Evde Domates Kurutma İşi Yaparak Para Kazanmak

Ev bütçesine destek olmak ve evde gerçekleştireceğiniz işler ile para kazanmak istiyorsanız domates kurutarak para kazanabilirsiniz. Evde domates kurutma işi son dönemlerde özellikle Türkiye’deki organik beslenme sektöründeki ciddi artış ile birlikte rağbet gören işler arasında yer almaya başladı. Tüm Türkiye’de artış gösteren organik ve sağlıklı beslenme konusunda özellikle büyük illerde büyük bir ilgi olur iken gerçekleştireceğiniz domates kurutma işi sayesinde kazancınız düzenli ve yüksek rakamlar olacaktır.

Evde Domates Kurutma İşi Nasıl Yapılır?

Evde domates kurutma işi yapmak istiyorsanız öncelikle domatesin mevsimi olan yaz aylarında ucuz fiyatlar ile yüksek miktarda domates almanız gerekiyor. Domatesin mevsimi olmadığında ilgi görmekte ve satışlarınız artış gösterecektir. Yılın özellikle kış aylarında organik beslenme ihtiyacı duyan milyonlarca kişi domatese büyük ilgi göstermektedir.

Domates kurutarak para kazanmak için öncelikle aldığınız domatesleri temizliyor ve ardından da kabuklu veya kabuksuz olarak gerçekleştireceksiniz buna karar verdikten sonra rendeleme işlemlerini yapıyorsunuz. Sizlere önerimiz hem kabuklu, hem de kabuksuz olarak farklı farklı hazırlayacağınız domates kurularına ilgi duyulmaktadır.

Domates kurutma işlemi düşünüldüğü kadar kolay bir iş değildir ve uğraştırıcı özellikleri bulunmaktadır. Ancak domates kurutma işini yapar iken başarılı olmanız durumunda küçük-büyük tüm işletmelere bu domates kurularını satabilirsiniz. Yazın ortalama olarak kilo fiyatı 50 kuruş olan domatesi kış aylarında kilo fiyatı 2.00 lira ve üzerinde ( dönem dönem 5 lira ve üzerine çıkıyor ) satabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanabilirim?

Domates kurutarak para kazanmak isteyenler için kendi emekleri doğrultusunda kazanacakları rakamlar belirlenmektedir. Bunun için yaz aylarında hem ne kadar uygun fiyata domates aldığınız, hem de kaç kilo aldığınız önem arz ediyor. Domates kurutma işinde kazanç ortalaması %400’dür. Örneğin 2.000 TL’ye aldığımız domateslerin kurutma işlemlerini gerçekleştirdikten sonra satacağınız rakam 8.000 TL’dir ve kar rakamınızda 6.000 TL olmaktadır.

Yorum yapın