Banka KredileriBankalarPTT

PTT Kredisi

PTT kredisi, nakit ihtiyacınızın son bulmasını sağlıyor. Bankacılık sektöründe önemli bir hizmet olan kredi için devlet tarafından destekli olarak sunulan PTT Bank kredisinden yararlanabilirsiniz. Acil nakit ihtiyaçlarınızı gidermek için kredi çekmeniz gerekiyor ve daha uygun faiz ve vade oranları arıyorsanız PTT kredisi kullanabilirsiniz. Peki, PTT kredisi nedir, nasıl çekilir ve avantajları nelerdir? İşte tüm detayları ile PTT Bank tarafından devlet destekli sunulan kredi.

PTT Kredisi Nedir?

PTT Bank tarafından sunulmakta olan bu kredi, devlet tarafından desteklenen ve 5 özel banka aracılığı ile kullanabileceğiniz bir hizmettir. Ülkemizde özel bankaların sunmakta olduğu yüksek faiz oranları ve vade oranları nedeni ile zorluk yaşayanlar için ideal bir kredi olması amaçlanmaktadır. Türkiye’nin en köklü kurumu olan PTT’nin sunmakta olduğu ve çeşitli özel bankalar ile aracılık ile teslim edilen kredinin tüm detaylarını sizlere aktarıyoruz.

PTT Kredisini Kimler Çekebilir?

PTT Kredisi kullanmak için emekli maaşınızın PTT üzerinden yatmasına gerek yoktur. Farklı kaynaklarda bu tarz bilgiler yer alıyor olsa da tamamen yanlıştır ve isteyen herkes gerekli şartları yerine getirdiği takdirde PTT Kredisi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte eğer PTT üzerinden emekli maaşı alıyor veya daha önce uzun süreli bir çalışma sağladı iseniz daha uygun faiz ve vade oranlarına sahip olabilirsiniz.

PTT Üzerinden Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

PTT üzerinden sunulmakta olan ihtiyaç kredisi 5 farklı özel banka aracılığı ile sizlere teslim edilmektedir. Peki, bankalara göre gerek faiz, gerek vade, gerekse de tutarları değişmekte olan bu bankalar hangileridir?

Burgan Bank: PTT kredisi üzerinden kullanabileceğiniz Burgan Bank ihtiyaç kredisinde maksimum vade oranı 36 aydır. 18 yaşından büyük ve 84 yaşını geçmemiş olma şartı yer alan Burgan Bank kredisinde faiz oranı ise %2.99’dur. PTT üzerinden çekebileceğiniz maksimum Burgan Bank kredi tutarı ise 55.000 TL’dir.

Aktif Bank: 36 ay vade sınırı ile çekebileceğiniz PTT Aktif Bank kredisinde maksimum kredi miktarı 50.000 TL’dir. 80 yaşını doldurmamış olma şartı yer almakta olan Aktif Bank kredisinde en iyi faiz oranı ise %2.99’dur.

ING Bank: PTT üzerinden ING Bank kredisi için maksimum çekebileceğiniz tutar 45.000 TL’dir. En uygun faiz oranı olarak %2.90 dikkat çeker iken vade oranı ise maksimum 36 aydır. PTT üzerinden ING Bank kredisi çekebilmek için 75 yaşından küçük olmanız gerekmektedir.

DenizBank: PTT Kredisi çekebileceğiniz bir diğer banka ise DenizBank’tır. Maksimum 36.000 TL çekebileceğiniz kredi tutarı için en iyi faiz oranı %2.99 ve vade oranı ise 12, 24 ve 36 aydır.

TEB: PTT kredisi çekebileceğiniz Türkiye Ekonomi Bankası üzerinden en fazla 35.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu rakam üzerinde herhangi bir rakam TEB bankası tarafından onaylanmaz iken faiz oranı %2.99 ve vade farkı ise maksimum 36 aydır.

PTT Kredisi Çekmek için Şartlar Nelerdir?

PTT kredisi kullanabilmek için özel bankalarda geçerli olan şartların tamamı geçerlidir. Bununla birlikte emekli maaşını PTT üzerinden alan kişiler daha kolay kredi çekebilirsiniz. Peki, PTT kredisi için şartlar neler?

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
 • 18 yaşını doldurmak ve maksimum yaş sınırı seçeceğiniz bankanın belirlediği üst limitten aşağıda olması,
 • Türkiye Cumhuriyeti Bankacılık Sistemi içerisinde yer almakta olan kredi notunuzun yeterli olması,
 • Aylık ispatlanan gelir tutarının yarısının bir kredi tutarını karşılayabiliyor olması,

PTT Kredisi Çekmek için Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

PTT üzerinden ihtiyaç kredisi çekmek istiyorsanız kredi notunuzun bunun için yeterli olması gerekmektedir. Bankacılık sisteminde kredi notunuz 1-699 ise en riskli grupta yer alırsınız ve kredi çekme ihtimaliniz çok düşüktür. Kredi notu 700 ile 1499 arasında ise kredi çekmeniz ispatlayacağınız gelir belgesine bağlıdır. Eğer kredi limitiniz 1499 ve üzerinde ise krediyi rahat bir şekilde çekebilirsiniz.

PTT Kredisinde Dosya Masrafı Alınıyor Mu?

Tüm banka kredilerinde olduğu gibi PTT üzerinden çekeceğiniz kredilerde de dosya masrafı bulunmaktadır. Özel banka kredilerinde bu rakamlar çok fazla değişken olmak ile birlikte yüksek iken PTT kredisinde sabit olarak 100 TL’dir.

PTT Kredisi Onay Süreci ve Bilgilendirme Sistemi

PTT üzerinden ihtiyaç kredisi başvuruları daha önce PTT hesabınız var ise 1 iş günü içerisinde belirli olmaktadır. Eğer ilk kez PTT ile çalışacaksanız bu süre maksimum 3 iş günüdür. PTT kredisi için olumlu/olumsuz yanıt başvuru sırasında bildirdiğiniz cep telefonu numarasına SMS ile bilgilendirilmektedir.

İlgili Makaleler

38 Yorumlar / Başvurular

 1. Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  E-posta: creditfinancierhome@gmail.com

 2. *% 3 faizli kredi oranı sunar
  * Nakitsiz Girişimci İçin Sigorta
  * Para garantisi
  * 10,000 TL’den 100,000,000 TL’ye kadar kredi teklifi

  İyi kredi puanıyla, Credit Financier Home, bireysel veya şirket veya kooperatif derneklerine, endüstriyel ve kişisel çıkarlar için teminatlı krediler ve teminatsız krediler sunar.

  İletişim Adresi:
  WhatsApp: +15184181390
  Doğrudan posta:
  creditfinancierhome@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu