Bankalarİş Bankası

Türkiye İş Bankası Kartsız Para Çekme ve Yatırma

İş Bankası para yatırma ve para çekme işlemleri, ATM’lerde iki farklı şekilde yapılıyor. Kartlı işlemler ve kartsız işlem menülerinden günün her saati işlem sağlanabilir. İş Bankası ATM’lerinden kartsız işlemleri; biyokimlikle yapılabildiği gibi QR Kod ile mobil imza yöntemiyle yapılabiliyor.

İş Bankası uygulaması olan İş Anahtar ile de ATM’lerden kartsız para çekme işlemleri yapılabilir. 2019 kartsız işlemler ile para çekme limitleri 3.000 TL’ye kadar yapılmaktadır.

Bu Yazıda Neler Bulacaksınız?

İş Bankası Kartsız Para Çekme İşlemi

İş Bankası mobil bank uygulamasını kullanan banka müşterileri, bluetooth yöntemiyle günlük 3.000 TL’ye kadar para çekme işlemi yapabilirler. Mobil imza kullanarak İş Bankası mobil bank sistemine giriş yapılarak, ATM’lerden işlem sağlanabilir.

Kartsız işlem menüsünden para yatırma işlemi ise günlük 18 bin TL’ye kadar yapılmaktadır. ATM’den para çekme işlemi için ATM ekranından ‘’Kartsız İşlemler’’ menüsüne tıklanmalıdır. Sonrasında ise ‘’Para Çekme’’ butonuna tıklanarak, işlem sağlanabilir.

Sonrasında Cep Anahtar kodu istenmektedir. ATM’ye girmek için Cep Anahtar, İşBank mobil ekrandan edinilmektedir. ATM ile mobil uygulamanın uyumu sağlanarak, para çekme işleminde, tutar girilerek işlem tamamlanabilir.

İş Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi

ATM’den kartsız işlem menüsüne tıklanarak, 7/24 para yatırma işlemi yapılabilir. Hem kredi kartı ödemeleri hem de hesaba para yatırma işlemleri için ATM’den işlem seçeneği sunuluyor. İş Bankası kartsız işlemler menüsünde, T.C kimlik numarasıyla işlem sağlanabilir.

T.C kimlik numarası veya İş Bankası müşteri numarası girilerek, günlük 18.000 TL’ye kadar para yatırma işlemi sağlanabilir. Türkiye İş Bankası kartsız işlemler menüsünden, kredi kartı ödemeleri ve banka hesabına para yatırma işlemleri sağlanabiliyor.

Günlük limitlerin artırımları için İş Bankası müşteri hizmetleri ile iletişim sağlanabilir. İş Bankası müşteri hizmetleri numarası 0850 724 0 724 numaralı hattan erişim sağlanabilir.

İş Bankası ATM İşlemleri

Kartsız para yatırma ve para çekme işlemlerinin yanı sıra kredi kartı ödemeleri ve transfer işlemleri yapılabilir. ATM’lerden döviz alım- satım işlemleri, döviz hesabı yatırımları ve döviz havale, EFT işlemleri yapılabiliyor.

Türk Lirası hesaplarından telefon bakiyesi yükleme, şans oyunları kupon yatırımları, emeklilik sistemi yatırımları ve yatırım araçları işlemleri gibi bireysel bankacılık işlemlerinin pek çoğu yapılmaktadır.

İş Bankası kartlı işlemler ve kartsız işlemler menüsü ile para yatırma ve para çekme işlemleri için 2.000 TL limit sunuluyor. Kare kod uygulaması be Bluetooth işlemleriyle ise günlük 3.000 TL’ye kadar para çekim işlemleri sağlanabilir. Daha üzeri oranlarda yatırım ve çekim işlemleri yapabilmek için İş Bankası müşteri temsil sisteminden erişim sağlanabilir.

Döviz hesapları için günlük yatırım ve çekim limitleri, Türk Lirası hesabı limitlerinin eşdeğeri fonksiyonunsa yapılmaktadır. Tüm işlem detayları için www.isbank.com.tr web sitesinden bilgi alınabilir.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir