Bursa Vergi Dairesi Satışa Çıkarılan Hacizli Araçlar

Bursa Vergi Dairesi amme borçları nedeniyle haczedilen motorlu araçların satışı için internet sistemi üzerinden hizmet veriyor. Vergi İletişim Merkezi 189 telefon numarası üzerinden hizmet veriyor. Bursa Vergi Dairesi, hacizli araçlar, hacizli menkuller ve hacizli gayrimenkuller satış sistemi; www.bursavdb.gov.tr web sitesi üzerinden yapılıyor.

Haczedilen araçları satışları, açık artırma usulünde ve peşin para ile yapılmaktadır. Kanun ve mevzuatlar dahilinde yapılan satışlara ilişkin esaslar, açık artırma tarih ve zamanları ile araçların muhammen bedelleri, online sistemden sunuluyor. Araç satışları ise kamuya açık alanda yapılmaktadır.

Bursa Vergi Dairesi Satılık Araçlar

Kamyondan otobüse, tır ve minibüslerden ticari araçlara dek pek çok motorlu araç satışı yapılmaktadır. Yat, tekne, motosiklet, lüks araç gibi tüm motorlu araçlardan seçenek bulunuyor. Bursa Vergi Dairesi ve ilçe vergi daireleri tarafından satışa sunulan tüm araçlar, internet sitesinde sunuluyor.

Muhammen bedelleri ile sunulan motorlu araç çeşitleri için marka ve model bilgileri, türleri, özellikleri, motor ve şase bilgileri online sunuluyor. Her bir aracın satışı için vergi dairesi tarafından belirlenen ihale tarihi, saati ve ihale satış yeri bilgisini online olarak sunuluyor.

Araç satışlarından önce ihaleye katılmak isteyen kişilerin, araçları bulundukları alanlar ve otoparklarda görmesi, incelemesi önerilmektedir. Tüm açık artırma etkinlikleri için katılım formu sunuluyor. Online menüden veya araç satış alanlarından katılım formlarına erişim sağlanabilir. Alıcı adayları doldurdukları formları satış danışmanlarına ileterek, ihaleye dahil olabilirler.

Bursa Vergi Dairesi Hacizli Araç Satış Sistemi

Araçların belirlenen muhammen bedel fiyatları üzerinden yapılan satışlar, vergi dairesi görevlileri tarafından ve güvenlik görevlileri eşliğinde yapılmaktadır. Hacizli araçlar genellikle yediemin otoparklarında, toplu satış alanlarında, belirlenen otoparklarda bulunmaktadır. Tüm katılımcıların, araçları incelemesi önerilmektedir.

Araç satışları, araç türlerine göre belirlenen KDV oranları üzerinden yapılmaktadır. Peşin olarak yapılan hacizli araç satışlarında, belirlenen muhammen bedelin sağlanmaması halinde satış yapılmamaktadır. İlk açık artırmada yapılmayan satışlar için ikinci açık artırma yapılır. Ancak ikinci ihaleye kadar amme borçlarının ödenmesiyle, haciz durumu kaldırılır ve araç satışı iptal edilir.

Bursa Vergi Dairesi Araç Satış Harçları

Kamu borçları nedeniyle satışa sunulan hacizli motorlu araçların alımlarında, otopark ücretleri, çekici ücretleri, satış işlemleri gibi harçlar, alıcı tarafından tahsil edilmektedir. Hacizli araç satışları için ancak katılım formları ile başvuru yapılmaktadır. Tüm ihalelerin usullere uygun şekilde yapıldığı Bursa Vergi Dairesi tarafından belirtilmektedir.

189 VİM telefon numarasından Vergi İletişim Merkezi erişimi sağlanabilir ve araç satışları ile alakalı detaylı bilgi alınabilir. Güncel satılık araçların listesi ise Bursa Vergi Dairesi internet sayfasından sunuluyor. Araçların satış tarihleri, saat ve satış yerleri, bulundukları otoparkların adres bilgisi, yetkili kişi irtibat bilgileri ve araç bilgileri, online menüden detaylı olarak sunuluyor.

Yorum yapın