fbpx
Ek İş İlanlarıGirişimcilikPara Kazanma

Yeni İş Fikirleri 2019

Kuşkusuz modernize yaşamdan post-modern ve akabinde de global (küresel) hayat modeline geçilen şu günlerde mevcut işin büyütülmesi ve ilave kar elde etme mantığı tamamen inovasyon (yenilik) ilkelerine dayandırılmıştır. Yeni iş modelleri ve fikirleri, mevcut işin büyütülmesinde veya bireylerin ek kazanç elde etmelerine olanak sağlayan birere arayış halini almıştır. 2017’den 2019 yılına geçilip, 2019 yılı içerisinde yapılması muhtemel ve mantıklı görülen bazı önemli iş fikirleri şunlardır ki, birçok uzman ve analist tarafından öngörülerek tasdik edilmiştir;

 1. Solucan Gübresi Üretim Tesisi: Türkiye’deki gelişen sektörlerden biri olması dolayısıyla adeta listenin başında bulunuyor. Solucan gübresinin üretimi 2019 yılı için en karlı iş fikirlerinden.
 2. İstiridye Mantarı Üretimi: 2016 yıllından beri birçok uzman dillendirmişti ama pek rağbet görmese de aslında en karlı işler arasında yer alıyor. Kısa sürede sermayenin katlanmasını sağlayan iş modellerindendir.
 3. Catering Hizmet: Yemekçilik işinden anlayanlar için 2019 yılının en popüler işleri arasında Catering Hizmet geliyor. Az sermaye ile kısa zamanda kar ve sermaye katlamak mümkündür.
 4. Danışmanlık Hizmeti: Birçok kişi sektörsel veya bireysel olarak danışmanlık hizmeti alıyor. Uzman olunan alanda danışmanlık hizmeti verilebilir.
 5. Freelance (Bağımsız) İşler: Genelde bireysel yapılan işlerdir ve en popüler işler arasında yer alıyor. Serbest çalışan olarak kişi veya firmalara hizmet sunulabilmektedir. Yazarlık, tasarım, web site, editörlük, çevirmenlik, satış ortaklığı gibi benzer alanlarda bağımsız çalışılabilmektedir.
 6. Tavukçuluk: Güzel paraların olduğu bir diğer iş de tavukçuluktur. Kısa sürede kar elde edilebilecek işler arasındadır ve her geçen gün tüketimi artan ürünler arasındadır.
 7. Çay Ocağı: Başta Türk insanı olmak üzere dünyada neredeyse herkesin severek içtiği çay, en karlı işler arasındadır. Uygun bir alan bulup, çay ocağı açmak da karlı işler arasındadır. Çayın yanı sıra, diğer içecek ve tost, kek vb. seçeneklerle de işin büyütülmesi mümkündür.
 8. Okul Kantini: Popüler işler arasında bulunan okul kantinleri de oldukça rağbette ve kar getiren işler arasındadır.
 9. Meyve Suyu Dükkânı: Ana caddelerde açılacak meyve suyu dükkânlarıyla da sıkılmış meyve suyu satışı yapılabilmekte ve kâr elde edilebilmektedir.
 10. Emlak İşi, Gayrimenkul: Emlak işinde büyük para vardır. Emlak fiyatları her ilde olması gerekenin üzerinde ve en az %3 tutar emlak satıcısına kalmaktadır. En karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır.
 11. Çiftlik, Kahve (Cafe): Gerek devlet, gerek bankalar çiftçilik için ciddi yatırım ve seçenekler sunuyor. Keçi yatırımcılığı için alınan destek, teşvik ve hibelerle kısa zamanda büyük bir çiftlik sahibi olunabilir. Bir kahvehane, cafe açmakta benzer oranda kazanç getirmektedir.
İLGİLİ  Mail Okuyarak Para Kazanmak

Az Sermayeli İlginç İş Fikirleri

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu: Özellikle büyükşehirlerde başlayan bir akım ve gençler arasında çabukça rağbet gören işler arasındadır.

VİOP’ta İşlem: Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem yapılarak kazanç elde edilebilir. Elektronik ortamda iktisadi varlıkların satımı mümkündür. Bu yönle de kazanç sağlanabilir.

Teraryum (Toprak Akvaryum) ve Minyatür Bahçe: En popüler işler ve aksesuarlar arasında yer almaya başlayan bu ürünlerin gerek üretimi, gerek satışı ve gerekse sergisi büyük beğeni ve ilgi toplamaktadır. Küçük bir teraryum ve minyatür bahçe birçok konuk çekecek ve ilginç manzaralara, şenliklere ev sahipliği yapacaktır. Sergi ile beraber minyatür ve toprak akvaryumların satışıyla ilave kar, konuklara kantin ürün satışlarıyla da ek gelir elde edilmesi mümkün bir iştir.

Oto Kurtarma ve Çekim Hizmeti: Artık birçok asistan firma ve bireyler bu hizmetlere ihtiyaç duyuyor. Yolda kalan, kaza yapan araçların kurtarımı ve servislere çekim işlemi çekici firmalar tarafından yapılıyor. Bir adet kurtarıcı araçla başlanılması veya bir adet kayar kasa çekici ile başlanılması mümkün bir iştir. Zamanla işin büyütülerek, ahtapot, birkaç kayar kasa çekici ve bir adet kurtarıcı araç sahibi olunması durumunda bir il veya ilçede gayet yeterli oranda hizmet sağlanabilmektedir.

İLGİLİ  İnternetten Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır?

Yaşam Koçluğu: Birçok alan vardır yaşam koçluğu sunulabilecek. Yalnızca psikolojik bir danışman olarak görülmemelidir. Çocuklar için sınavlara, gençler için KPSS veya Üniversiteye hazırlık babında sunulabilecek birçok koçluk türü bulunuyor. Hatta Avrupa görenler, yurtdışına çıkışla ilgili bile koçluk hizmeti sunabiliyor. Bazı çağrı merkezlerinde çağrı koçluğu gerek daimi, gerek serbest olarak sunulabilmektedir.

Fotoğrafçılık: Fotoğraf stüdyosu açarak büyük giriş yapılabilmekle beraber, profesyonel bir fotoğraf makinesi ile bağımsız da iş yapılabilir. Bir blog sayfasından iletişim ve tarifler belirtilip, telefon üzeri müşteri siparişi alınabilir. Düğün, sergi vb. çekimleri yapılabilir.

Yumurta Üretimi: Birçok türü bulunan ürünler arasındadır ve adeta tükenmeyecek ihtiyaçlar arasındadır. Sağlıklı yumurta üretimi yapmak kısa sürede kazanç sağlamanın vesilesidir.

Evden Eve Nakliyecilik: Küçük bir kamyonet ile başlanılabileceği gibi, hiçbir sermaye ve araç sahibi olunmadan da yapılabilecek bir iştir. İnternet üzerinden müşterileri bulup, anlaşmalı olunan nakliye firmalarına komisyon veya kar ortaklığı ile işin verilmesi de mümkündür. Adeta aracılık yapılarak da nakliyecilik yapılabilmektedir.

Seyyar Satıcılık: Nedenli marketçilik anlayışı gelişse de hala ülkemizde büyük önem arz eden işler arasındadır. Mısır, kestane, çekirdek, simit, su derken daha seyyar satılabilecek onlarca ürün bulunuyor. Bir yerden başlanarak kısa sürede kar elde edilebilir.

Reklam Ajanslığı: Büyük bir giriş yapmaya gerek yok. Yine Google, Bing, Yandex, Facebook gibi reklam platformlarında ajanslık kurmak yeterlidir. Akabinde müşteri toplayıp, internet üzerinden reklamcılık işi yapılabilir.

Yoğa, Meditasyon ve Pilates: Yoğa, Meditasyon ve Pilates salonu açmak veya bağımsız internetten müşteri bularak belli alanlarda yaptırmak, bu hizmeti sunmak da kazanç elde edilebilecek işlerdendir.

İLGİLİ  Adana Ek İş İlanları

DİĞER: Çocuk aktivite merkezi açmak, Organizasyon şirketi kurmak, AVM’de stand açmak, Meyve suyu Barı açmak, Oto yıkama dükkânı açmak, Güzellik salonu, Etüt merkezi açmak gibi yegâne iş fikirleri de mevcuttur

Diğer Seçenekler: Bowling Salonu, Halı Yıkama Salonu, Evde paketleme işi, Hayvan Mağazası (Petshop) işleri de 2019 yılı içerisinde rağbet gören işler arasındadır.

Sıralandıkça sıralanabilecek daha birçok iş fikri vardır. En önemli olanı kişinin yeterliliği, arzusu ve sermayesidir ki, uygun iş modelini bu unsurlar belirler. Bijuteri dükkânından açık hava araba sineması açmaya, karpuz satışından köfteci veya parfüm sektörüne girmeye, tarım ve hayvancılıktan boya, kimyasal veya metal sanayi sektörüne kadar birçok alternatif iş fikri bulunmaktadır. Rehberlik, ateşelik, danışmanlık ve turist koçluğu gibi bireysel işler de tercih edilebilecek işler arasındadır.

Ev Hanımları İçin İş Fikirleri

Ev hanımları, evde kendi imkânları dâhilinde birçok iş yaparak kazanç elde edebilirler. Tatlı, ev yemeği yaparak satılabileceği gibi, evde çocuk veya evcil hayvan bakımı da yapılabilmektedir. Başkalarının evlerinde ev işi yapılabilir, el işi yapılarak satışa sunulabilir. Bahçesi olanlar organik gıda üreterek satabilir.

Ayrıca çok büyük oranda kazanç sağlayamayan bazı işlerde vardır. Blog yazarlığı, e-kitap yazarlığı, E-ticaret bayiliği, aracılık vb.

2019’da başlayıp, 2019’da güçlenen ve tahmini olarak 2020’lerde rağbet görecek işler arasında Asistan firmacılığı bulunuyor. Herhangi bir sektörde çağrı merkezi, yardım, danışmanlık ve koçluk hizmetlerinin bir bütün halinde sunulduğu paket asistanlık işleri yakın zamanda büyük gelir modeline dönüşecek ve büyük kitlelere iş imkânı sağlayacak düzeydedir. İyi organize edilmesi gereken, kontrollü yapılamazsa zarara uğratacak işlerdendir.

Etiket
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 1 Kişi oy verdi Ortalama puan: 1,00.

Loading...

İlgili Makaleler

218 Yorumlar

 1. EVde iş tapmak istiyorum çocuklarm olduğu işin çalışamıyorum işe ve paraya ihtiyacım var İstanbul ARNAVUTKÖYde oturuyorum

 2. Bursa Osmangazi ilçesinde ikamet etmekte olup , evliyim. Evimde vereceğiniz işleri titizlikle yapıp teslim edebilirim. Vereceğiniz işin daha fazlasını yaparım.

 3. Bu işe çok ihtiyacın var eşim rahatsız olduğu için çalışamıyor dönüş 4 kişilik kardeşlerimle grubumuz var sizden ricam dönüş yaparsanız sevinirim zeytinburnu istanbul

 4. izmirde oturuyorum evde ek iş yapmak istiyorum lütfet geri dönüş yaparsanız sevinirim sizden en kısa zamanda haber bekliyorum her türlü paketleme işi yapa bilirim lütfen dönüş yapın uzun zamandır size yorum yapıyorum lütfen artık bana da dönüş yapın

 5. Bursa / yenişehir 100 kişilik bir ekibim var grup basiyim her turlu montaj paketleme islerini yapabiliriz

 6. istanbul bağcılar etiket isi yapıyorum 2 kişiyiz ihtiyacım var daha önceden 1.5 sene yapmıştım böyle is kapandı artik

 7. FABRİKADAN EVLERE EK İŞ VERİLECEKMİŞ. BEN VE ABLAM TALİBİZ. LÜTFEN BİZİ BURSA İNEGÖL’DEN İLETİŞİM KURABİLECEĞİMİZ FİRMALARA YÖNLENDİRİN..

 8. Uşak Banaz paketleme işi yapmak istiyorum lütfen acil dönüş yapar mısınız…Bu işe çok ihtiyacım var artık cevap verirmisiniz

 9. Paketleme işi istiyorum yardımcı olur musunuz sürekli yazıyorum ama hiç geri dönüş olmadı bu zamana kadar

 10. Matbaada çok çalıştım.evde kutu işi hala buldukça yapıyorum ama devamlı bir is olsun istiyorum eşim emekli polis birlikte yapıyoruz gönderirseniz sevinirim

 11. İstanbul Kartalda oturuyorum evde akşamları yapabileceğim ek bir iş arıyorum Yardımcı olursanız sevinirim

 12. Ankara mamakta oturuyorum ev hanımıyım hertürlü paketleme ve katlama işlerini yapabilirim. Dönüş yaparsanız çok sevinirim

 13. Merhabalar,
  İsmim Rabia Arslan, 22 yaşında öğrenciyim. İstanbul Anadolu yakasında oturuyorum. Açıktan okuyorum bu yüzden de çok vaktim oluyor. Bende evde ailemle birlikte bu işi yaparak onlara destek olmak istiyorum. Olumlu veya olumsuz geri bildiriminizi bekliyorum.
  Şimdiden teşekkür ederim, kolay gelsin.

 14. merhaba edırne merkezde oturmaktayım evde bıleklık ısı daha onceden yapıs bulunmaktayım ılgılenırsenız sevınırım

 15. Benim 5 kisilik grubum var kirklareli kapaklida oturuyorum ise cok ihtiyacim var paketleme iside yapabiliriz deneyimliyiz

 16. Bende ek iş istiyorum paketleme mandal vs daha öncede yaptım paketleme ve mandal boncuk işlerini elim iyidir beri dönüş yaparsanız. Sevinirim çok ihtiyacım var

 17. eşimle beraber yapmak ıstıyoruz bu ıs ıcın elemanda temın edebılırız daha fazla ıs yetiştirebilmek adına

 18. Tekirdağ çerkezköydeyim hertürlü paketleme işi yapabilirim elim hızlıdır 5 kişilik grubum var işe ihtiyacım var

 19. İki çocuk okutuyorum tek başıma kiracıyım asgari ücretle çalışıyorum yetişmiyor. Evde ek işe ihtiyacım var

 20. Tekirdağ Süleymanpaşada oturuyorum pipet paketleme işini istiyorum ihtiyacım var elim yatkındır yardımcı olursanız sevinirim

 21. Defalarca yorum yaptım artık geri donup Bi iş imkanı verirseniz sevinirim paketleme işi gibi işleri yapabilirim lütfen dönüş sağlayın

 22. Merhaba, İstanbul Avrupa Yakasında ikame ediyorum. 5 kişilik bir grubuz. Evde paketleme işi yapmak istiyoruz. Dönüş yaparsaniz memnun oluruz.

 23. Merhaba,
  Manisa/ Turgutlu’da oturuyorum. Ekibim var ve gerçekten ek işe ihtiyacım var lütfen olumlu olumsuz dönüş sağlarmısınız?

 24. Merhaba,
  Manisa/ Turgutlu’da oturuyorum. Ekibim var ve gerçekten ek işe ihtiyacım var lütfen dönüş sağlarmısınız?

 25. Afyonkarahisar da yaşiyorum 2 çocuğum var çocuk okutuyorum acil paketleme işine ihtiyacim var lütfen yardimci olun olumlu veya olumsuz cevap istiyorum

 26. Afyon da yaşıyorum evde ek iş yapmak istiyorum ne olursa yaparım ekibim var çok ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim olumlu yada olumsuz cevap bekliyorum teşekkürler

 27. Rize merkezde ikamet etmekteyim. Ekim hizlidir vereceginiz isi basarabilecegimden %100 eminim. Donusunuzu bekliyorum

 28. Her türlü paketleme isinde el yatkinligim ve kabiliyetim vardir.ihtiyactan dolayi is ihtiyacim var.geri donus yaparsaniz sevinirim

 29. Eskişehir Tepebaşı ‘nda 10 kişilik ekiple evlere paketleme ,montaj, katlama dizm gibi işleri yapacak ve aynı zamanda özverili çalışılacak bir ekip var. Dönüş yaparsanız çok sevinirim iyi akşamlar.Not:Lütfen katalog veya ürün tanıtımı istemiyorum.

 30. Merhaba evde her türlü paketleme işi yapabikirim bu işe ihtiyacim var verdiginiz sayidan daha fazlada yapabikirim
  Kütahya merkez
  Geri dönüş yaparsaniz cok sevinirim

 31. Meraba evde her türlü paketleme işi yapabilirim elim hizlidir verdiginiz sayidan fazla yapabikirim
  Kütahya merkezde oturuyorum

 32. Merhaba evde paketleme isini cok istiyorum uzun zamandir basvuru yapiyorum geri dönuş yaparsaniz cok sevinirim elim hizlidir verdiginiz sayidan fazlada yapabikirim kutahya merkezde oturuyorum

 33. Meraba evde her türlü paketleme işi yapabikirim ekiplede yaparim ekibim hazir lutfen geri dönüş yaparsaniz sevinirim işe ihtiyacim var kütahya merkezde oturuyorum

 34. Bursa gürsu da ikamet ediyorum paker katlama dizme temizleme vs ne iş olursa yapabiliriz 3 kişiyiz pratik ve hızlıyız zamanında teslim edilir teşekkür ederiz 05316354201

 35. merhaba İstanbul da yaşıyorum elimden her iş gelir evime paketleme işi almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz acaba teşekkürler

 36. sizler donus yapmiyosunuz milletin ekmeginle oynamayin herkezin ihtiyaci var donus yaparsaniz iyi olur sayfnizi sikayet edicem yoksa alti ay once yaptim basvuru haala donus yapicaksiniz nasil is bu paketleme isi istiyorum haftalik ucretle donus yaparsaniz iyi olur ihtiyacim var iki cocugum var esime destek olmak istiyorum istanbul avrupa yakasi

 37. Elimiz hızlı 8 kişilik gurubumuz var ankara ili kalecik ve ankara altın voda oturuyoruz ihtiyacımız var lütfen yardimci olursanız sevinirim temiz iş yaparız dönüş yaparsanız çok sewiniriz

 38. Manisa alaşehir de oturuyorum evde paketleme işi yapmak istiyorum 2 kişilik ekibiz dönüş yaparsanız sevinirim

 39. Sakarya hendek ikamet etmekteyim, evde paketleme işi werirseniz zamanında yapabileceğim ekip war, ek işe ihtiyaç war

 40. Uşak /merkezde yaşıyorum el cabuklugum var paketleme isi istiyorum lutfen artık dönüş yapin olumlu olumsuz

 41. Kırklareli Lüleburgazda oturuyorum evde paketleme işi istiyorum çocuğum küçük olduğu için çalışamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 42. Ankaradayım tek olarakta grup olarakta alabilirim paketleme işlerinizden yapmak istiyorum lütfen dönüş yaparsanız sevinirim

 43. Eskişehir’de de oturuyorum çocuk kardan dolayı dışarı işlerine gidemiyorum evim kira zor durumda yım eve verilen kaşık paketleme istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum

 44. Merhaba ben Konya’da yaşıyorum evde kaşık paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 45. Meraba kütahya merkezde oturuyorum ev hanımıyım bu işi yapmak istiyorum olumlu dönerseniz artık sevinirim iki uzun zamandır başvuru yapıyorum elim hızlıdır isterseniz ekipte kurabilirim hazırda var inşallah dönüş yaparsınız

 46. Küçük bebeğim var ve işe ihtiyacım var çalışamıyorum lütfen geri dönüş yapar mıson ilan veriyorsunuz olumlu yada olumsuz geri dönüş yapın lütfen İstanbul Beykoz

 47. Kayseri merkez de yaşıyorum paketleme işi yaparım lütfen herkes gibi ihtiyacım var geri dönün lütfen.

 48. Lütfen geri dönüş yapın bi ümitle bekliyoruz sürekli çok ihtiyacım var bu işe yapmak istiyorum

 49. evde çorap paketleme işi istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz bartin eski eminler köyüy dönüş yaparsanız sevinirim numaram benim 05061618845 lütfen bana yardımcın olsun

 50. Bu işe çok ihtiyacın var eşim rahatsız olduğu için çalışamıyor 2 çocuk okutuyorum benim çalışmam lazım 4 kişilik kardeşlerimle grubumuz var sizden ricam dönüş yaparsanız sevinirim zeytinburnu istanbul

 51. Bu işe çok ihtiyacın var eşim rahatsız olduğu için çalışamıyor 2 çocuk okutuyorum 4 kişilik kardeşlerimle grubumuz var sizden ricam dönüş yaparsanız sevinirim zeytinburnu istanbul

 52. Mrblar bende evde paketleme işi yapmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim çok ihtiyacım var diyarbakır merkezde oturuyorum

 53. Daha önce izmirde odururken evde buna benzer işler yaptım elektrik vida pırız paketleme işleri 1 haftada 30 bin paket yani 10 veya 20 koli geliyordu şuan antalyada oturuyorum bu işe ihtiyacım var yardimci olursaniz sevinirim lütfen

 54. Mrblar bende evde paketleme işi yapmak istiyorum çok ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 55. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi
  * 10,000 TL’den 100,000,000 TL’ye kadar kredi teklifi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  Doğrudan posta:
  creditfinancierhome@gmail.com 

 56. Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  E-posta: creditfinancierhome@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close