CEPTETEB İhtiyaç Kredisi (Başvuru – Faiz Oranları)

Dünya Para olarak bu yazımız içerisinde CEPTETEB ihtiyaç kredisi başvuru şartları ve faiz oranları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Son zamanlarda oldukça fazla araştırılan CEPTETEB, oldukça güzel bir kredi fırsatı ile tüketicilerin karşısına çıkıyor. İhtiyaç kredisi başvuru şartları ile beraber diğer gerekli bilgiler;

CEPTETEB İhtiyaç Kredi Başvuru Şartları

CEPTETEB tarafından sunulan ihtiyaç kredisine başvuruda bulunmak isteyen kişiler, öncelikle aşağıda yer alan başvuru şartlarına uygunluk göstermeleri gerekiyor. Başvuru için gerekli şartlar;

  • Başvuruda bulunacak kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor.
  • Kredi başvurusunda bulunmaya yetecek bir kredi notuna sahip olmak
  • Belgelenebilir bir gelire sahip olmak
  • Aylık ödemeler maaşın yarısını geçirmemek

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Başvuru Kanalları

CEPTETEB ihtiyaç kredisi başvuru işlemi yapmak isteyen kişiler, aşağıda yer alan başvuru kanalları üzerinden ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Kredi başvuru yaparken kullanabileceğiniz kanallar;

İnternet Şube: http://www.cepteteb.com.tr/ internet adresini ziyaret ettiğinizde üst bölümde internet şubesi şeklinde bir alan bulunduğunu görebilirsiniz. Burada karşınıza çıkan “Kontrol Paneli” üzerinden kredi başvurusunda oldukça kolay bir şekilde bulunabilirsiniz. Aynı zamanda canlı destek personelleri ile temas kurarak da müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı: CEPTETEB, TEB bankası tarafından geliştirilmiş bir dijital hizmet türüdür. CEPTETEP mobil uygulamasına giriş yaparak başvurular bölümü üzerinden oldukça kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden yapılan başvurularda kredi faiz oranı indirimi yapılmaktadır.

CEPTETEB İhtiyaç Kredi İçin Gerekli Belgeler

CEPTETEP üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, şubeler üzerinden başvuru yapmak istemeleri durumunda aşağıdaki belgeleri hazır hale getirmeleri gerekiyor. Kredi başvurusuna gitmeden önce aşağıda yer alan evrakları eksiksiz olarak hazırlamanız gerekiyor. Kredi başvurusu için istenilen evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı (Alternatif olarak pasaport, ehliyet de kabul edilmekte)
  • Başvuruda bulunan kişiye ait son 3 ay içerisinde ödenmiş herhangi bir fatura
  • Belgelenebilir bir gelir belgesi. Bu belge maaş bordrosu olabilir, kira geliri olabilir, vergi levhası da olabilir.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı

CEPTETEB ihtiyaç kredisi çekmek isteyen kişiler, bu kredinin faiz oranlarını merak ediyor. Şu an için piyasalar içerisindeki en düşük kredi faiz oranının kendisinde olduğunu belirten CEPTETEB, bu özelliği sayesinde oldukça fazla müşteri edinmeyi başarmış durumda. İhtiyaç kredisi güncel kredi faiz oranı %1,83 olarak belirlenmiş durumda.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisinin Hesaplanması

TEB müşterileri, ihtiyaç kredisi alırken aylık taksit ödemelerini tamamen gelirlerine göre yapmalıdırlar. İhtiyaç kredisi hesaplama konusunda sizleri yormayacak bir hizmet geliştiren TEB, internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde hesaplama yapılmasını sağlıyor. www.cepteteb.com.tr adresine girdiğinizde üst bölümde “İhtiyaç Kredisi Hesaplama” şekkinde bir buton olduğunu göreceksiniz. Bu bölümden çekmek istediğiniz kredi tutarını yazdığınızda aylık taksit tutarı, maliyet, masraflar sizlere ayrıntılı olarak sunulacaktır.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Masrafları

Her banka gibi TEB bankası da kredi verirken müşterilerine bazı masraf ücreti yansıtır. Bu masraflar genel olarak hayat sigorta ücreti ve kredi dosya masrafıdır. Genellikle çok az çıkan bu rakamları kredi tutarına ekleterek taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi Borcu Ödeme Kanalları

CEPTETEB ihtiyaç kredisi çeken kişiler, aylık taksitlerini hangi birimler üzerinden ödeyeceklerini merak ediyor. Borç ödeme kanalları;

Online Ödeme: CEPTETEB mobil uygulamasına giriş yapan kişiler, uygulama üzerinden oldukça kolay bir şekilde kredi taksiti ödeyebilirler. TEB bankasında bulunan vadesiz mevduat hesabındaki birikimler ile taksitlerinizi saniyeler içerisinde ödeyebilirsiniz.

EFT İle Kredi Borcu Ödeme: CEPTETEB dışında farklı bir banka ile çalışıyor olabilirsiniz. Kullandığınız bankanın mobil uygulamasına giriş yaparak kredi borcunuzu EFT üzerinden ödeyebilirsiniz. Her bankanın mobil uygulamasında kredi borcu ödeme adı altında bir seçenek bulunmaktadır.

Kredi Kartı İle Kredi Borcu Ödeme: Kredi borçlarınızı eğer istemeniz durumunda kredi kartlarınız üzerinden yapabilirsiniz. Kredi kartı ile borç ödeme işlemi için mesai saatleri içerisinde 0216 645 54 54 telefon numarasını arayarak bilgi vermeniz gerekiyor.

PTT İle Kredi Borcu Ödeme: Türkiye’nin her noktasında bulunan PTT şubeleri üzerinden oldukça kolay bir şekilde kredi borcu ödeyebilirsiniz. TEB Bankası ile PTT arasında yapılan bu anlaşma sayesinde borcunuzu oldukça kolay bir şekilde PTT şubeleri üzerinden ödeyebilirsiniz. Yalnız; PTT borç ödeme işlemi için bir miktar işlem ücreti talep edebilmektedir.

Şube ve ATM Üzerinden Kredi Borcu Ödeme: TEB, Türkiye’nin yükselen bankaları arasında yer alıyor. CEPTETEB ihtiyaç kredisi borcunu ödemek isteyen kişiler, en yakın TEB şubesi ve TEB ATM’leri üzerinden borçlarını ödeyebilirler. Özellikle ATM’ler, resmi tatil ve bayramlarda da çalışmaktadır.

CEPTETEB Kredi Borcunun Ödenmeme Durumu

TEB müşterileri, kredi taksitlerini maksimum 90 gün içerisinde ödemek durumdadır. Kredi taksit borcunu 90 gün içerisinde ödemeyen kişiler bankanın yasal takibi ile karşı karşıya kalırlar. Yasal takipten önce kişilere bir hak tanınarak ya borçlarını ödemeleri ya da yapılandırmaları istenir. Bu süre içerisinde bankanın isteklerini karşılamayan kişiler yasal takibe alınır. Yasal takip ya bankanın avukatlarına ya da varlık şirketlerine devredilir. Bu süreçten sonra artık olay TEB bankasından çıkmaktadır. İlgili müşteri tüm görüşme ve uzlaşmayı avukatlar ile yapmak zorundadır. Uzlaşma ya da yapılandırma teklifini tekrardan reddeden kişilere icra talebi gönderilerek ilk etapta sadece maaşlarına icra konulmaktadır.

CEPTETEB Ödenmeyen Borçların Taksitlendirilmesi

TEB müşteri, ihtiyaç kredisi de olsa çektiği kredileri bazen ödeyemez duruma geliyor. Çeşitli nedenlerden ötürü borçlarını ödeyemeyen kişiler, kredi yapılandırması sayesinde bir fırsata daha sahip oluyor. Toplam borcunuzun yazılı olduğu bir belge ile TEB şubelerine başvuran kişiler borçlarını yapılandırarak daha az tutarlar ile ödemeye devam edebilirler. Yapılandırma taksitlerini de ödemeyen kişiler, bankanın hukuk departmanına devredilecektir.

TEB Müşteri Hizmetleri

Yukarıda da belirttiğimiz üzere CEPTETEB, TEB Bankasının müşterilerine sunmuş olduğu dijital bir hizmettir. Bu hizmet kullanımı ile ilgili bazı durumlarda elbette sorun yaşayabilmeniz mümkündür. Başta ihtiyaç kredisi olmak üzere herhangi bir konuda yaşadığınız sorunların çözümünü 0850 222 09 29 telefon numarası üzerinden çözümleyebilirsiniz. TEB müşteri hizmetleri, belirttiğimiz telefon numarası üzerinden müşterilerine 24 saat teknik destek hizmeti vermektedir.

Yorum yapın