Banka Kredileri

Türk Telekom Hattı Üzerinden Kredi Alma

Bankacılık sisteminde kredi almak için geliştirilen pek çok yöntem bulunuyor. Tamamı Türkçe olarak nitelendirebileceğimiz kredi alma yöntemleri, cep telefonu hatlarından POS cihazlarına dek geniş bir yelpaze sunuyor. Türk Telekom hattı üzerinden kredi alma işlemi, Türk Telekom müşterilerine sunulan bir opsiyondur.

Türk Telekomünikasyon sistemi, Avea GSM kuruluşunu satın alarak Türk Telekom adıyla faaliyet göstermeye başlamıştır. GSM operatörü olarak sunulan hizmetler dahilinde hat üzerinden kredi kullanma olanağı sunuluyor. Nasıl mı? Detaylar makalede yer alıyor.

Türk Telekom Hattıyla Kredi Kullanma

Türkiye’de etkin bir hacme sahip olan Türk Telekom, milyonlarca abonesiyle geniş kapsamlı hizmetler sunuyor. Sabit hatlı telefon sistemlerinin yanı sıra GSM operatörü olarak sunulan faaliyetler dahilinde, faturalı hat sahiplerine kredi kullanma olanağı sağlanıyor.

Özellikle akıllı cihaz satın almak için GSM operatörleri tarafından sunulan krediler, banka kredilerinden farklı olarak verilmektedir. GSM kredileri, istenilen mobil cihazların satın alınabilmesi için sağlanan bir opsiyondur. Kredi ödeme sisteminde olduğu gibi taksitlendirme seçeneği ile kredi ödemesi sağlanır. Her taksit, aylık faturalara yansıtılarak tahsil edilir.

Türk Telekom Kredisi Nasıl Alınır?

Türk Telekom müşterilerine özel ve Türk Telekom bayilerinde yer alan cihazlar için geçerli olan bir kampanya türüdür. Bayilerde bulunan akıllı cihazlar için, düzenli ödeme gerçekleştiren Türk Telekom faturalı hat sahipleri başvuruda bulunabilir.

Başvuru onayı dahilinde sunulan kredi miktarı dahilinde, cihaz alımı gerçekleştirilebilir. Kredi miktarı ise abonelik türüne bağlı olarak belirlenmektedir. Örneğin 24.90 TL’lik bir abone ile 79.90 TL’lik aboneliği bulunan hat sahiplerine farklı miktarlarda kredi olanağı sunulmaktadır.

Akıllı cihazların modellerine göre 6, 12 veya 24 ay vade seçenekleri sunuluyor. Belirlenen vade oranında, kredi faiz oranı yansıtılarak aylık ödeme sağlanıyor. Türk Telekom hat sahibi kullanıcılar, vade süresi bitimine kadar, sözleşmede yer alan hat türü yani konuşma süresi paketini tek yönlü değiştirebilirler. Kapsam dahilinde, bir alt pakete geçme olanağı bulunmamakta ve fakat bir üst pakete ya da daha üst paketlere geçme olanağı sunulmaktadır.

Türk Telekom Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

Başvuru yapacak kişinin Türk Telekom GSM müşterisi olması gereklidir. Yalnızca Türk Telekom hat sahiplerine sunulan bir kampanya olarak sunulmaktadır. Diğer GSM operatörlerinin sunduğu prosedürlerle aynı format sunan Türk Telekom, düzenli ödenen faturalar dahilinde kredi imkanı sağlıyor.

Güncel olarak, son 3 aya ait düzenli ödenen GSM faturaları ile kredi kullanımı sağlanabilir. Yurt içindeki tüm Türk Telekom mağazalarından, kredi başvurusu kolaylıkla yapılabilir.

Türk Telekom mağazalarında satışa sunulan elektronik cihazlar, 12 ila 48 aya varan vade seçenekleriyle sunuluyor. Esnek ödeme planları, kişilerin ödeme opsiyonlarına göre belirlenebilmektedir. Türk Telekom mağazalarında bulunan akıllı cihazlar dahilinde 7.000 TL’ye kadar kredi olanağı sağlanıyor. T.C kimlik belgesi ile doğrudan başvuru yapılabilir.

Türk Telekom Kredisi Kullanım Süresi

Banka kredilerinden farklı ve bağımsız olarak sunulan mobil cihaz kredileri, anında sunulan avantajlar içerir. Akıllı cihaz kredisi için yapılan başvurularda, kredi onayı anında sağlanıyor. Türk Telekom bayilerine başvuru yapıldığında, internet teknolojileri sayesinde hemen sonuçlandırma yapılarak cihaz alımı sağlanmaktadır.

Satış temsilcisi ile sözleşme yapılarak, kredi vade oranları belirlenir ve anlaşma dahilinde cihaz hemen alınabilir. Türk Telekom kredilerinde, cihaz alımı esnasında ödeme yapılmamaktadır. İlk taksit ödemesi, ilk fatura ile sunuluyor. Sonrasında ise seçilen taksit süresine göre ödemeler gerçekleşmektedir.

Türk Telekom kredilerinde, vade oranları iyi analiz edilmelidir. Aylık faiz ve yıllık faiz oranları eklenerek, mobil cihazın fiyatı piyasa koşullarına nazaran daha yüksek oranda sunulmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu