Enerjisa Kredi Kartı ile Fatura Ödeme Nereden, Nasıl Yapılır?

Elektrik faturası ödemeleri, Enerjisa online sistemi üzerinden yapılabiliyor. Anlaşmalı bankalardan kredi kartları ile yapılabilen fatura ödemeleri, ATM sistemlerinden veya dijital sistemler üzerinden Vısa kredi kartları ile yapılabilir.

Elektrik faturaları 25- 35 gün aralığında kesilen ve fatura kesin tarihinden itibaren 10 gün içinde son ödeme tarihi sunulan faturalardır. Ödeme seçenekleri nakit ve banka hesap seçeneklerinin yanı sıra kredi kartlarıyla da yapılabilir.

Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme

Enerjisa web sitesinde sunulan “online işlemler merkezi” üzerinden elektrik aboneliği, sözleşme numarası girilerek işlem yapılabilir. Ancak online sistem üzerinden yalnızca 500 TL’ye kadar olan faturalar tahsil edilebiliyor. Tüm Enerjisa işlem merkezleri, fatura ödeme işlemleriyle hizmet sunuyor. Diğer ödeme kanalları arasında ise anlaşmalı bankalar ve PTT şubeleri bulunuyor.

444 4 372 numaralı hat üzerinden çağrı merkezi hizmeti sunan Enerjisa, fatura borç sorgulama işlemleri için günün her saati hizmet veriyor. Faturalar üzerinde bulunan 10 haneli sözleşme hesap no ile çağrı merkezlerinden fatura borç sorgulama işlemi yapılabilir.

Enerjisa İşlem Merkezi Fatura Ödeme

İşlem merkezlerinden yapılan fatura ödemeleri için nakit tahsilatlar için herhangi bir işlem ücreti tahsil edilmemektedir. Ancak kredi kartları ile yapılan işlem merkezi fatura ödemelerinde işlem ücreti tahsil ediliyor. Genellikle 1,5₺ olarak tahsil edilen kredi kartı işlem komisyonları, fatura ödeme tutarlarına göre farklılık gösterebilir.

Online Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödeme

Enerjisa Online Hizmetler Sistemine; https://online.enerjisa.com.tr/ link adresinden giriş yapılabilir. Hem bireysel fatura ödemeleri hem kurumsal fatura ödemeleri online sistem üzerinden yapılabilir. Tüm fatura işlemlerinde kredi kartları ile yapılan ödemeler için 500 TL’ye kadar olan işlemler yapılabilir.

Enerjisa Mobil uygulaması kullanılarak, kredi kartları ile fatura ödeme seçeneği sunuluyor. Akıllı telefonlar ve tabletlerden uygulama indirilerek, günün her anı fatura ödemesi hızlı ve kolay şekilde yapılabilir.

Enerjisa Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Hem online sistemler üzerinden hem de telefon sistemi üzerinden fatura borç sorgulama işlemi yapılabilir. 444 4 372 numaralı hattan fatura borç sorgulama işleminin yanı sıra Enerjisa resmi web sitesi üzerinden T.C kimlik numarası ile giriş yapılarak işlem sağlanabilir.

Daha önce sisteme kayıt olmayanlar, açılan menüden kişisel bilgilerini girerek ve sözleşme numaraları ile işlem yapabilirler. Üyelik işlemi daha önceden yapan kullanıcılar sisteme doğrudan giriş yaparak, fatura borç sorgulama işlemi yapabilirler.

Faturası olmayan kişiler, su sayacı üzerinde yer alan endeks numaraları ile çağrı merkezleri üzerinden hem sözleşme numaralarını öğrenebilir hem de fatura borç sorgulama işlemlerini yapabilirler.

Kredi Kartı İle ATM’den Elektrik Faturası Ödeme

Enerjisa fatura ödemeleri Başkent, Toroslar ve İstanbul bölgeleri dahilinde anlaşmalı bankalar ile yapılabiliyor. Kredi kartı ile ATM’den elektrik faturası kabul eden bankalar arasında;

 • Akbank
 • Denizbank
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • HSBC
 • İş Bankası
 • Kuveyt Türk
 • Şekerbank
 • TEB
 • Vakıfbank
 • Yapı kredi Bankası
 • Ziraat Bankası

Seçenekleri bulunuyor. Bahsedilen bankaların ATM’lerinden kredi kartı ile fatura ödemesi yapılabilir.

Kredi Kartı İle İnternetten Elektrik Faturası Ödeme

İnternet bankacılığı sistemi kullanılarak Enerjisa fatura ödemeleri, kredi kartları ile yapılabilir. Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC ve İş Bankası internet ve mobil bankacılık sistemleri üzerinden kredi kartları ile işlem yapılabilir.

Kuveyt Türk, Şekerbank, TEB, Vakıfbank, Yapı kredi Bankası ve Ziraat Bankası internet bankacılığı menülerinden de kredi kartları ile elektrik faturası ödemeleri yapılabilir. Tüm bölgeler ve anlaşmalı bankaların ödeme seçeneklerini online görüntüleyebilirsiniz.

Yorum yapın