Müşteri Hizmetleri

Vodafone Müşteri Hizmetleri

Vodafone’dan teknik servis yardımı almak isteyen veya herhangi bir konuda müşteri temsilcisine ulaşmak isteyen kullanıcıların müşteri temsilcisine ulaşmak için uygulayabileceği birçok yöntem var. Ayrıca bugün GSM şirketleri yardım servislerinde sıkça kullanılan sesli yanıt sistemini kullanarak da tüm işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Ayrıca bu servisleri kullanmak için herhangi bir sat sınırlaması yoktur. 7/24 destek alabileceğiniz müşteri hizmetleri servisi problemlerinizi kolaylıkla çözebilmektedir.  Müşteri hizmetlerini hem ücretsiz olarak arayabileceğiniz hem de hattınızda yer alan dakikalar veya TL ile arayabileceğiniz telefon numaraları bulunmaktadır.

Vodafone faturalı veya faturasız hatlardan müşteri hizmetlerine bağlanmak için kullanabileceğiniz ilk numara 542’dir. 542’yi arayarak ister müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. İsterseniz de müşteri temsilcisine bağlanmadan ihtiyacınız olan bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kendi hattınızdan arayamadığınız ya da telefonunuza ulaşamadığınız durumlarda sorunlarınızı çözmek için diğer operatörlerden veya sabit hatlardan Vodafone müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Diğer operatörlerden veya sabit hatlardan müşteri hizmetlerine bağlanmak için kullanabileceğiniz ikinci numara ise 0542 542 00 00’ dır. Yine bu numarayı arayarak isterseniz müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. İsterseniz de müşteri temsilcisine bağlanmadan işlemlerini halledebilirsiniz.

Vodafone son dönemde GSM operatörleri harici kablosuz veya kablolu internet kampanyası da başlatmıştır. Vodafone DSL kampanyasına abone olduysanız herhangi bir teknik aksaklıkta veya kampanyanızla ilgili bilgi almak istediğinizde arayabileceğiniz telefon numaraları da mevcuttur. Vodafone Net Müşteri Hizmetlerine bağlanmak için 0850 542 0 542 numarasını arayabilirsiniz. Eğer halihazırda SüperNet abonesi iseniz bu numarayı arayarak fatura ödeme işlemlerini veya diğer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer SüperNet abonesi değilseniz yine bu numarayı arayarak abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. SüperNet’e abone olduğunuz takdirde evraklarınız kargo ile tarafınıza gönderilecektir.

Ücretsiz olarak SüperNet müşteri hizmetlerine bağlanmak için ise 0850 542 1 542 numarasını arayarak Sesli Yanıt Self Servis’e bağlanıp işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone İletişim Bilgisi

İşlemlerinizi Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni arayarak gerçekleştirebileceğiniz gibi online olarak veya Vodafone şubelerinden de işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için birkaç adet seçeneğiniz mevcut. Vodafone’a ait internet sitesinde bulunan “Yardım ve Destek” kategorisinden e-posta seçeneğine tıklayarak Vodafone’a e-posta gönderebilir ve bu şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Twitter uygulamasından Vodafone Yardım Destek sayfasına giderek sorunlarınızı bu şekilde Vodafone’a iletebilirsiniz. Buradan şikayetlerinize en kısa sürede dönüş yapılmaktadır.

Son olarak bahsedeceğimiz konu, Vodafone Yanımda uygulaması. Android veya IOS işletim sisteminden telefonunuza indireceğiniz Vodafone Yanımda uygulaması ile hiçbir yeri aramadan işlemlerinizi en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fatura bilgilerinizi öğrenme, faturanızı ödeme, bakiye bilgileriniz öğrenme, kampanyalar hakkında bilgi sahibi olma, TL veya paket yükleme işlemlerinizi bir tıkla yapabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama birçok hediye paket imkanı da sunmaktadır.

Vodafone’un Adresi Nedir?

Vodafone işlemlerinizi online olarak, Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak, e-posta atarak gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer seçenek ise herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda en yakın Vodafone şubesine giderek tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın Vodafone şubesini www.vodafone.com.tr adresinden yardım ve destek bölümüne giderek Vodafone mağazalarımız kısmından öğrenebilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetlerine Nasıl Direkt Bağlanabilirim?

Direkt olarak müşteri hizmetlerine bağlanmak isteyen kişi öncelikle 542 veya 0542 542 00 00 numarasını aramalıdır. Ardından sorulan “Aradığınız numara ile işlem yapmak istiyorsanız 1’i” şeklinde sorulan soruda 1’i tuşlamalısınız. Daha sonra tekrar 1 ve sonra 6’yı tuşlayarak müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanabilirsiniz.

Kısaca vodafone müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanmak için sırasıyla 1-1-6 rakamlarını tuşlamalısınız.

Vodafone Kuruşu Hakkında

Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Vodafone, 1984 yılında İngiltere’de kuruldu. Vodafone, 1985 yılında dünyanın ilk iletişim ağını kurdu. Başarısına başarı katmaya devam eden Vodafone, 1992 yılında dünyanın ilk kısa mesaj (SMS) yeniliğini hayata geçirdi. Bilgisayar üzerinden Orbitel 8901 model telefona gönderilen ilk SMS’te ise “Mutlu yıllar” yazıyordu.

Vodafone tek başına yola çıkan bir GSM operatörü olsa da en büyük atılımlarını başka şirketlerle birleştiğinde yakalamıştır. Vodafone, başlangıçta İngiltere’de bir iletişim şirketi olan Racal Electronics’in alt şirketlerinden Racal Telecom adıyla iletişim sektörüne adım atmıştır. Kısa zamanda büyük yol kat etmiş ve Vodafone Group Plc olarak adını değiştirerek bağımsız bir şirket olarak yoluna devam etmiştir. Vodafone şu anda başta Avrupa, Kuzey Amerika ve Uzakdoğu olmak üzere dünyanın birçok yerinde telekomünikasyon alanında zirveye oturmuştur.

Birçok ilki gerçekleştirmesiyle bilinen Vodafone, rakiplerine karşı mücadeleci bir tavır sergilerken müşterilerine karşı her zaman samimi ve duyarlı bir imaj sergiliyor. Dünyada 41 ülkede 165 milyondan fazla kişiye hizmet veren Vodafone’un bilinen borsa değeri 86 milyar poundu aşıyor.

Dönemin en başarılı GSM şirketlerinden olan Telsim’i 4 milyar 530 milyona satın almasıyla

Türkiye’de faaliyete geçmiştir. Bugün Türkiye’de bilinen en büyük telekomünikasyon şirketleri arasında yerini almıştır. “Anı Yaşa” sloganıyla ülkemize birçok yenilik getirmeyi amaçlayan Vodafone’un en büyük rakibi ise Turkcell’dir.

Vodafone Kime Ait?

Vodafone’un ismi Vo-Da-Fone kısaltmalarının birleşmesinden gelir. “Vo” İngilizce ’deki “Voice” kelimesinin kısaltması, “Da” İngilizce ‘deki “Data” kelimesinin kısaltması “Fone” ise İngilizce ‘deki “Telephone” kelimesinin kısaltması olarak düşünülmüştür.  İngiltere merkezli olan Vodafone telekomünikasyon şirketinin Türkiye ayağı olan Vodafone Türkiye’nin 2012 yılından beri yönetim kurulu başkanlığını yapan Selçuk Karaçay 2018 yılında yeniden yönetim kurulu başkanı olarak seçilmiştir.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir