Finans

Senetle Para Veren Kuyumcular

Acil nakit paraya ihtiyacımız olduğu durumlarda ilk olarak yakınlarımıza gideriz fakat artık günümüzde yakın akrabanız bile siz borç para vermemektedir. Bundan dolayı da krediye başvuru yapmak istersiniz. Kredi notu düşüklüğü veya gelirin yeterli olmaması gibi nedenlerden dolayı banka size kredi veremeyebilir.

Bu yüzden bu kişiler başka yollara başvurmaktadır. Bu yollardan bir tanesi de senetle borç nakit para veren yerlerdir. Bu günlerde kuyumcular senetle para veren yerlerin başında gelmektedir. Bu şekilde kuyumculardan aldıkları nakit para ile gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

Senetle Para Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Durumlar

  • İlk olarak herkesin dikkat etmesi gereken en önemli durumlardan bir tanesi de boş bir senet’e imza atmamanız gerektiğidir.
  • Senetteki düzenlemelere dikkat etmelisiniz. Senetteki borç kısmındaki rakamların hem sayı ile hem de yazı ile yazılmasına dikkat etmelisiniz.
  • Senetler düzenlenirken siz de orda olmalısınız.
  • Senette yapılacak olan tüm düzenlemelerin aynı kalemde yazıldığına dikkat etmelisiniz.
  • Borçlarınızı öderken karşılığında ödediğinize dair onaylı bir çıktı almalısınız.
  • Son olarak aldığınız senetlerin hepsini borcunuz bitene kadar saklayınız.
MUTLAKA OKUMALISIN!  Hisse Senedi Nasıl Alınır, Nasıl Satılır?

Senetle Para Veren Kuyumcular

Günümüzde çoğu insan sağlık, eğitim, iş gibi durumlardan dolayı paraya ihtiyacı olabilir ve birçok yolu denedikten sonra senet ile para veren bankalara, yerlere başvururlar. Bu yüzden de son zamanlarda çoğu insan oldukça yaygın olan senetle para veren kuyumculara başvururlar. Yani, kuyumcular müşterilerine taksitle altın satmaktadır. Böylece aldığınız altınları kuyumcuda bozdurarak bu şekilde paraya çevirebilirsiniz. Bunları yaparken senet ile para alacağınız kuyumcuyu iyi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Ayrıca senet ile para veren kuyumcuları internet yoluyla bulmak imkansızdır. Bu şekilde hem güvenilir olmaz hem de internette senetle borç para veren kuyumcuların listesi genellikle internet sayfalarında olmaz. Bunun için tanıdık vasıtasıyla ya da çevrenizde bulunan güvendiğiniz kuyumculara giderek senetle borç para verip vermediğini öğrenebilirsiniz.

MUTLAKA OKUMALISIN!  Hırsızlık Sigortası Nedir?

SENETLE PARA ALMAK GÜVENİLİR Mİ

Senetle para almak güvenilir olup olmadığı genel olarak çoğu insan tarafından merak edilmektedir. Senet ile para alarak Türk Ceza Kanununa göre tefeciliğe girdiği için yasal olmamakla beraber suçtur. Bu yüzden senetle para almak yerine başka yollara başvurmayı deneyiniz.

Bizi Takip Edin !

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumaya Değer :)

Close