Banka KredileriBankalar

Taşıt Kredisi Kampanyaları

Günümüz yaşantısı ve modern hayatı içerisinde genel zaruri ihtiyaçlar arasında gösterilen taşıtlar, nitekim Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelere Avrupa ve Amerika gibi ülkelerden üretilerek getirilmekte ve gerek vergi, gerek taşıt bedeli, gerek gümrük ve nakil bedelleri itibarıyla muazzam oranda yüksek maliyet teşkil etmektedir. Hal böyle olunca da kamu, yüksek maliyetli taşıtlara sahip olmak için farklı seçeneklere yönelim göstermiştir. Bankalar da bu durumu adeta fırsata çevirmiş ve tüketiciye seçenek sunmuştur. Sunulan bu seçenek ise araç kredisi kampanyalarıdır. Taşıt kredisi, taşıt satın alımına yönelik bankalara yapılan kredi müracaatıdır. Gerek sıfır, gerek ikinci el araç alımı için alınan kredilere taşıt kredisi denilmektedir. Bankalar araç kredilerinde birçok farklı yönde kampanyalar yapmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

Vakıfbank; Yeni otomobiliyle tatil hayalleri kuranların yanındayız taşıt kredisi kampanyası, 0 KM taşıt alımına yönelik taşıt kredisi imkânı sunuyor. Aynı zamanda 2. El taşıt kredisinde de 48 aya varan vadeli taşıt kredisi seçenekleri sunuyor. “Doğa Dostu” adı altında yine 48 aya varan vadeli taşıt kredisi de sunulmaktadır.

Akbank; İsimleri ne olursa olsun sıfır ve 2. El araç alımına ilişkin birçok taşıt kredisi imkânı sunulmaktadır. Her bankada olduğu gibi 18 yaş üzeri kişilerin başvurusu kabul edilebilmektedir.

Bankaların hemen hemen hepsinde benzer oranlarda, şartlar altında taşıt kredisi imkânları bulunuyor. Fakat tümü faizli olarak kredi imkânı sunuyor. Buna kıyasla 0 faizle kredi kampanyaları da bulunuyor. Bazı kurum ve otomobil kuruluşları faizsiz kredi kampanyası sunuyor. Özellikle OHAL dâhilinde bu durum daha çok öne çıkmıştır.

Araç markası ve modeli fark etmeksizin Opel, Toyota, Ford, Kia, Peugeot, Renault gibi her çeşit araç için sıfır kilometre araç alımında kredi olanağı bulunuyor. Ticari araç almayı düşünenler için Fiat markada yaz şenliği kampanyaları bulunuyor. Fiat (Tofaş), 30.000 TL değerinde 20 aylık, 25 aylık faizsiz kredi imkânı sunuyor. Araç satıcı firmadan araç temin edilmekte ve adeta kredi sunularak faizsiz alım yapılmaktadır. Benzer biçimde Ford, Pegeot gibi daha birçok araç markasının sıfır alımında benzer durum 2018 yılı boyunca geçerli olacaktır.

Bankaların taşıt kredisi faiz oranlarına kısaca değinilecek olursa;

QNB Finansbank, 3 – 48 ay vade dâhilinde faiz oran %1,99 iken, Yapı Kredi Bankasında aynı vade dâhilinde %2,09 faiz uygulanmaktadır. En yüksek faiz oranları ise 2018 için Denizbank’ta olup, %2,14’tür. En düşük faiz oranlarını ise 3 – 48 ay vade dahilinde Akbank %1,89 ila 2,11 oranında faizle taşıt kredisi sunmaktadır.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir