Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme ( Tüm Yöntemler )

Ülkemizde getirilen yasalar ve artan trafik cezaları ile birlikte milyonlarca kişi daha dikkatli sürüş işlemi gerçekleştiriyor. Ancak buna rağmen bilginiz olmadan da veya trafik cezası almış olabilirsiniz. Trafik cezalarında yüksek ücretler bulunur iken özellikler erken ödeme gerçekleştirerek büyük bir indirimden yararlanılabilmektedir. Bu yüzden henüz trafik cezanız adresinize ulaşmamış olsa da internet üzerinden sorgulama işlemi yaparak erken ödeme fırsatından yararlanabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü özellikle yeni internet sitesi ile birlikte trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerinde kolaylıklar sunuyor.

Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılır?

Trafik cezası sorgulama işlemi özellikle kurallara uymadığını düşünen ve ceza bekleyen araç sahipleri için kolaylık sunuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek olan trafik cezası sorgulama işlemi ile birlikte aracınıza ait bir ceza olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gerçekleştirilecek olan trafik cezası sorgulama işlemini kendi aracınızda gerçekleştireceğiniz gibi bilgilerine sahip olduğunuz diğer araçlar içinde yapabilirsiniz.

Sadece Plakadan Trafik Cezası Sorgulama

Sadece plakadan trafik cezası sorgulama işlemi https://www.egm.gov.tr/sayfalar/trafik_sorgulari.aspx adresinden bir saniye içerisinde gerçekleştirilmektedir. Trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirir iken öncelikle sorgulayan kişi olarak bilgilerinizi doğrulamalısınız. Bunun için T.C. Kimlik Numarası, Ad Soyad ve Doğum Yılı girmelisiniz.

Bu ekranı geçtikten sonra diğer alanda ise aracın plaka numarasını girerek sorgula butonuna basmanız yeterlidir. Plakaya ait trafik borçları listelenecek ve ödeme işlemleri ile ilgili yönlendirmeleri görebileceksiniz.

Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme ( Tüm Yöntemler )

Plakadan borç sorgulama işlemi gerçekleştiren tüm kişilerin kayıtları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından arşiv kayıtlarında tutulmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden plakadan borç sorgulayarak mevcut ve eskiye ait borçlara erişebilirsiniz.

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik cezası sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için aracın plakası yeterli olacaktır. EGM plakadan ceza sorgulama işlemlerinde herhangi bir ücrette talep etmiyor. İsteyen herkes bir araca dair trafik cezalarını sorgulayabilir. Bir aracın plakasına ait trafik ceza borcu olup olmadığını öğrenmek istiyorum diyenlerdenseniz bunun için Emniyet Genel Müdürlüğü’ne veya PTT gibi kurumlara gitmeye gerek kalmadan internet üzerinde sorgulama yapabilirsiniz.

İnternetten Trafik Cezası Sorgulama ve Ödeme

İnternetten trafik cezası ödeme işlemini gerçekleştirerek artık birkaç saniye içerisinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Emniyet ve anlaşmalı kurumlara gitmeye gerek kalmadan ister bilgisayar, isterseniz cep telefonunuz ile anında giriş işlemi gerçekleştirerek trafik cezası ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Trafik cezası ödeme işlemi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından herhangi bir komisyonda alınmadığını belirtelim.

Yorum yapın