Genel

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom Grubu bünyesinde faaliyet gösteren; TTNET A.Ş ve Avea İletişim Hizmetleri A.Ş müşteri hizmetlerinde aynı çağrı merkezi üzerinden hizmet sunuyor. Türk Telekom müşteri hizmetleri numarası, Türkiye’nin tüm şehirlerinden 444 1 444 ile sunuluyor.

Türk Telekom firması, Türk Telekom Grubu şirketlerine dahil ortak marka olarak faaliyet gösteriyor. Mobil hizmetlerin yanı sıra evde internet hizmeti sunan şirkete; www.turktelekom.com.tr web sayfası üzerinden erişim sağlanabilir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası

TTNET tarafından sürdürülen evde internet hizmetleri için 444’lü hatlardan erişim sağlanabiliyor. Mobil müşterileri için müşteri hizmetleri numarası ve mobil müşterisi olmayanlar için müşteri hizmetleri numarası, farklı hatlardan sunuluyor. Türkiye’de Türk Telekom mobil hatlar ile yapılan çağrı merkezi aramaları için 444 1 500 numarası üzerinden hizmet veriliyor.

Mobil müşterilerin müşteri hizmetleri aramasında ücretlendirme, sabit hat yönü fiyat tarifeleri ile sunuluyor.

Türk Telekom İnternet Müşteri Hizmetleri

Evde internet hizmetiyle Türk Telekom müşteri temsil sistemine erişim sağlamak için mobil hatlardan veya sabit hatlardan iletişim sağlanabilir. Sabit hatlardan arama yapmak için 444 1 500 telefon numarasından, mobil hatlardan arama yapmak için 444 1 444 telefon numarası üzerinden erişim sağlanabilir.

Türk Telekom internet müşteri hizmetleri, yurt içinden ve yurt dışından yapılan aramalara göre ücretlendirilmektedir. Türkiye içinden yapılan Türk Telekom mobil hat aramalarında direkt olarak 500 numarası ile erişim sağlanabilir. Farklı operatörlerden erişim sağlamak için 444 1 500 numarası ile bağlantı sağlanabilir.

Türk Telekom Mobil Müşteri Hizmetleri

Mobil aramalar için Türk Telekom hatlarından sağlanan erişimlerde, ilk 25 saniye ücretsiz olarak sunuluyor. Türk Telekom mobil müşteri hizmetleri iletişimlerinde, ilk dakika sonrasında ücretlendirme, 60 kuruş olarak sunuluyor.

Müşteri temsil sistemiyle yapılan görüşmenin süresine bağlı olarak, her dakika için 60 kuruş ücretlendirme ile tarife sunulmaktadır. Türk Telekom mobil hatlarından yapılan görüşmelerde ise ücretlendirme farklı seçenekler ile sunuluyor. Doğrudan 500 numarası üzerinden yapılan Türk Telekom mobil müşteri hizmetleri aramalarında; ilk 30 saniye ücretsiz olarak sunulmakta ve görüşme başına 60 kuruş fiyat sunulmaktadır.

Yurt içindeki tüm mobil operatörlerden ve sabit hatlı telefonlardan; 444 1 500 numarasına, mobil Türk Telekom aramalarında ise 500 numarasından erişim sağlanabilir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Türk Telekom müşteri temsil sistemine doğrudan erişim sağlamak ve sesli yanıt sistemiyle işlem yapmak yerine, müşteri temsilcisine bağlanmak için tuşlama yapılabilir. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri direk bağlanma için öncelikle 444 1 444 numarası çevrilmelidir.

Müşteri temsil sistemi telesekreterden bağlantı için ana menüden 1 numarası tuşlanmalıdır. Müşteri temsilcisine direk bağlanmak için ardından 1 ve sırası ile 3, 1 numaraları tuşlanmalı, sonrasında ise 4 numarası ile doğrudan bağlanma sağlanmalıdır.

Türk Telekom çağrı merkezi iletişimleri için ana menüden tuşları kullanarak, müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanabilir, hem internet hem mobil için işlem sağlayabilirsiniz.

Türk Telekom Avea Müşteri Hizmetleri Numarası

Türk Telekom şirketleri bünyesinde hizmet veren GSM operatörü Avea, 444 1 500 numaralı hat üzerinden müşteri temsil sistemi sunuyor. Türk Telekom Avea müşteri hizmetleri numarası için tüm mobil hatlardan ve sabit hatlardan erişim sağlayabilirsiniz.

Genel merkezi İstanbul Maçka’da bulunan Türk Telekom Avea, 0 212 460 1 500 numaralı hat üzerinden genel merkez iletişimi sunuyor. İnternet sistemi üzerinden erişim sağlamak için ise; www.avea.com.tr web adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

Türk Telekom Avea müşteri hizmetleri numarasıyla sunulan menü şu şekildedir;

  • Fatura bilgileri
  • Tarife işlemleri
  • Kampanyalar
  • Yapılandırma Ayarları
  • Kayıp- Çalıntı- Şifre
  • Ürün ve Servisler

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri İletişim

Telefon hatları üzerinden kesintisiz iletişim ve dijital sistemlerden kesintisiz erişim sunan Türk Telekom, müşteri hizmetleriyle günün her saati uygulama sunuyor. Türk Telekom müşteri hizmetleri iletişim için web üzerinden www.turktelekom.com.tr adresiyle, Avea için www.avea.com.tr web adresinden iletişim sağlanabilir.

Online iletişim menülerinden, mail destek sistemlerinden ve telefon hatları üzerinden erişim sağlanabilir. 444 1 444 numarası ve Türk Telekom müşterileri için 444 1 500 numarasından erişim sağlanabilir. Sesli menüden işlem yapabilir, müşteri temsilcisine direkt bağlanarak işlemlerinizi daha hızlı ve kolay şekilde yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma Yöntemleri

Türk Telekom müşteri hizmetleri telefon numarasından direk bağlanmak için menüden tuşlama yaparak erişim sağlanabilir. Müşteri hizmetleri direk bağlanma yöntemleri, Türk Telekom sisteminde sırasıyla; 1- 1- 3- 1 ve 4 numaralarıyla sağlanıyor.

Temsilciyle doğrudan iletişim sağlamak, evde internet veya sabit hatlı telefonlar için işlemlerde direk bağlanma sağlanabilir. Fatura işlemleri, abonelik işlemleri, yapılandırma ayarları gibi farklı konularda teknik destek almak ve müşteri temsilcisiyle doğrudan görüşmek için bu yöntem kullanılabilir.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşırım?

Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından telefonla erişim sağlanabilir. Türk Telekom müşteri hizmetlerine erişimler için 444 1 444 ve 444 1 500 telefon numaraları üzerinden erişim sağlanabiliyor. Türk Telekom ve Avea müşterileri, mobil aramalarında 500 numarasını çevirerek müşteri temsilcisiyle doğrudan görüşme sağlayabilirler.

Türk Telekom müşteri hizmetlerine nasıl ulaşırım konusunda, mobil ve internet sistemleri üzerinden dijital erişim veya telefon numaralarından iletişim seçeneği sunuluyor. Sabit hatlardan, Türk Telekom sabit ve mobil hatlarından günün her saati erişim sağlanabilir.

Web sayfasında sunulan “İletişim” sekmesinden, online formu doldurarak erişim sağlayabilir, tüm konularda bilgi alabilirsiniz. Soru, görüş ve öneri iletimleri için Türk Telekom e-posta destek sisteminden hizmet veriliyor.

Türk Telekom sesli yanıt sistemi iletişimlerinde; mobil hatlar için 9333 numarası ve evde internet abonelikleri için 0212 707 0375 numarasından işlem sağlanabilir. Türk Telekom ev telefonu abone işlemlerinde ise; 0800 211 9333 numarasından erişim sağlanabilir.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir