Ziraat BankasıBankalar

Ziraat Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limiti

2019 yılı ATM para yatırma ve para çekme limitleri belirlendi. T.C Ziraat Bankası, para yatırma limitlerini ve çekim limitlerini artırdı. Bankacılık sektöründe uygulanan ATM para yatırma ve çekme limitleri, banka şubelerinin yükünü hafifletmek üzere ve banka müşterilerinin self- servis hizmetlerden yararlanması üzerinde sunulmaktadır.

Para yatırma ve para çekme işlemlerinin ATM’ler üzerinden yapılması, banka şubelerindeki yığılmaları da önlemektedir. ATM işlemlerinde limit uygulanmasının nedeni ise tüm müşterilere çözüm sunmakla alakalıdır.

Mesai saatleri dışında da para yatırma ve çekme işlemlerini yapabilmek, şubeye gitmeye gerek olmadan tüm işlemleri sağlamak bir avantajdır. Ancak herkesin bu işlemlerden yararlanabilmesi için belirli limitler uygulanmaktadır. ATM makinelerinin belirli kapasiteleri olması, limit uygulamalarının başlıca nedenlerindendir. Peki, Ziraat Bankası ATM limitleri ne kadar? İşte detaylar…

Ziraat Bankası ATM’den Para Çekme Limiti

Her gün sunulan ATM işlemleriyle para çekme işlemleri 7/24 yapılabilir. Yurt içindeki tüm Ziraat Bank ATM’lerinin liste, adres ve lokasyon bilgilerini www.ziraatbank.com.tr web adresinden veya Ziraat Mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz. Ayrıca size en yakın ATM uygulamaları sunulmaktadır.

Ziraat Bankası 2019 yılında ATM’lerden para çekme limitini 1.500 TL olarak belirledi. Ancak belirli gruplar için bu limitler daha yüksek oranda sağlanmaktadır. Ziraat Bankası’na kayıtlı çiftçiler için günlük para çekim tutarı 5.000 TL olarak belirlenmiştir.

Ziraat Bankası’nda emeklilik maaşı alanlar için de herhangi bir limit kısıtlaması bulunmamaktadır. Emekli vatandaşlar, maaşlarının tamamını istedikleri her an ATM’lerden çekebilirler.

Kartsız İşlemler menüsünde sunulan para çekme işlemleri içinse sunulan limit 500 TL olarak belirlenmiştir. ATM’lerde kartsız para çekme işlemleriyle SMS, QR KOD gibi uygulamaları kullanarak, günlük 500 TL’ye kadar çekim işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Para Yatırma Limiti

Ziraat Bankası müşterilerine sunulan ATM’den para yatırma hizmetleri ile 7 gün 24 saat işlem yapılabilmektedir. Kartlı veya kartsız işlem seçenekleri ile para yatırma işlemi sağlanıyor.

Ziraat Bankası 2019 limitleri, 20.000 TL’ye kadar yükseltildi. Ziraat Bankası ATM’lerinden kartlı işlemler ile 20 bin TL’ye kadar para yatırma işlemi yapılabilir.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir