SGK

SGK İşveren Borç Sorgulama

SGK internet sistemlerinden işveren borç sorgulama işlemleri yapılmaktadır. İşveren borç durumu ve şifresiz borç sorgulama işlemleri için dijital sistemler üzerinden hizmet veriliyor. Hem SGK hem E-Devlet sistemi üzerinden T.C kimlik numarası ile hızlı ve kolay şekilde borç sorgulama işlemleri yapılmaktadır.

SGK İşveren Online Sayfası

www.e-sgk.com.tr web sayfası üzerinden sunulan dijital platform hizmetleriyle, işveren borç sorgulama işlemleri yapılmaktadır. Sistemde kayıtlı işverenler ve çalışanlar için sunulan online işlemler menüsüyle, SGK bilgilerinde doğrudan erişim olanağı sunulmaktadır.

E-SGK dijital sistemi, işveren menüsünde iş yer, sigortalı çalışanların prim sorgulamaları, işe başlangıç işlemleri, çalışanların işe giriş ve çıkış bildirgeleri gibi tüm menüler, online sistem üzerinden erişime açık şekilde sunulmaktadır. Ayrıca E-SGK sistemi üzerinden kart ile prim ödeme olanağı sunuluyor. Hızlı ve kolay erişimler için e-SGK sistemi üzerinden giriş ve işlem yapabilirsiniz.

SGK İşveren Borç Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu online platformu üzerinden borç sorgulama işlemleri kolaylıkla yapılmaktadır. SSK ve SGK borçları, prim ödemeleri için SGK tarafından verilen barkod ile işlem yapılır.

Kullanılan barkod numarası ile e-SGK sistemine giriş yapılmaktadır. Şifresi platformların güvenlik sağlamaması nedeniyle, barkod giriş sistemi oluşturulmuştur. SGK tarafından, sisteme kayıtlı olan tüm işverenlere verilen barkod numarası, online sisteme giriş yaparak SGK borç sorgulama işlemlerinde kullanılmaktadır.

Çalışanların prim sorgulamaları, işe giriş ve çıkış işlemleri barkod numarası girişleriyle sağlanabilir.

İşveren Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online sisteme giriş yapmak ve dijital işlem sağlamak için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuru yapılması gereklidir. Yapılan müracaat ile işverene barkod numarası iletilmektedir. SSK ve SGK işveren borç sorgulama işlemleri için barkod ile internet sistemleri ve mobil sistemlerden giriş yapılabilmektedir.

e-SGK sisteminden ayrıca ‘’borcu yoktur’’ yazısı alınabilmektedir. İşlemlerin daha hızlı ve kolay yapılabilmesi, dijital menüden tüm borç sorgulamalarının yapılabilmesi için oluşturulan e-SGK sistemine tüm sigortalı çalışanlar ve işverenler giriş yapabilirler.

SSK İşveren Borç Sorgulama Şifresiz Yapılabilir mi?

www.turkiye.gov.tr web adresi üzerinden şifresiz işlem olanağı sunulmaktadır. SSK borç sorgulama işlemlerinin yanı sıra hizmet dökümü almak için de şifresi işlem yapılabilmektedir.

SSK tahsis numarası sorgulama, emeklilik maaşı gibi bilgiler, turkiye.gov.tr sistemi üzerinden şifresiz olarak, T.C kimlik numarası ile erişime açık sunulmaktadır. Hizmet dökümü almak isteyenler veya SSK borç sorgulama, işveren borç sorgulama işlemleri kolaylıkla yapılabilir.

e-devlet şifresine gerek olmadan şifresi olarak sisteme giriş yapılabiliyor. İşveren SSK borç sorgula işlemi için dijital sisteme, kimlik numarası girerek erişim sağlayabilirsiniz.

Bizi Takip Edin !
Etiket

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir