer alan iletişim bilgileri şu şekildedir:

Adres: My Office İş Mrkz., Çiğdem Sk., No: 1/14, 34746
Barbaros Mah., Ataşehir, İstanbul

Telefon: +90 850 252 32 29

Faks: +90 (216) 687 02 98

GittiGidiyor Müşteri Hizmetlerine Direkt Ulaşma

GittiGidiyor Müşteri Hizmetlerine direkt olarak ulaşmak isteyen müşterilerin öncelikle GittiGidiyor’un resmi sitesine giriş yapmaları gerekmektedir. Daha sonra yardım kategorisine gelerek müşteri hizmetleri sekmesine tıklamalısınız. Buradan müşteri hizmetleri temsilcisine 7/24 mesaj yolu ile ulaşabilirsiniz.

Gittigidiyor.com Kuruşu Hakkında

Türkiye’nin ilk online pazarı olan GittiGidiyor, 2001 yılında kurulmuştur. 2001 yılında e-ticarette en büyük isim olan eBay’ın çatısı altına katıldıktan sonra hızla büyümüş ve gelişmiştir. GittiGidiyor bireysel satıcıların, KOBİ ve büyük işletmelerin mağaza açıp ürünlerini satarak şirketlerini büyütebilecekleri bir alışveriş platformudur. Çok fazla ürünü bünyesinde barındıran GittiGidiyor, en güvenli alışveriş adreslerinden biridir. “Sıfır Risk” ödeme onay sistemini kullanarak müşterilerine ödeme konusunda %100 güvence sağlar.

Peki nedir bu e-ticaret? Elektronik ortamdan ürün ve malzemelerin satılmasına e-ticaret denir. Elektronik ticaretin kısaltılmış halidir. Günümüzde teknolojinin her ortama girmesiyle birlikte müşteriler alışverişlerini de dijital ortamdan yapmakta ve kolaylıkla ödemelerini gerçekleştirebilmektedirler. GittiGidiyor’un kurucuları 2001 yılında Türkiye’deki güvenli alışveriş sitesi eksiğini fark etmiş ve fırsatı değerlendirmişlerdir. Henüz kredi kartının bile yeni yeni kullanıldığı dönemde bu fırsatı yakalayan GittiGidiyor kurucuları bugün en önemli e-ticaret sitelerinin başında gelmektedir.

GittiGidiyor’un Sıfır Risk politikası müşterilerine güven veren en önemli faktördür. Sıfır Risk politikasının nasıl işlediğini GittiGidiyor resmi sitesinde açıklamıştır. Öncelikle alıcı ödemeyi yapar ve sonrasında satıcı ürünü kargolar. Bu aşamaya kadar tüm e-ticaret sitelerinde olan aşamalar ile aynıdır. Bu aşamadan sonra alıcının ürünü onaylaması gerekmektedir. Alıcı ürünü onayladıktan sonra para satıcıya aktarılır. Böylece alıcıdan iki kere onay alınmasıyla birlikte “Sıfır Risk” politikası gerçekleşmiş olur.

GittiGidiyor’un yayınladığı verilerine göre, siteyi 2018 yılının ilk yarısında 424 milyon kişi ziyaret etti. Sitenin aylık ortalama ziyaret sayısı ise tam 83 milyon. Son verilere göre kayıtlı üye sayısı 22 milyona ulaşmış durumda. Saniyede bir ürün satan ünlü e-ticaret sitesi 2018 yılının ilk yarısında 2,3 milyardan fazla görüntülenme aldı. Verilere göre hızla gelişen GittiGidiyor yeni dönemde adından sıkça söz ettirmeye devam edecek.

GittiGidiyor Kime Ait?

İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencisi Burak Divançlıoğlu ile ODTÜ makine mühendisliği öğrencisi Tolga üniversitede okurken tanıştılar. Üçüncü arkadaşları Serkan Borançılı ile işlerinde yapmak istediklerini yapamadıklarını düşündükleri esnada yeni iş arayışlarına giriştiler. Bu esnada ikinci el ürünlerin satışını yapan eBay ilgilerini çekti. eBay o esnada Amerika’da hizmet vermekteydi. Onların yaptıklarını Türkiye’ye uygulamak isteyen üç arkadaş yılında GittiGidiyor.com’u kurdular.

2004 Yılından itibaren hızla büyüyen GittiGidiyor 2006 yılında adından sıkça söz ettirmeye ve markalaşmaya başladı. Bu kadar hızla büyüyen bir firma tabii ki gözlerden kaçmadı. 2001 yılında GittiGidiyor  hisselerinin çoğu eBay tarafından satın alındı.

Yorum yapın