Ek İş İlanlarıGirişimcilikKosgebPara Kazanma

Yeni İş Fikirleri 2019

Kuşkusuz modernize yaşamdan post-modern ve akabinde de global (küresel) hayat modeline geçilen şu günlerde mevcut işin büyütülmesi ve ilave kar elde etme mantığı tamamen inovasyon (yenilik) ilkelerine dayandırılmıştır. Yeni iş modelleri ve fikirleri, mevcut işin büyütülmesinde veya bireylerin ek kazanç elde etmelerine olanak sağlayan birere arayış halini almıştır. 2017’den 2019 yılına geçilip, 2019 yılı içerisinde yapılması muhtemel ve mantıklı görülen bazı önemli iş fikirleri şunlardır ki, birçok uzman ve analist tarafından öngörülerek tasdik edilmiştir;

 1. Solucan Gübresi Üretim Tesisi: Türkiye’deki gelişen sektörlerden biri olması dolayısıyla adeta listenin başında bulunuyor. Solucan gübresinin üretimi 2019 yılı için en karlı iş fikirlerinden.
 2. İstiridye Mantarı Üretimi: 2016 yıllından beri birçok uzman dillendirmişti ama pek rağbet görmese de aslında en karlı işler arasında yer alıyor. Kısa sürede sermayenin katlanmasını sağlayan iş modellerindendir.
 3. Catering Hizmet: Yemekçilik işinden anlayanlar için 2019 yılının en popüler işleri arasında Catering Hizmet geliyor. Az sermaye ile kısa zamanda kar ve sermaye katlamak mümkündür.
 4. Danışmanlık Hizmeti: Birçok kişi sektörsel veya bireysel olarak danışmanlık hizmeti alıyor. Uzman olunan alanda danışmanlık hizmeti verilebilir.
 5. Freelance (Bağımsız) İşler: Genelde bireysel yapılan işlerdir ve en popüler işler arasında yer alıyor. Serbest çalışan olarak kişi veya firmalara hizmet sunulabilmektedir. Yazarlık, tasarım, web site, editörlük, çevirmenlik, satış ortaklığı gibi benzer alanlarda bağımsız çalışılabilmektedir.
 6. Tavukçuluk: Güzel paraların olduğu bir diğer iş de tavukçuluktur. Kısa sürede kar elde edilebilecek işler arasındadır ve her geçen gün tüketimi artan ürünler arasındadır.
 7. Çay Ocağı: Başta Türk insanı olmak üzere dünyada neredeyse herkesin severek içtiği çay, en karlı işler arasındadır. Uygun bir alan bulup, çay ocağı açmak da karlı işler arasındadır. Çayın yanı sıra, diğer içecek ve tost, kek vb. seçeneklerle de işin büyütülmesi mümkündür.
 8. Okul Kantini: Popüler işler arasında bulunan okul kantinleri de oldukça rağbette ve kar getiren işler arasındadır.
 9. Meyve Suyu Dükkânı: Ana caddelerde açılacak meyve suyu dükkânlarıyla da sıkılmış meyve suyu satışı yapılabilmekte ve kâr elde edilebilmektedir.
 10. Emlak İşi, Gayrimenkul: Emlak işinde büyük para vardır. Emlak fiyatları her ilde olması gerekenin üzerinde ve en az %3 tutar emlak satıcısına kalmaktadır. En karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır.
 11. Çiftlik, Kahve (Cafe): Gerek devlet, gerek bankalar çiftçilik için ciddi yatırım ve seçenekler sunuyor. Keçi yatırımcılığı için alınan destek, teşvik ve hibelerle kısa zamanda büyük bir çiftlik sahibi olunabilir. Bir kahvehane, cafe açmakta benzer oranda kazanç getirmektedir.

Az Sermayeli İlginç İş Fikirleri

Korku Evi ve Evden Kaçış Oyunu: Özellikle büyükşehirlerde başlayan bir akım ve gençler arasında çabukça rağbet gören işler arasındadır.

VİOP’ta İşlem: Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem yapılarak kazanç elde edilebilir. Elektronik ortamda iktisadi varlıkların satımı mümkündür. Bu yönle de kazanç sağlanabilir.

Teraryum (Toprak Akvaryum) ve Minyatür Bahçe: En popüler işler ve aksesuarlar arasında yer almaya başlayan bu ürünlerin gerek üretimi, gerek satışı ve gerekse sergisi büyük beğeni ve ilgi toplamaktadır. Küçük bir teraryum ve minyatür bahçe birçok konuk çekecek ve ilginç manzaralara, şenliklere ev sahipliği yapacaktır. Sergi ile beraber minyatür ve toprak akvaryumların satışıyla ilave kar, konuklara kantin ürün satışlarıyla da ek gelir elde edilmesi mümkün bir iştir.

Oto Kurtarma ve Çekim Hizmeti: Artık birçok asistan firma ve bireyler bu hizmetlere ihtiyaç duyuyor. Yolda kalan, kaza yapan araçların kurtarımı ve servislere çekim işlemi çekici firmalar tarafından yapılıyor. Bir adet kurtarıcı araçla başlanılması veya bir adet kayar kasa çekici ile başlanılması mümkün bir iştir. Zamanla işin büyütülerek, ahtapot, birkaç kayar kasa çekici ve bir adet kurtarıcı araç sahibi olunması durumunda bir il veya ilçede gayet yeterli oranda hizmet sağlanabilmektedir.

Yaşam Koçluğu: Birçok alan vardır yaşam koçluğu sunulabilecek. Yalnızca psikolojik bir danışman olarak görülmemelidir. Çocuklar için sınavlara, gençler için KPSS veya Üniversiteye hazırlık babında sunulabilecek birçok koçluk türü bulunuyor. Hatta Avrupa görenler, yurtdışına çıkışla ilgili bile koçluk hizmeti sunabiliyor. Bazı çağrı merkezlerinde çağrı koçluğu gerek daimi, gerek serbest olarak sunulabilmektedir.

Fotoğrafçılık: Fotoğraf stüdyosu açarak büyük giriş yapılabilmekle beraber, profesyonel bir fotoğraf makinesi ile bağımsız da iş yapılabilir. Bir blog sayfasından iletişim ve tarifler belirtilip, telefon üzeri müşteri siparişi alınabilir. Düğün, sergi vb. çekimleri yapılabilir.

Yumurta Üretimi: Birçok türü bulunan ürünler arasındadır ve adeta tükenmeyecek ihtiyaçlar arasındadır. Sağlıklı yumurta üretimi yapmak kısa sürede kazanç sağlamanın vesilesidir.

Evden Eve Nakliyecilik: Küçük bir kamyonet ile başlanılabileceği gibi, hiçbir sermaye ve araç sahibi olunmadan da yapılabilecek bir iştir. İnternet üzerinden müşterileri bulup, anlaşmalı olunan nakliye firmalarına komisyon veya kar ortaklığı ile işin verilmesi de mümkündür. Adeta aracılık yapılarak da nakliyecilik yapılabilmektedir.

Seyyar Satıcılık: Nedenli marketçilik anlayışı gelişse de hala ülkemizde büyük önem arz eden işler arasındadır. Mısır, kestane, çekirdek, simit, su derken daha seyyar satılabilecek onlarca ürün bulunuyor. Bir yerden başlanarak kısa sürede kar elde edilebilir.

Reklam Ajanslığı: Büyük bir giriş yapmaya gerek yok. Yine Google, Bing, Yandex, Facebook gibi reklam platformlarında ajanslık kurmak yeterlidir. Akabinde müşteri toplayıp, internet üzerinden reklamcılık işi yapılabilir.

Yoğa, Meditasyon ve Pilates: Yoğa, Meditasyon ve Pilates salonu açmak veya bağımsız internetten müşteri bularak belli alanlarda yaptırmak, bu hizmeti sunmak da kazanç elde edilebilecek işlerdendir.

DİĞER: Çocuk aktivite merkezi açmak, Organizasyon şirketi kurmak, AVM’de stand açmak, Meyve suyu Barı açmak, Oto yıkama dükkânı açmak, Güzellik salonu, Etüt merkezi açmak gibi yegâne iş fikirleri de mevcuttur

Diğer Seçenekler: Bowling Salonu, Halı Yıkama Salonu, Evde paketleme işi, Hayvan Mağazası (Petshop) işleri de 2019 yılı içerisinde rağbet gören işler arasındadır.

Sıralandıkça sıralanabilecek daha birçok iş fikri vardır. En önemli olanı kişinin yeterliliği, arzusu ve sermayesidir ki, uygun iş modelini bu unsurlar belirler. Bijuteri dükkânından açık hava araba sineması açmaya, karpuz satışından köfteci veya parfüm sektörüne girmeye, tarım ve hayvancılıktan boya, kimyasal veya metal sanayi sektörüne kadar birçok alternatif iş fikri bulunmaktadır. Rehberlik, ateşelik, danışmanlık ve turist koçluğu gibi bireysel işler de tercih edilebilecek işler arasındadır.

Ev Hanımları İçin İş Fikirleri

Ev hanımları, evde kendi imkânları dâhilinde birçok iş yaparak kazanç elde edebilirler. Tatlı, ev yemeği yaparak satılabileceği gibi, evde çocuk veya evcil hayvan bakımı da yapılabilmektedir. Başkalarının evlerinde ev işi yapılabilir, el işi yapılarak satışa sunulabilir. Bahçesi olanlar organik gıda üreterek satabilir.

Ayrıca çok büyük oranda kazanç sağlayamayan bazı işlerde vardır. Blog yazarlığı, e-kitap yazarlığı, E-ticaret bayiliği, aracılık vb.

2019’da başlayıp, 2019’da güçlenen ve tahmini olarak 2020’lerde rağbet görecek işler arasında Asistan firmacılığı bulunuyor. Herhangi bir sektörde çağrı merkezi, yardım, danışmanlık ve koçluk hizmetlerinin bir bütün halinde sunulduğu paket asistanlık işleri yakın zamanda büyük gelir modeline dönüşecek ve büyük kitlelere iş imkânı sağlayacak düzeydedir. İyi organize edilmesi gereken, kontrollü yapılamazsa zarara uğratacak işlerdendir.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

237 Yorumlar / Başvurular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir