Enpara Birikim Hesabı

QNB Finansbank, 2012 yılında Türkiye’nin ilk dijital bankası Enpara’yı hayata geçirdi. Herhangi bir şubeye sahip olmayan bu banka, bir masrafa sahip olmadığından dolayı müşterilerinden hesap işletim ücreti ya da masraf talep etmemektedir. Müşterilerine bankacılık hizmetleri konusunda oldukça başarılı hizmet veren Enpara, birikim sahiplerine de oldukça güzel bir hizmet vermektedir. Gecelik faiz uygulaması ile birikimlerini değerlendirmek isteyen kişilere yardımcı olan Enpara, oldukça yüksek faiz oranlarına sahiptir. Enpara birikim hesabı ile ilgili detaylar;

Enpara Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara, QNB Finansbank tarafından hayata geçirilmiş bir projedir. https://www.qnbfinasbank.enpara.com/ adresine giriş yaptığınızda Enpara ile ilgili birçok detaya ulaşabilirsiniz. Üst bölümde yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” şeklindeki kısma geldiğinizde karşınıza “Başvur” şeklinde bir buton çıkacaktır. Bu butona tıklamanız ile beraber Enpara’ya neden başvurduğunuzu aşağıdaki seçeneklerden birisi ile açıklamanız istenecektir; Enpara ailesine katılma amacınızı;

 • Havale, EFT ödemelerini masrafsız olarak ödemek için,
 • Birikimlerini yüksek faiz oranları ile değerlendirmek için,
 • Yıllık aidat ücreti olmayan bir kredi kartına sahip olmak için,
 • Düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanmak için,

Bu seçeneklerden birisini işaretledikten sonra Devam tuşuna basarak bir sonraki sayfaya geçiş yapınız Ardından sizlerden şu bilgiler istenecektir;

 • T.C. Kimlik Numarası
 • Doğum Tarihi
 • Cep Telefonu Numarası

Bilgilerini giren kişiler, cep telefon numaralarına gelen doğrulama mesajını gelen ekrana girdikten sonra başvuru işlemini tamamlayabilirler.

Enpara Birikim Hesabı Nasıl Açılır?

Enpara müşterisi olan kişiler oldukça kolay bir şekilde birikim hesabı açabilirler. Birikim hesabının nasıl açıldığını şu şekilde anlatabiliriz;

 • https://www.qnbfinasbank.enpara.com adresine girdikten sonra T.C. Kimlik No ve internet bankacılığı şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.
 • Sitenin üst bölümünde menü yer alacaktır. Buradan ilk olarak “Ürünler” kısmına girin. Ürünler kısmı içerisinde “Hesaplar” şeklinde bir menü geldiğini göreceksiniz.
 • Birikim hesabı için ilk olarak “Yeni Hesap Aç” kısmına tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen seçeneklerden “Birikim Hesabı” bölümünü işaretleyin.
 • İşaretlemeden sonra sizlere birikim hesabının ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı video halinde sizlere anlatılacaktır. Daha sonra birikim hesabının ne amaçla açılacağı sizlere sorulacaktır. Yatırılacak birikim tutarı, hesap adı gibi bilgileri girdikten sonra hesap açılışı gerçekleşecektir.

Enpara Birikim Hesabı Nasıl İşler?

Enpara birikim hesabı müşterilerine günlük faiz uygulamaktadır. Her gece 23:00 ile 05:00 arası uygulanan günlük faiz, sabah saatlerinde hesaplara yansıtılmakta. Faizin uygulandığı saatler arasında birikim hesabından herhangi bir şekilde para çekilememektedir.  05:00 sonrası itibari ile hesabınızdan dilediğiniz gibi para çekim işlemi yapabilirsiniz.

Enpara Birikim Hesabı Avantajları

Enpara birikim hesabı sahibi olan kişiler, kullanım süresi boyunca aşağıdaki avantajlardan faydalanabilirler. Enpara birikim hesabının sunduğu avantajlar;

 • Enpara, QNB Finansbank tarafından geliştirilmiş bir şubesiz bankacılık sistemidir. Herhangi bir şubeye sahip olmamasından dolayı masrafı sıfıra yakındır. Herhangi bir masrafa sahip olmayan banka müşterilerinden işlem ücreti ya da kart aidatı almamaktadır. Enpara müşterileri, diğer bankalara nazaran düşük kredi faiz oranları alır.
 • Enpara, dijital bir banka olmasından dolayı teknolojinin tüm olanaklarından yararlanır. Oldukça kolay ve anlaşılabilir bir mobil ve internet bankacılığına sahip olan Enpara, her yaş grubu tarafından kolaylıkla kullanılabilir.
 • Birikim hesabında bulunan yatırımınızı vade süresinde çekebilirsiniz. Para yatırma ve para çekme sürecinde faiz kazancından herhangi bir kayıp, kesinti uygulanmaz.
 • Enpara birikim hesabına günlük faiz uygulanır. Bu nedenle kazanç diğer mevduat türlerine nazaran daha yüksek olmaktadır.

Enpara Müşteri Hizmetleri

Enpara şubesiz bankacılık sistemine sahip olmasından dolayı tüm desteğini müşteri hizmetleri üzerinden vermektedir. Bankacılık işlemleri ile ilgili herhangi bir sorun yaşamanız durumunda 0850 222 36 63 telefon numarasını aradığınızda Enpara müşteri hizmetlerine bağlanırsınız. 24 saat aktif olan müşteri hizmetleri sizlere her alanda bilgi ve destek vermektedir.

Yorum yapın