Banka Kredileri

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Bankaların müşteri sayılarındaki artış, aynı zamanda verilen hizmet kalitesinin farklı kesimlere de hitap etmesini gerektirdi. Bu yüzden de bankaların artan müşteri sayısı, bankaların ilgili departmanları tarafından incelemeye alındı. Bakıldığı zaman, bankalar bütün müşterilerine kredi vermezler. Bunun sebebi ise bankaların finansal yaşantılarında kendilerini riske atmak istememelerdir.

Bu yüzden de öncelikle kredi başvurusunda bulunan müşterilerin belirli kredi ortalamalarına ve gelirlerinin ödeme planına uygun olup olmadığına bakarlar. Bu sayede, bankalar kredi vermeye başlar ve kara listedeki kişileri, kredi uygulamalarının dışında tutar. Özellikle yasal takibe giren ve bu yüzden de kredi notunda ciddi azalmalar meydana gelen banka müşterileri, yasal takiptekilere kredi veren bankalara başvurur ve kredi taleplerinin onaylanmasını isterler.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

Yasal Takip Başlaması

Bankaların müşterilerle yaptıkları anlaşmaların sonrasında, ödeme planlarına en iyi şekilde riayet edilmesi gerekir. Son ödemenin yapılmasına kadar geçen sürede, genel olarak doğru bir ödeme gücüne sahip olmak önemlidir. Bu süre içerisinde bankalara borçlarını 90 gün boyunca aksatan müşteriler, bankalar tarafından uyarılacak ve sonrasında bankaların işlemleri başlatmak için bekledikleri 7 günlük yasal süreç başlayacaktır. Bu süreçten sonra da hala ödemesini yapmayan müşteriler, artık yasal takibe düşecekler ve gerekli işlemleri bankaların vekalet verdikleri avukatlar üzerinden sağlayacaklar. Bu sayede artık müşteriler, finans dünyasında çok sıkıntılı bir süreç içerisine gireceklerdir.

Yasal Takipte Olanlara Kredi İmkanı Sunan Bankalar Listesi 2019

Denizbank, üst limiti 50 bin TL olacak şekilde; müşterilerinin arasından yasal takipte olan ve finansal durumunu düzeltmek isteyenlere kredi imkanı açmaktadır. Özellikle Denizbank kredi şartlarında, genel olarak kefil ve teminat gösterme seçenekleri kullanılacaktır.

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar arasında olan TEB ise genel anlamda belirli bir limite kadar borçların kapatılmasını ve yeni bir ödeme planı oluşturulmasını sağlamaktadır. Bu sayede artık müşteriler yasal takipten kurtulur ve finansal hayatlarını yeniden düzene sokar. Burgan Bank ise müşterilerin 100 bin TL’ye kadar yasal takipteki borçlarını kapatmaya yardımcı olur ve sonrasında müşterilerin ödeme gücüne göre bir plan oluşturur.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir