Ziraat BankasıBankalarEmeklilik

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik (BES) İptali

BES olarak bilinen Bireysel Emeklilik Sistemi, tüketicilerin tasarrufunu sağlamak için geliştirilmiştir. Zorunlu olarak uygulanan BES, kimi durumlarda tüketiciler tarafından iptal edilmek isteniyor. Uygulamanın zorunlu olması, pek çok kişinin isteyerek uygulamadığı bir sistem sunuyor.

Ziraat Bankası bireysel emeklilik iptali için direkt bir platform sunuyor. Telefon bankacılığı ve internet bankacılığı sistemleri kullanılarak BES iptali yapılabilir. Ancak BES iptalinde sunulan bazı prosedürler bulunmaktadır.

Ziraat Bankası BES İptali Nasıl Yapılır?

Bireysel Emeklilik sistemi iptal işleminde, yatırılan paranın alınması için farklı prosedürler uygulanmaktadır. Ziraat Bankası BES iptallerinde, herhangi bir komisyon ödemeye gerek olmadan, yatırılan miktarın alınabilmesi mümkündür.

Yasal şekilde sunulan cayma hakkı dahilinde, BES iptali başvurusu yapılabilir. Ziraat Emeklilik iptal için sunulan 3 farklı yöntem bulunuyor.

Ziraat Bankası Online BES İptali

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi iptali için internet üzerinden başvuru yapılabilir. Otomatik BES iptali formu, online sistem üzerinden sunulmaktadır. Ziraat Emeklilik web sayfasına giriş yaparak, başvuru işlemi sağlanabilir.

İnternet sayfası üzerinden;

  • C kimlik numarası
  • Cep Telefon numarası
  • Güvenlik kodu

Yazılarak kısa form doldurulur. Ardından iletilen onay mesajı ile şifre doğrulanır. İnternet şubesine giriş yapılarak ‘’Değişiklik ve Talepler’’ bölümüne tıklanmalıdır. Bu kısımda ‘’Cayma Talebime Devam Etmek İstiyorum’’ linkine tıklanmalı ve iptal işlemi için başvuru tamamlanmalıdır.

Ziraat Bankası Mobil İşlemler İle BES İptali

Ziraat Bankası mobil şube üzerinden BES iptali olanağı sunuyor. Akıllı telefonlardan mobil uygulama indirilerek kolay şekilde başvuru işlemi tamamlanabilir. İnternet bankacılığı işlemlerindeki yönergeler izlenerek, mobil uygulama üzerinden bireysel emeklilik sistemi iptali yapılabilir.

Ziraat Emeklilik Telefon Hattından BES İptali

Ziraat Bankası BES iptal talepleri için telefon bankacılığı ile işlem sağlanabilir. 0850 222 97 00 Emeklilik Hattı üzerinden, günün her saati erişim sağlanarak BES iptal başvurusu oluşturulabilir.

Emeklilik Hattı erişimlerinde sesli menüden öncelikle 2, sonrasında 1 ve tekrar 1 tuşlarına basılarak işlem sağlanabilir. Emeklilik Cayma Talebi menüsünden, müşteri temsilcisine bağlanarak BES iptal talebi iletilir. SMS onayı ile iletilen şifre dahilinde iptal başvurusu sağlanmış olur.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir