BankalarZiraat Bankası

Ziraat Bankası EFT Saatleri

Artık başka bir kişiye para gönderme eskisi gibi postaneden olmak zorunda değil! Bankalar arası yapılan para aktarma işlemiyle, hesabı olan herkese istediğiniz miktarda para gönderebilirsiniz. Fakat göndereceğiniz kişinin banka şirketi sizin bankanızdan farklıysa bu işleme EFT denir. Eğer para transfer edeceğiniz kişinin banka hesabı sizin bankanız ile aynı ise buna da havale işlemi denir.

Kimileri EFT’nin hesaba geç düştüğünü söyler. Bunun nedeni ise EFT işlemi gerçekleşmeden önce göndereceğiniz parayla ilgili olan işlemler bankalar tarafından incelenir. Bir usulsüzlük ya da yasa dışı bir işlemin olup olmamasını incelerler. Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından olan Ziraat Bankasında da EFT işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.  Günümüzde Ziraat Bankasından gönderilen paranın EFT ile ulaşma süresini makalemizden öğrenebilirsiniz.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

Ziraat Bankası EFT Saatleri Nelerdir?

Ziraat bankası, EFT saatlerini esneterek müşterilerine oldukça büyük bir kolaylık sağlamıştır. Ziraat bankasından yapacağınız EFT saatleri sabah 9’dan akşam 4’e kadar uzatılmıştır. Eğer EFT işlemini akşam 4’ten sonra gerçekleştirirseniz, paranız ertesi güne aksayacaktır. Ayrıca yarım gün tatil olan bir günde de EFT işlemini sabah 9 ve sabah 11 arası yapmanız gerekmektedir. Ayrıca eğer başka bir banka hesabına fatura, aidat, kira gibi ödemelerde bulunacaksanız, bu işlemleri de EFT aracılığı ile Ziraat Bankasından gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak Ziraat Bankasının sağladığı bir diğer kolay EFT yapma özelliği ise geç EFT özelliğidir. Eğer saat akşam 4’ten sonra bir EFT işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız GEÇ EFT özelliğini kullanıp ekstra transfer ücreti ile istediğiniz hesaba para aktarması gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ziraat Bankası EFT Ücreti

Ziraat Bankası ile yapacağınız EFT gönderim ücretlerinin maliyeti oldukça düşüktür. Mobil ve İnternet bankacılığı üzerinden yapabileceğiniz ücretler 3.5 TL ve 3.9 TL iken ATM ile EFT yaptığınızda bu ücret 10 TL‘ye kadar çıkabiliyor. Ayrıca Telefon bankacılığından yapılan EFT ücreti de 5 TL olarak belirlenmiştir.

EFT İptal Etme

Eğer Ziraat Bankasından yaptığınız EFT işlemini iptal etmek istiyorsanız ve gönderiminiz onaylanmamışsa bunu iptal edebilirsiniz. Bunun için http://www.ziraat.com.tr/ sitesine giriş yapmanız ve EFT işleminin olduğu sayfadan EFT gönderimini iptal et tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

3 Yorumlar / Başvurular

  1. @ziraatbankasi 19/12/2018 tarihinde bankam olan Finansbank tan Ziraat bankasına yanlış bir eft yaptım bankam bankanizdan iade istedi bir türlü iade etmiyorsunuz paramı iade etmeyecekmisiniz

  2. Size soru ilk bilen bu oturumu kazanır ziraat bankasi havale ve eft ücretleri? Baska soru soracak kadar bilgim yok ha bi de deflasyonu biliyom o da var sorularda(:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir